• Reklama

Asus Zenfone 5 Jak wgrać miedzynarodowe oprogramowanie ABC

Re: Asus Zenfone 5 Jak wgrać miedzynarodowe oprogramowanie A

Postprzez dinoecdl » 14 lis 2014, o 04:42

Witam, wiem że temat był wałkowany ale mam takie małe pytanko. Robiąc sposób na stronie nr 5, wspomagając tym tutorialem http://www.asus-zenfone.com/2014/08/ins ... -cucc.html oraz tym https://www.youtube.com/watch?v=Gl6H3zcnbbA, chciałbym zadać pewne pytanie. Otóż na tutorialu ze strony 5 oraz na filmiku jest napisane i powiedziane aby wgrać wersje CN a potem WW. Czy mając jednak wersje CUCC trzeba wgrać plik CN, czy nie jest to wymagane (?tutorial strony www.asus-zenfone.com nie wymienia takiego kroku, i jest to miejsce gdzie się waham bo nie chcę zrobić sobie cegły za 8 stów)
dinoecdl

Reklama

Postprzez ddr » 14 lis 2014, o 05:01

Taka rada, są łatwiejsze sposoby, wystarczy poszukać.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez Andrewko » 14 lis 2014, o 14:32

Wygrywasz Recovery przed adb z WW s po tym przed adb również soft z numerem tym samym co masz Recovery.
Andrewko
AKTYWNY

Pochwały: 19

Postprzez dinoecdl » 14 lis 2014, o 17:58

Mam rozumieć że nie musze wgrywać opgrogramowanie wersji CN mając już CUCC? Tylko od razu do WW? Na liknu tak robi a bodajrze uzytkownik stiffler nie wgrywał CN(tak mi sie wydaje) Wybaczcie ale jestem laikem a telefon mam dopiero od wczoraj.
dinoecdl

Postprzez dinoecdl » 15 lis 2014, o 04:17

Udało sie :)

Także jakby ktoś miał ten sam problem: Ma wersje CUCC a chce wgrać WW.
Należy postępować zgodnie z tutorialem na stronie 5 oraz tym http://www.asus-zenfone.com/2014/08/ins ... -cucc.html.
Ten filmik również jest przydatny https://www.youtube.com/watch?v=Gl6H3zcnbbA.
Jak się dojdzie do punktu wgrywania softa poprzez recovery mode, należy mieć zainstalowane drivery z tej strony https://software.intel.com/en-us/androi ... id-devices (Ja ściągnąłem v15)
Jezeli nie ma sie tego drivera to adb nie wykryje nam urządzenia i nie bedzie mozna wgrać pliku z softem którego chcemy. Po wgraniu drivera, dobrze jest zrestartować kompa. Nastepnie w CMD wpisać adb devices. Istnieje możliwość że nic nie wyświetli (ja tak przynajmniej miałem), ale mimo tego sprobowałem wgrac plik z softem WW (plik zip) i poszło. Jeżeli komuś nie będzie chciało wgrać pliku mimo tego że wpisał nazwe poprawnie, to można spróbować z przeciągnięciem ikonki pliku zip( gwoli przypomnienia, jest to pierwszy plik zip po extractcie) i wrzucić do CMD i po enterze zacznie wysyłać. Jak się wyśle, to na telefonie zacznie sie instalacja. Gdy instalacja dobiegnie końca należy wybrać komende Reboot system i pójdzie :) Także nie trzeba przeskakiwać z wersji CUCC->CN a potem na WW. Ja miałem wersje CUCC V.17.40.17 a wgrałem WW 1.14.40.50

Pozdro!
dinoecdl

Postprzez konrad122112 » 16 lis 2014, o 17:24

Słuchajcie, jak przywrócić ustawienia fabryczne, bo tam w menu jak robię to mi nie działa :O co zrobić?
Dobra w dodatku teraz coś porobiłem i mi nie chce się telefon włączyć, bo staje na tym takim pierwszym logo ASUS.
konrad122112

Postprzez DanB » 15 lut 2015, o 21:26

Witam wszystkich forumowiczów. Odgrzeję trochę kotleta. Kupiłem na znanym wszystkim portalu aukcyjnym Zenfone5 jako drugi telefon ze względu na dual sim i jest jedno ale. Telefon nie posiada google play, w dodatku część aplikacji jest po chińsku. Model Asus T00F, nr kompilacji ASUS_T00F_CN-2.21.40.30... android 4.4.2 jesli ma to jakies znaczenie. Pobrałem wersję UL-ASUS_T00F-WW-2.21.40.44-user niestety wystąpił błąd podczas aktualizacji. Pytanie brzmi, którym sposobem wgrać oprogramowanie międzynarodowe bo jest tego sporo i widzę że co jakis czas sposoby się zmieniały. Powinienem zrobić jakiś downgrade? Z góry dziękuję za pomoc.
DanB

Postprzez ddr » 15 lut 2015, o 21:41

Tak.

@DOWN
Tak, musisz zrobić downgrade. Wszystko znajdziesz w tym dziale. Ten temat jest nieaktualny, powinien być w sumie zamknięty.
Ostatnio edytowano 15 lut 2015, o 22:38 przez ddr, łącznie edytowano 1 raz
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez DanB » 15 lut 2015, o 22:30

Czy możesz trochę rozwinąć temat? Próbowałem już robić cos z poradników i za kazdym razem niepowodzenie. A to wyskakiwał błąd przy rootowaniu albo były napisane zeby pozmieniać dane w plikach .zip z softem a takich plików w ogole nie było z paczce. Spędziłem dzis caly dzien na próbach i niestety nic...
DanB

Postprzez DanB » 16 lut 2015, o 23:08

Aplikacja ROOT Zenfone wywala błąd i nie moge zrootować telefonu. WIem, że to bardzo cięzko wkleić linka lub skopiować posta dla kogoś kto się tym codziennie zajmuję, ale prosze o wyrozumiałość. Chyba po to jest forum żeby sobie pomagać, a zmiany oprogramowania w telefonach to nie hobby kazdego tutaj obecnego...
DanB

Postprzez ddr » 17 lut 2015, o 00:02

Ale ty masz zmienić soft, a nie rootować.
Kilka razy opisywałem na jakie softy przeskakiwać, gdzieś podałem też linki.
Na forum panuje tak okropny bajzel że nawet nie mam ochoty tego szukać.
Zaczynało się od wgrania recovery od 1.15 WW, potem softu 1.15 WW, następnie normalnie poprzez wrzucanie paczek zip na pamięć wewnętrzną i aktualizacja z poziomu telefonu według podanej kolejności.
Z tego co ktoś zauważył po aktualizacji do najnowszego żelka (soft z cyfrą 10 na końcu jeśli dobrze kojarzę) można od razu aktualizować do najnowszego kitkata.
ddr
VIP

Postprzez DanB » 17 lut 2015, o 20:24

Dalej nie mogę znależć info na temat wgrywania recovery... czytam i czytam i dalej nie wiem jak to ugryźć....
DanB

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ROM'y i modyfikacje