• Reklama

Bardzo proszę o pomoc przy wyborze telefonu do 900 zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Bardzo proszę o pomoc przy wyborze telefonu do 900 zł

Postprzez polomaski » sobota, 18 lipca 2015, 15:42

Cena (bez VAT): 900zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5" - 5,5"
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2GB
Dual/Single sim: single, może być dual
Preferowane marki: Meizu, Xiaomi, LG
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Polska/Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): szybki, ładny, wielfunkcyjny (dobry aparat, GPS)
Opis: Witam serdecznie noszę się z zamiarem zmiany telefonu na jakiś 2 Gigowy, interesuje mnie telefon szybki, który nie będzie zamulał przy otwartych wielu aplikacjach. Na GPU nie zależy mi tak bardzo gdyż w gry 3D nie gram, tylko jakieś mniej wymagające dla zabicia czasu. Aparat ma cykać ładne zdjęcia a dźwięk na słuchawkach ma być również dobry. Może być 5,5 " byle miał cienkie ramki i wyglądał fajnie. Czasami używam nawigacji dlatego GPS musi działać i nie gubić sygnału. Od dłuższego czasu zaglądam na forum i obserwuje wątki kilku telefonów, swego czasu zamówiłem Ioceana x7HD w którym po jakimś czasie padł ekran. Dlatego też preferowałbym telefon z polskim serwisem.
Zastanawiam się nad:
MEIZU m1 note: ma ładny wygląd, może trochę martwi mnie jego wielkość ale podobno jest jak najbardziej poręczny ze swoimi gabarytami, jest szybki i można pograć w gierki 3D (w moim przypadku baaardzo sporadycznie), nakladka Flyme hmmm i tu też mam wątpliwości ci mi przypasi bo zawsze jestem związany z normalnym androidem (standardowe menu, wstecz itp.). Jeżeli padło by na Meizu to kupowałbym od kogoś z polskiego sklepu (używka) bo zależy mi na gwarancji

Xiaomi Mi4 / Mi4i : na początku byłem zachwycony designem mi4 ale martwią mnie te ramki wokół telefony jak zniosą trudy użytkowania, mi4i również jest ładny, nie zależy mi tak na mocnym procku z mi4 bo podobno się grzeje. Grafa z mi4i mi odpowiada na mało wymagające gry. A jak z GPSem w obu telefonach? No i pytanie o Rom czy po wyjęciu z pudełka telefon będzie stable i wszystko będzie działać bo z forum miui polska czytam żę co tydzień wychodzą nowe aktualizacje ale zawsze coś nie działa. No i ostatnia rzecz która mnie odrzuca to że telefon musiałby być z chin w razie awarii odsyłanie, itp. nie dla mnie

LG G2: telefon naprawdę podoba mi się i jest mega wydajny (kolega ma) ogólnie odrzuca mnie tylko że używka byłaby z krótką gwaracją

Takie to moje refleksje na temat zakupu telefonu... :P
Bardzo proszę o podpowiedzi do tematu posiadaczy w/w telefonów i nie tylko ...

pozdrawiam
Krystian
Xiaomi
polomaski

Reklama

Re: Bardzo proszę o pomoc przy wyborze telefonu do 900 zł

Postprzez INTseed » sobota, 18 lipca 2015, 16:21

Mi4i może. Gwarancja u acida chyba jest.
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez Flyagaric » sobota, 18 lipca 2015, 21:28

Mi4i jest na Snapie 615. a wszystko wskazuje, że to bardzo nieudany proc - po obecnych doniesieniach na temat problemów przerywania produkcji i wycofywaniu fonów, to bym się zastanowił, bo coś mi mówi, że jak fon z nim się nie przegrzewa to producent coś tam wykastrował.
Nie lepiej sięgnąć po sprawdzoną klasykę? Mi3, K3 Note, Elife E7? LG G2, to chyba też dobry wybór. Jeśli gwarancja taka ważna, to chyba najłatwiej będzie z Mi3 z np. xiaomiforsale.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez polomaski » sobota, 18 lipca 2015, 21:50

Flyagaric niestety żaden telefon zaproponowany przez ciebie mi się nie podoba...
polomaski

Postprzez Flyagaric » niedziela, 19 lipca 2015, 00:37

Jeśli to kwestia podobania się, to bierz faktycznie LG G2, bo widzę, że ty już dawno masz faworyta i chyba chcesz żebyśmy cię w tym utwierdzili. Tylko, że to jest forum o chińskich fonach i chyba nic cię tu nie przekona. Właściwie to nie wiem czego oczekujesz tutaj.
Nawet kupno z xiaomiforsale, to żaden pewniak: http://twojepc.pl/b.php?id=166274&c=1437251890#21

Jest jeszcze parę fajnych chińskich fonów w tej cenie, ale obawiam się, że gwarancja będzie raczej iluzoryczna, jak na twoje potrzeby. Szukaj fona po lokalnych komisach, lub u dostawców usług GSM.
Flyagaric
VIP

Postprzez polomaski » niedziela, 19 lipca 2015, 12:00

Nie powiedziałem ze moim faworytem jest G2, jeżeli chodzi o wygląd to zarówno mi4i, m1 note jak i lg byłyby na równi w mojej ocenie. Pisałem co myśle po krótce o tych telefonach i miałem nadzieję że osoby posiadające je rozwieją bądź też utwierdzą moje obawy.
polomaski

Postprzez Flyagaric » niedziela, 19 lipca 2015, 12:45

Ok. Tak, czy siak, to obawiam się, że sytuacja z gwarancją chińskich fonów ci się nie spodoba.
Niektóre fony można dostać u polskich dystrybutorów. O ile pamiętam, to Meizu MX4 był w sieci Euro, ale cena odpowiednio wyższa. M1 Note chyba nie był tak dostępny.
Są jeszcze goście z allegro, którzy wysyłają z PL, ale też nie wiem czy to jakaś gwarancja. Zostaje ci LG, ale jak piszesz: używka będzie miała gwarę krótszą.
Flyagaric
VIP

Postprzez polomaski » wtorek, 21 lipca 2015, 20:21

Dzięki za pomoc koledzy, rozpatrzylem wszystkie za i przeciw i zamówiłem LG g2. Wiem ze nie będę żałował tego zakupu ale napewno troszkę będzie mi szkoda ładnego, niezakupionego meizu m1 nota oraz xiaomi mi4.

Pozdrawiam
polomaski

Powrót do Jaki telefon kupić ?