• Reklama

Bardzo mały zasięg sieci

ViVo, OPPO, Amoi, Goclever, Haier itd

Bardzo mały zasięg sieci

Postprzez Tomsky » poniedziałek, 8 listopada 2010, 17:30

Zakupiłem jakiś czas temu ten telefon:
http://telchina.pl/viewtopic.php?t=621
i wszystko OK do pewnego momentu...
Spadł bardzo zasięg telefonu, tam gdzie inne mają bardzo dobry sygnał ja nie mam wcale,
są oczywiście miejsca gdzie dzwonię bez problemu i mam zasięg na "wszystkie kreski".
Ale jest wiele miejsc kiedy wcześniej na tym samym telefonie miałem dobry zasięg a nie mam teraz wcale.

Nie wydarzyło się nic szczególnego nie korzystam od dawna z internetu po wifi w zasadzie to z niczego nie korzystam poza telefonowaniem.

I jeszcze jedno czy zasięg sieci może być uzależniony od karty SIM (ta sama sieć)?
Ale to pytam tak dodatkowo, u mnie mam tą samą kartę sim.

Co radzicie w takiej sytuacji robić?
Może ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem?

Dzięki z góry za pomoc
Ostatnio edytowano niedziela, 11 grudnia 2011, 20:33 przez Tomsky, łącznie edytowano 1 raz
Tomsky

Reklama

Postprzez LUKA2000 » wtorek, 9 listopada 2010, 04:19

Z moich obserwacji różnych zachowań siły sygnału to wszystko zależy od modelu telefonu i momentu w jakim jego jest położenie i faktycznie sygnał tego samego operatora różnie wygląda na kreskach w jednej 30sek. i to wszystko pływa i różnie wygląda ...
Więc czy masz 3 lub 5 kresek to wszystko jest ok. a różnica jest w antenie wew. i tłumieniu sygnału przez obudowę lub ścianę,mebel a nawet położeniu do wysokości w danej chwili telefonu i zapewniam że to się zmienia.
U mnie też pływa sygnał jak obserwuję 2 wykresy innych operatorów, tym bardziej że Play korzysta z sieci plusa i co jakiś czas zmienia lokalizator na własna lub ich, w przypadku Era jest stabilnie...

Jeżeli masz zasięg sieci i dzwoni to tylko masz różnicę w modelach telefonów i w tych markowych wygląda sygnał lepiej na 5 :)

Nie wiem jakiego masz operatora bo w opisie brak danych, ale Orange od pewnego czasu ma duże problemy z sygnałem zasięgiem i nawet w centrum W-wa co chwila są miejsca martwe i brak zasięgu co moich znajomych już irytuje od 8 m-cy coraz bardziej i maja dość Orange...
LUKA2000

Postprzez Tomsky » wtorek, 9 listopada 2010, 11:04

Dzięki za odpowiedź
ja mam Erę i było wszystko dobrze do pewnego momentu.
Po prostu z dnia na dzień tak spadł zasięg, że nie mogę nigdzie zadzwonić i nikt do mnie się nie może dodzwonić :(
A nie wydarzyło się nic co by taką zmianę mogło tłumaczyć.
Tomsky

Powrót do INNE MARKI