• Reklama

Awaiting Payment i tak 3 dzien

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Awaiting Payment i tak 3 dzien

Postprzez budzian18 » 5 paź 2013, o 12:12

Pytanie do doświadczonych zakupochinoholików. Czy jeśli 3 dzień po wpłacie widnieje "Awaiting Payment" to mam sie niecierpliwić ? Napisałem do Ali ale jest cisza. Placiłem normalnym przelewem mbanku z ekonta.
Dzieki za odpowiedź
budzian18

Telefon:: Samsung GS

Reklama

Re: Awaiting Payment i tak 3 dzien

Postprzez drago68 » 5 paź 2013, o 12:23

budzian18 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zawsze płać kartą!!!
Płatność powinna przejść w ciągu 24h,
Nigdy nie płaciłem przelewem z banku.
Na "bank" mbank bierze prowizję. Pamiętaj, za wykonanie przelewu zagranicznego pobierana jest opłata zgodnie z Taryfą Prowizji i Opłat mBanku - obecnie opłata wynosi 0,25% kwoty przelewu min 20 PLN, max 200 PLN.
W przypadku przelewów z rachunku złotówkowego jest dokonywane przewalutowanie zgodnie z tabelą kursów walut BRE Banku SA. W przypadku przelewu z rachunku walutowego na inny rachunek w tej samej walucie, nie jest dokonywane przewalutowanie środków.

Trudno powiedzieć , ale pewnie trzeba czekać na zaksięgowanie płatności w banku aliexpress- są jeszcze święta w Chinach wiec banki mogą nie pracować jak u nas jest w sobotę i niedzielę. To jest mój punkt widzenia.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez bartazzz » 5 paź 2013, o 12:49

Przelew to bardzo nie polecany sposób płatności

Wysłane z mojego ZTE V970 za pomocą Tapatalk 4
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez budzian18 » 5 paź 2013, o 12:53

Własnie wyczytałem ze mają "złoty tydzień" świeto narodowe. Masz na myśli karte internetową mbanku np? Zapłaciłem za tylefon 131 USD mBank pobrał 25 zł prowizji (złodziejstwo) Z tego co sie orientowałem 25 zl kosztuje założenie karty w mbanku plus opłata za karte. Jaki Bank jest najtańszy pod Ali express co polecasz?
budzian18

Postprzez mlodyq » 5 paź 2013, o 13:32

czytaj forum a później zakładaj nowe tematy
jak-placic-na-aliexpress-t2154-790.html
mlodyq

Telefon:: sgs

Postprzez zriel » 5 paź 2013, o 13:38

budzian18 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Szukać sprzedawców honorujących PayPal np.
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Postprzez budzian18 » 5 paź 2013, o 15:06

Czytam forum wnikliwie. Wiem ze wyjsc jest kilka z ktorymi juz sie zapoznałem ale jak wiadomo ofery banków zmieniają sie bardzo szybko. Pytanie gdzie aktualnie jest najtaniej i żeby nie wiadomo jakich kokosów nie płacić za utrzymanie konta ( moze jakaś karta studencka w dolarach?) dodam ze mam ekonto w mBanku.
budzian18

Postprzez markus70 » 5 paź 2013, o 19:38

@up
problem jest taki, że przelewy zagraniczne są z reguły realizowane w opcji SHA, czyli z podziałem kosztów przelewu pomiędzy zleceniodawcą i odbiorcą. a to oznacza, że odbiorca nie dostał całej kwoty, tylko pomniejszoną o prowizję swojego banku. i dlatego mimo tego, że przelałeś pełną kwotę, to on dostał mniej i oczekuje wpłaty reszty
markus70
VIP

Pochwały: 18
Telefon:: Z reguły Xiaomi :)

Postprzez budzian18 » 5 paź 2013, o 19:59

Zgadza sie, podczas przelewu trzeba było wybrać czy całość kosztów i prowizji pokrywa zleceniodawca i zleceniobiorca czy tylko zleceniodawca. Domyśliłem się i zaznaczyłem że całość kosztów pokrywam Ja czyli zleceniodawca.
budzian18

Postprzez markus70 » 5 paź 2013, o 21:34

@up
No to poczekaj, aż skończy się wolne w Chinach i będzie ok.
A na przyszłość - pomyśl o innych formach płatności.
Ja korzystam z kantoru walutowego aliora i z karty w USD z tego samego kantoru. Polecam
markus70
VIP

Pochwały: 18
Telefon:: Z reguły Xiaomi :)

Postprzez budzian18 » 6 paź 2013, o 21:16

Dzięki za wskazówki markus70.
Czekam cierpliwie, jutro bodajże już kończy Im sie święto.
Złożyłem wniosek o wydanie ekarty w USD w mBanku i mam pytanko, jak juz będę miał tą karte to podczas przelewu z ekonta
które mam z PLN na eKarte w USD nic nie płace za przewalutowanie? Czy przelewam tam USD (wymienione np poprzez Walutomat) a nie złotówki z eKonta?
budzian18

Postprzez drago68 » 6 paź 2013, o 21:22

Przewalutowania nie płacisz, tylko bank liczy $ po kursie sprzedaży w mBanku.
Wpłata do walutomatu PLN z mBanku darmowa, natomiast wypłata USD z walutomatu do mBanku 5 zł w przeliczeniu na USD !!!!!
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI