• Reklama

Bedove HY5001 - recenzja

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Bedove HY5001 - recenzja

Postprzez Novid » czwartek, 1 sierpnia 2013, 13:25

Obrazek
Bedove HY5001

Witam wszystkich forumowiczów. Jest to moja pierwsza i pewnie ostatnia w najbliższym czasie recenzja telefonu Bedove HY5001. Ani marka ani sam telefon z tego co widzę po forum nie są szczególnie znane i rozpoznawane, a o modelu HY5001 w Internecie jest nie ma szczególnie dużo informacji. Mimo tego zaryzykowałem i zamówiłem ten model, a oto moje wnioski:

Cena i sklep

Telefon oczywiście zamówiłem na aliexpress.com w sklepie „APOLLOSHOW - Ship-Flag Shop” a dokładnie mówiąc na aukcji:
http://www.aliexpress.com/item/Bedove-HY5001-X909-5-0-IPS-1280-720-1GB-4GB-1-2GHz-MTK6589-Quad-core-Android/829753620.html
za 183,99$. W tym przedziale cenowym są dostępne jeszcze Star S5, Star Q9000, Star N9500, Jiayu G3s, Lenovo P770 oraz wszelkiego rodzaju imitacje Szajsungów. Jeżeli miałbym ocenić kontakt ze sprzedawcą oceniłbym raczej na 3+, odpowiedzi są bo muszą być ale krótkie i często nieprecyzyjne. Na plus jest czas realizacji – przy pomocy HK telefon od dnia zamówienia otrzymałem w 13 dni.

Design i wykonanie

To właśnie wygląd przesądził o tym, że dziś jestem posiadaczem tego telefonu. Biała tylna klapka, czarny ekran i biały dodatek na dole wyróżnia ten telefon z tłumu jednotematycznych Szajsungów i iPhonów (tak bardzo obecnie popularnych w Polsce).Telefon z wyglądu może kojarzyć się z dużo droższym Oppo Find 5, co patrząc na wiedzę Polaków na temat marki Oppo w żaden sposób mu nie ujmuje ani nie dodaje.

Obrazek

Telefon mimo sporych rozmiarów (145x71x9.5mm) pewnie leży w dłoni i nie ma problemu z korzystaniem przy pomocy jednej dłoni. Poza tym telefon w moim odczuciu jest dość ciężki, oficjalnie 182g. Porównując jakość wykonania HY5001 do iPhona 4s, iPhona 3gs, Samsunga GS4, X Peri J które użytkowałem przed jakiś czas w żaden sposób od nich nie odstaje. Telefon jest dobrze złożony, plastik nie trzeszczy, ekran nie odstaje od obudowy - wszystko wydaje się być solidne wykonane.

Wersja Androida
Telefon działa na androidzie 4.2.1. Nie wiem jak z jak dokładnie wygląda sytuacja ze spolszczeniem, gdyż telefon obsługuje w języku angielskim. Tak jak ma to miejsce w innych telefonach z takimi samymi bebechami i w przypadku HY5001 wszystko chodzi szybko, płynnie i bez najmniejszych zacięć.

Informacje sprzętowe
Telefon standardowo jak na tą półkę cenową wyposażony jest jak poniżej, co w przypadku testu wydajności dało wynik 13048 pkt.
Obrazek
I tutaj małe zdziwienie... w moim telefonie według Antutu mam...2 GB Ramu - Oczywiście jakiś Wan Peng przesadził troszkę z fantazją, gdyż telefon standardowo wyposażony jest w 1GB Ramu :)

Aparat i kamera
To była duża zagadka ponieważ to co było podane w aukcji a co jest podanie na stronie producenta to dwie inne bajki. Faktycznie telefon patrząc na jakość zdjęć i filmów ma aparat 8 Mpx zinterpolowane do 12 Mpx. Przednia kamerka to realnie coś koło 2 Mpx z interpolacją do 8 Mpx. Przy dobrym oświetleniu zdjęcia i filmy wychodzą bardzo dobrze, gorzej jest przy zaćmieniu czy w nocy. Telefon oczywiście nagrywa filmy w FHD, z pełną płynnością obrazu.

Bateria
Tutaj akurat za dużo nie mam do powiedzenia, gdyż ten telefon jest w moim posiadaniu do 2 dni. Lecz mogę śmiało stwierdzić, że 5" robi swoje i przy intensywnym użytkowaniu (internet, gry 3D, z 40 min rozmów, dużo smsów) bateria 2500mAh wytrzymuje 1 dzień. Z tego co widzę, po innych słuchawkach jest to standardowy wynik.

Podsumowanie
Jeżeli chodzi o wygląd to jest to rzecz gustu, ale w moim przypadku właśnie wygląd zadecydował o zakupie tej słuchawki. Patrząc na bebechy telefon jest kopią innych telefonów z tego przedziału cenowego. Po 2 dniach użytkowania mogę polecić ten telefon ze względu na cenę, jakoś wykonania, wygląd.
Novid

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Bedove HY5001 - recenzja

Postprzez picq » czwartek, 1 sierpnia 2013, 14:42

Novid napisał(a):I tutaj małe zdziwienie... w moim telefonie według Antutu mam...2 GB Ramu - Oczywiście jakiś Wan Peng przesadził troszkę z fantazją, gdyż telefon standardowo wyposażony jest w 1GB Ramu :)

Jak bzk pisze, że jest 1GB ramu. W specyfikacji masz 8GB ROM'u więc Memory size + SD Card size = 6716 ~ 7GB, więc masz 8GB ROM, a te brakujące 1GB zjada system jakoś ;p i wszystko się zgadza (i tak dla ścisłości to podane SD Card size to nie chodzi o tę kartę co wkładasz do fona tylko o wbudowaną. W pamięci ROM masz system a reszta miejsca z ROM'u zostaje dla ciebie na aplikacje

Generalnie fajna recka, sam się zastanawiam nad telefonem w tym przedziale cenowym. Mógłbyś wrzucić screeny z wynikami antutu poszczególnych podzespołów :D ? I wszyscy byliby wdzięczni za dodanie po jakimś czasie spostrzeżeń szczególnie odnośnie baterii.
picq

Postprzez Novid » czwartek, 1 sierpnia 2013, 15:36

Przyznaje się, że recenzję pisałem "na szybkiego" dlatego zapomniałem dodać, że zrzut bebechów to obrazek do wujka Google :) Dziś w domu zrobię zrzut z Antutu z mojego telefonu więc wszystko będzie jasne :)
Novid

Postprzez MlecznaKanapka » wtorek, 6 sierpnia 2013, 13:57

picq napisał(a):Jak bzk pisze, że jest 1GB ramu. W specyfikacji masz 8GB ROM'u więc Memory size + SD Card size = 6716 ~ 7GB, więc masz 8GB ROM, a te brakujące 1GB zjada system jakoś ;p i wszystko się zgadza (i tak dla ścisłości to podane SD Card size to nie chodzi o tę kartę co wkładasz do fona tylko o wbudowaną. W pamięci ROM masz system a reszta miejsca z ROM'u zostaje dla ciebie na aplikacje

Novid'owi chodzi o pamięć RAM, a nie o ROM z którą oczywiście masz racje ale to normalne przy wszystkich telefonach z 4GB pamięci ROM.

Pytanie do Novida po tygodniowym uzytkowaniu tego BEDOVE, bo sam myślę nad jego kupnem, chyba że uda mi się dozbierać do Jiayu G4 :-)
Jak ta bateria trzyma? Czy da radę wytrzymać cały jeden dzień takiego naprawdę mocnego użytkowania?
Drugie pytanie czy zaobserwowałeś jakieś wady w hardware i sofcie (np. źle działające przyciski dotykowe albo dziwne, długotrwałe przycięcia systemu)?
Ostatnie dotyczy aparatu i ekranu, jaka jest Twoja subiektywna ocena ich jakości (przy aparacie chodzi mi, czy przy natywnej rozdziałce 8Mpix robi dobre zdjęcia) ?
MlecznaKanapka

Postprzez ogreczek » środa, 28 sierpnia 2013, 01:20

Mam kilka pytań odnośnie bedove hy5001 - zamierzam tez zaopatrzyć się w chińczyka - stary wysłużony newman n1 sprzedany. Myślałem początkowo nad vowney V5 ale nie działa ta kompas i gps - stad moje pytanie jak jest z bedove czy gps i kompas działają poprawnie - czy szybko łapie fixa? Jak wygląda wyświetlacz czy to faktycznie ips a nie tft ? Równomiernie podświetlony? Czy ma język polski ?
ogreczek

Postprzez cakp » wtorek, 17 września 2013, 12:31

Czy na tym modelu telefonu będzie działać Aero 2? czy komuś działa?
W google nie znalazłem żadnych informacji na ten temat. Na stronie Aero ten telefon nie jest wymieniony w spisie modeli.
cakp

Pochwały: 1

Postprzez existe » wtorek, 17 września 2013, 15:14

cakp napisał(a):Czy na tym modelu telefonu będzie działać Aero 2? czy komuś działa?

nie
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin