• Reklama

Bluboo x550 z ogromną baterią i Androidem 5.1 już u mnie

Smartfony Bluboo, opinie, testy, pomoc, zakup,
ROM'y i modyfikacje

Re: Bluboo x550 z ogromną baterią i Androidem 5.1 już u mnie

Postprzez zonee » piątek, 19 czerwca 2015, 22:46

i jak ???????????????????????????

? za około tydzień sam zrobię bateryjną recenzję x550 :) temat zamknięty :) reszcie kłania się e7000 i bt 2 :)
zonee

Reklama

Postprzez ciupagen » poniedziałek, 29 czerwca 2015, 10:20

ktoś coś napisze..? pytam głownie o stan faktyczny baterii oraz stabilność działania samego fonu jak i gps
ciupagen

Postprzez Karlos83 » poniedziałek, 29 czerwca 2015, 14:31

Użytkuje ten telefon od prawie 2 tygodniu. Udało mi się go kupić bodajże za 121$ i jak za tą cenę sprzęt jest naprawdę w porządku, nie wiesza się i nie zacina.Plusem jest na pewno bateria przy moim sposobie użytkowania telefonu (podam dla porównania, że Nexus 5 ledwo wytrzymywał 1 dzień bez ładowania) osiągam około 70 godzin pracy. Z minusów, jest trochę ciężki (wiadomo bateria swoje waży), zainstalowany głośnik jest dość słaby, wyświetlacz jest wrażliwy na rysy (niestety nie chciało mi się odrazu po zakupie naklejać folii) zmusiły mnie do tego dopiero trzy dość duże rysy, które powstały zaledwie po kilku dniach użytkowania.

Autor postu otrzymał pochwałę
Karlos83

Pochwały: 3

Postprzez zonee » wtorek, 30 czerwca 2015, 21:42

kurde :) daj odp na ogólny :) źle wysłałem :P
zonee

Postprzez zonee » środa, 1 lipca 2015, 22:09

Kilka słów ode-mnie. Telefon bardzo solidny - żadna zabawka. Proporcje nie-adekwatne do np. Elephone P7000 5'5 czy One Plus One 5'5 - w tych przypadkach telefon jest wyższy i węższy ( coś ala iphone ) natomiast Bluboo x550 jest szerszy a niższy - kwestia gustu dla mnie lepiej - różnice o jakieś 6mm na każdej z długości ( fajniej się korzysta :) Ekran bardzo ostry + kąty widzenia świetne :) Pokrycie ( tj. wielkość telefonu do ekran ) też jest niezłe. Aparat !!! Aparat mimo deklaracji BLUBOO to nie 8MP lecz 13MP - deklaracja chyba z powodu faktu iż w słabym oświetleniu 8MP radzi sobie szybciej a niżeli 13MP -aczkolwiek jak dla mnie w słabym świetle 8MP robi odrobinę lepsze zdjęcie niż w 13MP - trzynastka daje radę w dobrym świetle i ósemka też tak myślę - choć zdjęcia średnie. Na ekranie telefonu super, po pobraniu na kompa RÓŻNIE :) Jeśli ci ręka w piękny dzień nie drży to nawet bardzo ostre - w półmroku sporo szumu i bardziej podatny na wstrząsy :) Teraz coś dla bardziej zaawansowanych - ROOT-a zrobiłem za pomocą kingroot_4.0.0.apk ( http://androidxda.com/download-kingroot-application ) Działa :) Jedyny minus to :) to iż po zrobieniu ROOT-a jedyną aplikacją ala SuperSU jest coś ala Kinguser ( do zarządzania prawami ROOT ) nie da się jej odinstalować jedynie można wyłączyć. SuperSU wtedy nie działa jeśli ktoś chciał by go zainstalować. Na wcześniejszym Xperia J po ROO-cie można było instalować SuperSU bądź co kto woli :) dziwne ale root działa :) Teraz coś o bateryjce :) tel. dotarł z 48% baterii o 18:00 25.06.2015. Doładowałem nocą plus poustawiałem wszystko ( sim, konta Google, kontakty, karty SD, i ogólnie LTE, DANE, GPS ITP - wszystko działa w PL ) gdyż potrzebowałem pilnie Nawigacji na dzień następny. Rezultaty tego takie: około godziny 16:00 26.06.2015 start trasa ( Kielce - Warszawa - Lotnisko MODLIN ). Bateria na ok. 98%, jasność ekranu na sam dół ( choć i tak dość jasny mimo to ), pakiet danych ON, lokalizacja ON + GPS ON. Trasa w obie strony jakieś 450 km. Jakieś 8 godzin jazdy w obie na AUTOMAPA. Telefon bez ładowania z 98% dał radę w obie strony nonstop na AUTOMAPIE i dotarł do 39% na końcu trasy. :) więc dość nieźle ponoć :) Minusy - po 5 minutach w pełnym słońcu na uchwycie do telefonów podpiętym do przedniej szyby bateria woła że jest przegrzana i mam ja wyjąć choć jest niewyjmowalna. Metoda zaradcza - odpaliłem klimatyzacje na szybę przednia - to wystarczyło aby tel. działał w odpowiednie temperaturze podczas nawigowania w aucie. GPS prowadzi bardzo dobrze i jest bardzo szybki :) Kolejne minusy - do zestawu otrzymałem jedynie zwykły adapter do ładowania 5V-2A ( POWER ADAPTER 5V-2A ) :( przy tej ładowarce tel. ładuje się dokładnie 10 godzin do 100% :( Ale :) ale) dziś napisałem do BLUBOO gdzie mogę kupić ich ładowarkę:
Quick-charge adapter 3A - for Bluboo x550
Model: ODL-1705020
INPUT: 100-240V 50-60Hz, 0.6A
OUTPUT: 5V 2A,7V 2A, 9V 1.5A,12V 1.1A
która niby ma ładować wedle deklaracji w 60min 75% baterii :) i ku memu zdziwieniu Bluboo zadeklarowało się iż wyśle mi tą ładowarkę za za FREE jako że do zestawu otrzymałem jedynie zwykła ładowarkę bez wsparcia dla PUMP EXPRES PLUS :) na efekty poczekam aż dojdzie wtedy opisze to cudo :) Pozdrawiam
zonee

Postprzez ddr » środa, 1 lipca 2015, 23:23

@UP, zasmucę Cię, telefon ma z tyłu 8 mpix. Interpolacja, mówi Ci to coś? :)
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez marx » czwartek, 2 lipca 2015, 09:37

dokładnie, 8MPx interpelowane do 13MPx.
Z baterią mam tak samo, kilka godzin youtube i ten sam komunikat, że przegrzana. Z gorszych rzeczy to w mojej baterii coś zaczęło się przemieszczać, jak gdyby luźne ogniwa.
Bateria pozwali na 10-15 godzin pracy z włączonym ekranem, ale mimo to spodziewałem sie lepszego wyniku po akumulatorze
marx
Administrator

Pochwały: 193

Postprzez Niejeden z nas » czwartek, 2 lipca 2015, 09:48

Czy może się ktoś podzielić jakością zdjęć w tym telefonie ?
Niejeden z nas
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez Jacke55 » czwartek, 2 lipca 2015, 10:38

zonee napisał(a): w słabym oświetleniu 8MP radzi sobie szybciej a niżeli 13MP -aczkolwiek jak dla mnie w słabym świetle 8MP robi odrobinę lepsze zdjęcie niż w 13MP

Co mają Mpx do oświetlenia? Jest taki parametr matrycy jak ISO - w skrócie światłoczułość i to on ma znaczenie jeśli chodzi o słabe światło.
Jacke55
AKTYWNY

Pochwały: 21

Postprzez marx » czwartek, 2 lipca 2015, 14:07

Zdjęcia sa na poziomie dobrych telefonów z matrycą 5MPx, czyli słabe.
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

marx
Administrator

Pochwały: 193

Postprzez Niejeden z nas » czwartek, 2 lipca 2015, 14:43

Dzięki, masz rację szłu ni ma, ale tragedia to też nie jakaś :) po prostu typowy chińczyk :)
Niejeden z nas
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez blue_voyager » czwartek, 2 lipca 2015, 14:45

A co to jest wg Ciebie "typowy chińczyk"? Bo poznałem różne telefony z różnymi aparatami i nie zaobserwowałem czegoś takiego jak "typowy chiński aparat" Ale chętnie sie dokształcę.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 206
Ostrzeżenia: -1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bluboo