• Reklama

Asus Zenfone 5 vs ZTE Redbull V5

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Asus Zenfone 5 vs ZTE Redbull V5

Postprzez rrobsonm » 1 paź 2014, o 23:04

Witam

Zrobiłem parę testów porównawczych telefonów Asus Zenfone 5 i ZTE RedBull V5.

1. Wyświetlacz
Maksymalna jasność zdecydowanie na korzyść ZTE V5, Zenfone przegrywa w tej kategorii z Radrice 1S oraz Jiayu G2F.
Minimalna jasność niższa na ZTE V5, patrząc pod kątem ciemniejszy Zenfone(to wynik słabszych kątów patrzenia.
Kolorystyka Zenfone jest trochę bardziej ciepła niż ZTE.
Za wyświetlacz duży plus dla ZTE

2. Aparat
Sami oceńcie:
https://www.flickr.com/gp/123141063@N05/d48N6s/
https://www.flickr.com/gp/123141063@N05/N86SzL/
Nie mam na to bezpośredniego porównania, ale ZTE V5 robi lepsze zdjęcia przy dobrym oświetleniu, Asus wygrywa przy słabszym(na to dowody mam). Matryca 13MPx jest bardziej wymagająca co do oświetlenia niż 8MPx.
Chyba Zenfone wygrywa ten pojedynek.

3. GPS
Tutaj wygrywa ZTE, pomimo wyższych słpków mocy Zenfone raportuje mniejsza dokładność, co potwierdziłem na mapie google(ZTE lepiej wskazał balkon na których testowałem na podkładzie satelit google)
ObrazekZTE V5
ObrazekZenfone 5

4. Głośnik
Bezapelacyjnie wygrywa Zenfone. Dźwięk z ZTE jest jakby troszeńkę ze studni w porównaniu z Zenfone. Zenfon jest chyba też minimalnie głośniejszy, choć tutaj różnice sa minimalne i moje odczucia głośności mogą być wynikiem melodyjności.

5. WiFi
Zdecydowanie wygrywa ZTE, dowody:
ObrazekZTE V5
ObrazekZenfone 5

6. Wygląd i wykonanie.
Asus wygląda bardziej luksusowo, ma GG 3, ekran mało się palcuje. Jednak jest bardzo duży jak na 5". ZTE bardziej wyważony, średnia ocena wg mnie podobna. Jeśli kogoś nie interesują wymiary to zdecydowanie Asus wygrywa, dla mnie osobiście remis.
Należy nadmienić że Asus ma czulszy dotyk, z trybem pracy w rękawiczkach.

7. Bateria
ZTE - 2400mAh
ASUS - 2050mAh
Testów nie przeprowadziłem.

8. Dioda led
W Asusue cieplejsza, bardziej rozproszona, w RedBullu troche niebieskawa. Ilość światła na oko podobna. Remis

9. Czujniki
Opieramm się na liście czujników z programu Elixir 2.
Akcelerometr, Czujnik zblizeniowy, swiatła, pola magnetycznego, orientacji, mikrofon, orientacji maja oba telefony.
Do tego ZTE ma: czujnik przyśpieszenia liniowego, czujnik wektora rotacji, żyroskop.
czyli w tej kategorii ZTE bardziej na wypasie

Polecam lekturę innego mojego porównania:
xiaomi-red-rice-1s-vs-zte-redbull-v5-t10595.html
rrobsonm
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: Lenovo A820

Reklama

Re: Asus Zenfone 5 vs ZTE Redbull V5

Postprzez ddr » 1 paź 2014, o 23:37

Z tym zenfonem to chyba jakiś klon ci się trafił.
Oryginalny ma znacznie wyraźniejszy ekran na słońcu niż rr1s. Na, rr1s w sumie nic nie widać. No i bateria 2110mAh. Ten zte to naprawdę musi mieć tragiczny głośnik jeśli gra gorzej. Ten na zenfone do dzwonków jeszcze jako się nadaje, ale do muzyki jest suchy.

@EDIT
Sory, czytałem w pośpiechu, w kwestii jasności zwracam honor. Nie przyglądałem się temu bo nie lubię jak mi telefon świeci po oczach.
Głośnik jest suchy, słaby, a dźwięk płaski, brak mocy, nawet po podbiciu viperem fx nie jest jakoś lepiej, pod tym względem znacznie lepiej wypada redmi 1s.
Ostatnio edytowano 2 paź 2014, o 00:51 przez ddr, łącznie edytowano 2 razy
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Re: Asus Zenfone 5 vs ZTE Redbull V5

Postprzez rrobsonm » 2 paź 2014, o 00:14

Porównywałem jasność ekranu, nie czytelność w słońcu. Z tego co wiem o Zenfonie to ma on dosyc dobre warstwy przeciwodblaskowe, a jasność jest delikatnie mówiąc średnia. Co mój test potwierdza.
Btw ZTE V5 jest sporo lepszy w słońcu(czytelniejszy) od RR1S, i jaśniejszy od Zenfone 5. To nie oznacza że Zenfon nie jest czytelniejszy od rr1s w słońcu.

Nie porównywałem bezpośrednio głośnika Zenfone do innych telefonów, ale z "pierwszego" wrazenia wydaję mi się że jest on dosyc melodyjny wsród telefonów które miałem(iocean x7 hd, redmi 1s, lenovo a820, zte v5). W tym towarzystwie ten głośnik jest napewno powyżej średniej. Nie wiem do jakich telefonów porównujesz mówiąc że jest suchy. Może klon ci sie trafil?;p
rrobsonm
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: Lenovo A820

Powrót do Porównania telefonów