• Reklama

Asus Zenfone 5 - bateria spada w oczach !

Asus Zenfone 5 - bateria spada w oczach !

Postprzez tusiu22 » 15 mar 2015, o 19:40

Witam serdecznie.

Na wstępie, chciałbym się przywitać.
Od dawna czytam to forum, ale zazwyczaj na wszystkie moje problemy potrafiłem znaleźć odpowiedź - aż do teraz :)
Jeśli umieściłem temat w złym dziale to prosił bym moderatora o przeniesienie.

Jakiś czas temu moja dziewczyna zmieniła telefon na Asus-a Zenfone 5 wersja z 1Gb RAM używanego od 10 grudnia, więc telefon ma 3 miesiące. Wcześniej używała Xperia M (Dual SIM)

Sony Xperia M Dual przy włączonym cały czas transferze komórkowym, intensywnym przeglądaniu stron www non stop, Messengerze, rozmowach i smsach wytrzymywał mi ok. pól dnia; przy normalnym użytkowaniu czyli transfer komórkowy włączony od czasu do czasu, WiFi włączone w domu cały czas, sprawdzenie poczty, przeczytanie wiadomości, Messenger, kilka rozmów, kilkanaście/kilkadziesiąt smsów - nawet do dwóch dni. Przy czym w Asusie nie ma mowy o takich osiągach nawet w połowie, gdyż Wifi włączam kiedy chce szybko coś zobaczyć, a nie chcę odpalać laptopa, więc przez wiekszośc czasu jest po prostu wyłączone, transmisja komókowa - karta Aero2 odłączona (choć obojętne jest czy 2 karty są aktywne czy nie, bateria leci tak samo), parę rozmów, kilkanaście smsów i bateria nie wytrzymuje nawet jednego dnia.Tryb oszczędzania: bardzo oszczędny, przy czym zauważyłam iż nie ma różnicy czy włączony jest tryb bardzo oszczędny czy zoptymalizowany czy inteligentne oszczędzanie jest w ogóle wyłączone - bateria spada przez cały czas w takim samym tempie. Nie ma mowy o włączonym przez cały czas transferze, przeglądaniu stron, itp, jak w Sonym. Bateria potrafi w ciągu 10 min spaść o 2-3%. W trybie uśpienia niby trzyma, włączę na chwilę telefon by coś sprawdzić, w parę sekund spada o ten 1 czy nawet 2%.

W telefonie był ROM Ww_User_2.99.40.6.
Opisuje co wykonałem w telefonie w celu poprawy wydajności baterIi...
- zmiana romu na WW.2.21.40.44;
- root telefonu i skasowanie pliku systemowego zawierającego informację o stanie baterii;
- sformatowanie karty microSD;
- wyłączenie/odinstalowanie fabrycznie zainstalowanych aplikacji tj: Amazon Kindle, Bbbler Actors, Data Transfer, Google+, Hangouts, Movie Studio, MusicFX, Omlet Chat.
- wyłączenie funkcji Lokalizacji, Synchronizacji danych;
- zainstalowanie aplikacji Greenify i wprowadzenie apek w stan hibernacji (Messenger, Facebook);
- zainstalowanie aplikacji BetterBatteryStats oraz CleanUp i usunięcie dwóch składników GoogleTalk: Google Messaging Service i Cloud to Device Messanging Service (z Google Service Framework), a także aplikacji ASUS What's Next i ASUS Do It Later.
- ekran ściemniony na maksa

Po tych zabiegach, bateria nadal trzyma tragicznie, naprawdę nie mam już pomysłów, no może jeden - sprzedać telefon.
Jedyne co przychodzi mi do głowy to używać telefon naładować rozładować i tak kilka razy z nadzieją na kalibrację baterii, ale na logikę jeśli wyłączone są apki, zmieniony ROM to odrazu powinnien zwiększyć się czas pracy telefonu.

Proszę was o pomoc, może ktoś miał taki problem jak ja i go rozwiązał?
Załączam paczkę ze screnami wykresu baterii, aplikacji itp.

http://autoclub.y0.pl/zdj.7z

Pozdrawiam
tusiu22

Telefon:: Honor 3C
ROM: stock

Reklama

Re: Asus Zenfone 5 - bateria spada w oczach !

Postprzez Wujek » 15 mar 2015, o 20:00

Cześć.

Przejrzałem te screeny i... nie widać nic, co zjadałoby baterię. Ile mniej więcej jest włączony ekran? Jeśli 2,5-3 godziny i telefon prosi o ładowarkę to norma i nie ma czym się martwić. M.in. dlatego sprzedałem ten telefon.
Wujek

Pochwały: 7
Telefon:: ZTE v967s
ROM: LeWa OS v5 PL

Postprzez mrergie » 15 mar 2015, o 20:28

Zenfone to świetny i bardzo udany model. Niestety, ma on dwie wady. Jedna jest dość krytyczna a druga sporo mniej.

Ta druga to spory wymiar telefonu przy dość małym ekranie, telefon ma wymiary phabletu 5,5" mając ekran pięciocalowy.

A tą poważną wadą jest właśnie bateria. Telefon da się rozładować już przy 3h włączonego ekranu.

Czas pracy na baterii da się jednak poprawić instalując Greenify oraz Deep Sleep Battery Saver. Mając zainstalowane i skonfigurowane obie te aplikacje, da się doprowadzić do sytuacji w której przy wyłączonym ekranie telefon praktycznie wcale nie pobiera energii, w ciągu całego dnia daje to w moim odczuciu dość sporo.

Zamrożenie preinstalowanych śmieci również jest ważne i może dodać trochę życia telefonowi. Ja sam mam zamrożone aż 45 aplikacji i funkcji, tyle że ja akurat jestem raczej dość specyficznym użytkownikiem i jestem wyczulony na punkcie śmieci oraz ikon i funkcji których nie potrzebuję.

Na zdjęciach nie zauważyłem niczego nadzwyczajnego.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez tusiu22 » 15 mar 2015, o 21:12

Witam

Bardzo dziękuję za pomoc!
Na tym Zenfonie dziewczyna korzysta jedynie z poczty, messenger, fb, przeglądarka internetowa i bateria ucieka w oczach, a jak się go nie używa to faktycznie jakoś szybko nie spada, tak jak miało to miejsce przed wykonaniem tych czynności, które już zrobiłem.
Ja mam Hauwei Honor C, bateria 2300mAh ekran 5" i u mnie czas pracy na baterii jest o wiele większy.
Wcześniej miałem ZTE v967s z bateria 2500mAh - czasami ładowałem co 4dni :)

A czy możecie napisać, które aplikacje wyłączyć/zamrozić, bo nie chcemy wyrzucić jakiejś systemowej, żeby nie było problemu później.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8f8 ... b678a.html
Bateria na screenie ma 17%
tusiu22

Telefon:: Honor 3C
ROM: stock

Powrót do Pomoc techniczna