• Reklama

BEPA G900W

ViVo, OPPO, Amoi, Goclever, Haier itd

BEPA G900W

Postprzez Th0mekk » środa, 27 sierpnia 2014, 20:26

Czesc, kupilem na aliexpress klona S5, zanim go kupilem to czytalem pochlebne recencje na google oraz filmy na youtube, jednak dopiero po zakupie zaglebilem sie w szczegoly i wiem, ze kupilem sobie problem :-/

Do rzeczy...
1. procesor mial byc MTK6592, a jest MTK6582 (zainstalowalem oryginalne antutu, zdjecie ponizej)
Obrazek

2. RAM 2048mb (tyle ma byc, a czy jest fizycznie?)
Pamiec wewn. 32GB (to jest jakas ukryta wewnatrz karta?)

3. Wyswietlacz mial bc 1080x1920 (tyle pokazuje antutu, ale Mobileuncle pokazuje 720x1280)
Obrazek

4.To tyle, jesli chodzi o sprawdzenie srodka, a kolejna sprawa to chinskie "factory mode".
Jak zamiast tego wgrac angielski "download mode" ??
Wiem, ze idzie bo na youtube jest kilka filmow z chinskimi telefonami, ktore posiadaja angielskie "download mode" i przez Odina zmieniaja soft, tyle ze zaden film nie pokazuj jak wgrac ten "download mode".

5. Kolejna i chyba najgorsza rzecz to nie dzialajacy GPS, probowalem go naprawic uzywajac tutoriali z youtobe i bez efektu, jak nie wykrywalo satelit, tak nie wykrywa (zmiana ustawien, lokalizacji na PL nic nie daje).

Jedyne co mi sie udalo to zrootowac telefon, a z powyzszymi problemami mecze sie nadal.
Ktos, cos wie jak temu zaradzic ??
Pozdro
Th0mekk

Reklama

en.001phone.cn=

Re: BEPA G900W

Postprzez ddr » środa, 27 sierpnia 2014, 20:51

Fajny BALONG :-D.
Możliwe że nawet nie ma modułu gps.
Trzeba by poszukać jakiegoś innego romu.
Nie wrzucaj nic do pamięci bo jest fake i jak przejedziesz po oprogramowanu karty to będzie lipton.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez Th0mekk » czwartek, 28 sierpnia 2014, 21:52

Nikt nie jest w stanie mi pomóc?
Th0mekk

Postprzez filozof71 » czwartek, 28 sierpnia 2014, 22:39

Th0mekk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Pytałeś się tutaj wcześniej o poradę czy kupować takie coś? Może trza było nie rootowac od razu i oddać. Uczciwi sprzedawcy na Ali w przypadku klonów podają parametry fake i parametry prwadziwe. Ile zapłaciłeś za 2GB RAM telefon z ekranem Full HD? Widzisz ktoś podejmuje się produkcji takiego crapu, robi projekt, zatrudnia pracowników bo WIE, że znajda się jelenie, którzy takie coś kupią. Musisz dokonać głębokiej analizy tego zakupu i zadać przede wszystkim sam sobie pytanie dlaczego to kupiłeś.

pozdrawiam Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Ostrzeżenia: 3

Postprzez Th0mekk » piątek, 29 sierpnia 2014, 02:23

wziąłem go z ciekawości, na YouTube było wiele testów klonów, ale nie wiedziałem, że jest ich aż tyle i aż tak się różnią...
Ogólnie nie jest zły jak za 550zł, tyle że zapłaciłem za MTK6592, a dostałem MTK6582.
Największym minusem jest szwankujący gps, bo co to za smartphone bez gpsu, a najwięcej korzystam właśnie z tej funkcji.
Gdybym wiedział o tym gpsie i braku możliwości zmiany softu to bym się nie pokusił na zakup.

Teraz już wiem, że lepiej kupić oryginalnego chińczyka niż klona co równa się z kupieniem sobie problemu.

Czyli na 100% nic się nie da z tym zrobić?
Th0mekk

Postprzez Th0mekk » piątek, 29 sierpnia 2014, 02:52

Chińczyk odpisał, że mogę odesłać telefon i zwróci kasę, tylko jak pozacierać wszystkie moje operacje na tym telefonie? Pewnie nie będzie robił problemów bo wie co sprzedaje, ale jeśli się da to wolałbym wszystko usunąć.
zrobiłem wipe cache, wipe data, wipe eMMC ale to nie zaciera wszystkich śladów?
Pozdro
Th0mekk

Postprzez tuxpanof » wtorek, 23 września 2014, 13:56

odesłałeś (jaki koszt? Przez kogo)?
Mam takiego samego. Chciałby mu dać jakiegoś firwmare-a z prawdziwymi wpisami w kernel.
Zgłębiałeś ten temat?
tuxpanof

Postprzez Th0mekk » wtorek, 21 października 2014, 15:31

Z tego co wiem nic sie z tym telefonem nie da zrobic, oczywiscie roota zrobilem bez problemu, ale poza tym to zapomnij o zmianie softu na "normalny".

Napisalem do chinczyka,ze nie jestem zadowolony z zakupu, ze nie jest w pelni sprawny (nie dziala gps) i chce go oddac, kazal mi go odeslac i albo wysle mi inny telefon albo odda kase, oczywiscie cala ta rozmowa byla prowadzona przez aliexpress.

Telefon odeslalem (przesylka niecale 30zl), chinczyk odebral telefon i konktat sie urwal, poki co jestem w plecy 560zl, sprawe zglosilem do aliexpress, sprawa jest w toku ale najwiekszym bledem jaki zrobilem jest to, ze zatwierdzilem na aliexpress odbior przesylki, czyli sprzedawca otrzymal pieniadze i ma wszystko w dupie...

No ale zobacze jak potoczy sie dalej sprawa bo nieuczciwy sprzedawca dalej sprzedaje na ali, a aliexpress ma zrzuty ekranu naszej rozmowy czyli mam dowody, ze obiecal mi oddac kase.
Th0mekk

Postprzez tuxpanof » niedziela, 30 listopada 2014, 19:22

Ja się pokłóciłem na ali. Ciężko to szło i przyznano mi 40% zwrotu.
Jednak przydałby mi się prawdziwy kernel. Ten oszukiwany FullHD, 32GB, Android 4.4 strasznie uprzykrza używanie tela.
Jak ktoś coś by wiedział/słyszał - choćby plotki - niech pisze
tuxpanof

Postprzez szymon_rysiu » środa, 3 grudnia 2014, 15:17

Dałbym "lubię to" ale nie mogę :) A już najbardziej podoba mi sie moment, że jestem w plecy hehehehe I chęć posiadania S5 w cenie S1 zaowocowała minusem na koncie w kwocie 1000 :) Masz "miszcza"!!
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
szymon_rysiu
AKTYWNY

Pochwały: 35

Powrót do INNE MARKI