• Reklama

Blueboo Xtouch - omijać szerokim łukiem

Smartfony Bluboo, opinie, testy, pomoc, zakup,
ROM'y i modyfikacje

Blueboo Xtouch - omijać szerokim łukiem

Postprzez expansywny » piątek, 5 sierpnia 2016, 22:05

Po dobrych doświadczeniach z AliExpress (Jiayu G4, Jiaju G3, THL 2015) kupiłem to coś. Czyli Xtouch.
Na papierze fonik wygląda nieźle:
2 karty SIM
LTE
CPU:MTK6753 64bit, octa core, 1.3GHz
Full HD
3050 mAh bateria

Nie będę pisał o pozytywach, bo te są w ulotkach, skoncentruje się na tym, co jest w tym telefonie koszmarne.
1. Nie wiem czy to wina słabej optymalizacji Androida, czy ten procek tak ma, ale bateria starcza mi na pół dnia. A jak chcę zagrać w jakąś niewymagającą gierkę (logiczne, typu połącz 4) to na 2 godziny.
Do tego telefon rozgrzewa się do takiej temperatury, że naprawdę trudno utrzymać go w dłoni - po prostu parzy. Co prawda działa szybkie ładowanie, ale po doświadczeniach z Jiayu, to tutaj jest absolutna padaka.
2. Ekran. Powiem szczerze - nie szanuję telefonów, nosze je w różnych miejscach, często z kluczami. Ale dwuletni Jiayu G4 w z Gorilla Glass 2 do dziś nie ma ani jednej ryski na wyświetlaczu. Blueboo z (niby) Gorilla Glass3 po 3 miesiącach wygląda jak lodowisko po meczu NHL. To samo dotyczy tylnej obudowy. wygląda jak z miękkiego badziewnego plastiku.
3. Może to winna nie telefonu, tylko mojego niedoczytania, ale telefon nie ma gyro - czyli jeśli chcesz się pobawić w VR z cardboardem, to nie do końca.
4. Czujnik linii papilarnych, którego nie da się wyłączyć, i kóry wibruje przy każdym przejechaniu po klawiszu home.
5. Bluetooth - nigdy nie miałem problemów z parowaniem z zestawem głośnomówiącym w samochodzie. Tzn. jesli chodzi o poprzednie telefony. ten się rozparowuje po jednokrotnym uzyciu.
6. Gniazdo słuchawek jacka przestało kontaktować po dwóch miesiącach i teraz trzeba kręcić wtyczką, żeby złapało stereo.

Ogólnie - czekam aż mi spadnie przypadkiem i będę mógł z czystym sumieniem zamówić coś nowego.
expansywny

Reklama

Re: Blueboo Xtouch - omijać szerokim łukiem

Postprzez existe » piątek, 5 sierpnia 2016, 22:46

expansywny napisał(a):6. Gniazdo słuchawek jacka przestało kontaktować po dwóch miesiącach i teraz trzeba kręcić wtyczką, żeby złapało stereo.
Ogólnie - czekam aż mi spadnie przypadkiem i będę mógł z czystym sumieniem zamówić coś nowego.

dzieki :-)
blueaboo ! sadze jednak ze wybrales po kosztach
chociaz ja uzywalem noname za 30 dolcow przez pare lat (a bylo to juz jakis czas temu)
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Powrót do Bluboo