• Reklama

Banggood - brak części towaru w paczce. Proszę o pomoc.

Banggood.com Oferta sklepu, promocje, kupony, opinie, pomoc

Banggood - brak części towaru w paczce. Proszę o pomoc.

Postprzez Acetyloaceton » 19 lip 2016, o 23:39

Witam

Na początku lipca zamówiłem na Banggood cztery różne kable micro USB Xiaomi i ładowarkę samochodową Xiaomi. Dziś dotarł do mnie pocztą list polecony z Singapuru i okazało się, że przysłali mi tylko jeden najtańszy kabel micro USB.Na paczce jest napisana zawartość: 1 x phone accessories. Także na pewno nic nie zaginęło w drodze do mnie, tylko umyślnie wysłali mi tylko jeden kabel micro USB. Paczka dotarła oryginalnie zapakowana, nic nie było zaklejane taśmą. Dodam, że tylko jednym listem miały przyjść zamówione przedmioty. Tylko jeden numer listu mi podali po wysłaniu i zgadza się numer listu.

Jakie są szanse na pomyślne rozwiązanie problemu?

Jakie mam podjąć kroki w celu rozwiązania problemu? Gdy zaznaczam brakujące przedmioty i klikam na przycisk Repair&Refund&Resending wyskakuje mi komunikat: Your order is in transit. Proszę o pomoc w napisaniu wiadomości, gdyż bardzo słabo znam język angielski. Dodam, że płaciłem kartą.

Poniżej zamieszczam linki do screenów obrazujących zamówione przedmioty i wyskakujący komunikat.

https://zapodaj.net/d4000cd768c97.png.html
https://zapodaj.net/2c48b03817bb4.png.html
Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc.
Acetyloaceton

Reklama

Re: Banggood - brak części towaru w paczce. Proszę o pomoc.

Postprzez skazi » 19 lip 2016, o 23:55

Następnym razem radzę nagrywać otwieranie paczki, jedyne co teraz możesz zrobić to napisać do nich może coś z tym zrobią.
skazi
AKTYWNY

Pochwały: 64

Postprzez fake4r » 20 lip 2016, o 00:10

Kwestia jak duża była koperta, czy w czym to przysłali. Bo jeśli faktycznie mała tak na ten jeden kabel, to możesz napisać i pokazać że nie mogło tam zmieścić się brakująca część rzeczy.
Ta opcja z tym komunikatem Your order is in transit będzie chyba aktywna za dzień czy dwa, jak tam status przesyłki zaktualizuje że dostarczono.
Zapytaj na czacie co dalej albo napisz do nich na cservice@banggood.com
fake4r
VIP

Pochwały: 202

Postprzez TediPower » 20 lip 2016, o 09:32

A zobacz na zamówienie czy czasem te kable nie były z innych magazynów i nie zostały wysłane osobno. Dlatego dostałeś jeden bo kolejne idą. Miałem podobna sytuację kilka przedmiotów jeden rachunek ale kilka paczek a nie zauważyłem tego i też byłem przekonany że to będzie jedna paczka.

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka!
TediPower
AKTYWNY

Pochwały: 18

Postprzez iatawiec » 20 lip 2016, o 12:49

No właśnie,

Sprawdź potwierdzenie od nich. Mi wysłali dwa info o dwoch paczkach ale jakos to przeoczylem. Myslalem ze sie rypneli i odebralem jedna paczke. Po otworzeniu zorientowalem sie ze nie ma polowy towaru. Okazalo sie ze calosc zapakowali do dwoch paczek i wyslali oddzielnie. Zdazylem odebrac w ostatnim momencie przed zwrotem do chin :)
iatawiec

Pochwały: 2

Postprzez fake4r » 20 lip 2016, o 12:55

Faktycznie może i tak być. Mi również wysłali kiedyś oddzielnie ale to jak zamawiałem telefon z EU i jednocześnie jakąś pierdółkę z CN tak żeby mi kwota zamówienia zakwalifikowała się do użycia kuponu.
fake4r
VIP

Pochwały: 202

Postprzez Acetyloaceton » 20 lip 2016, o 20:06

W wiadomości e-mail przy każdym z przedmiotów jest ten sam tracking number.

https://zapodaj.net/6b5411ec213cd.png.html

Także kasa stracona.
Acetyloaceton

Postprzez ksiadzproboszcz » 20 lip 2016, o 20:22

Poddajesz się bez walki. Pisz do BG.
ksiadzproboszcz

Pochwały: 2

Postprzez omi » 20 lip 2016, o 21:12

Brałem u nich drobiazgi, nieewidencjonowane - jeden trochę zgnieciony (słabe pakowanie etui za 2$ i wina przewoźnika), ale dotarły, więc do sklepu nie mogę mieć zastrzeżeń.
Za to GearBest przerósł kiedyś moje oczekiwania. Jedno zamówienie i trzy drobiazgi w trzech różnych paczkach - pierwsza po miesiącu i kolejne co miesiąc, nawet nie upominałem się, bo zakupy częściowo były za punkty, które dwa razy mi przyznali, za coś czego dwa razy nie było ;-)
Stąd wniosek (oczywiście przypomnij się i napisz do Bangood) tak sobie myślę, że mimo setek zamówień sprzedawcy dobrze wiedzą co wysyłają.
omi
AKTYWNY

Pochwały: 9
Ostrzeżenia: 1

Postprzez radman. » 20 lip 2016, o 23:58

No Gearbest to robi fotki paczek po spakowaniu :)
Rób to co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.
radman.

Pochwały: 8

Postprzez ra-vau » 21 lip 2016, o 01:02

Rada na przyszłość, nagrywać wszystko co przychodzi.
Ja dostaję szkło na telefon za 2$ a nagrywam.... po prostu telefon z kieszeni, drugą ręką otwieram... jest dowód nie do pobicia, zero dyskusji... czas zaoszczędzony.
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 112

Postprzez Acetyloaceton » 26 lip 2016, o 21:22

Dzisiaj przyszła reszta brakującego towaru. Pierwsza była wysyłana z Singapuru, a druga z Chin. Dlaczego podali tylko jeden tracking number? Z Singapuru była później wysłana i wcześniej doszła.
Acetyloaceton

Następna strona

Powrót do Banggood.com