• Reklama

Aplikacja sms/mms od xiaomi

Xiaomi

Aplikacja sms/mms od xiaomi

Postprzez burittos » poniedziałek, 16 maja 2016, 21:02

Witam,
Od około miesiąca korzystam z RN3 snapdragon. Przez ten czas jakoś udawało mi się nie zwracać uwagi na problem z aplikacją sms/MMS, ale straciłem cierpliwość. Dedykowana aplikacja jest dobra, ale działa tylko w pionie. Nie mogę w żaden sposób nakłonić jej żeby przestawila się w poziomie. Dlatego zainstalowalem wiele innych aplikacji, ale tam nie mogłem odbierać ani wysyłać mmsow mimo nadanych uprawnień. Tylko jedna aplikacja sobie z tym radzila, ale ciągle atakowała mnie reklamami. Do tego korzystam z podstawowej karty SIM do rozmów i sms-ów a na drugiej mam Internet. Taka konfiguracja uniemożliwia wysyłanie i pobieranie MMS nawet na aplikacji z reklamami. Tylko internet ustawiony na tej samej karcie co rozmowy umożliwia korzystanie z MMS. Ze wszystkimi problemami radzi sobie tylko dedykowana aplikacja od xiaomi... na której nie mogę podać w trybie poziomym. Istnieje sposób żeby zmusić ją żeby reagowała na obracanie ekranu? Albo może ktoś rzuci jakaś dobra alternatywna aplikacje sms/MMS.
Android 5.1.1 LMY47V
Miui 7 global 6.4.28 beta
Sms wersja 5.1.1-6.4.28
burittos

Reklama

Re: Aplikacja sms/mms od xiaomi

Postprzez fake4r » poniedziałek, 16 maja 2016, 22:15

Próbowałeś innych romów? U mnie bez problemu na R3 działa w poziomie. U ojca na R2 też. Więc to raczej kwestia romu. Oczywiście autorotacje masz włączoną ;)
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Postprzez burittos » poniedziałek, 16 maja 2016, 22:20

Oczywiście że automatyczny obrót ekranu włączony. Dziala idealnie wszędzie tylko nie w dedykowanej aplikacji sms.
burittos

Postprzez fake4r » poniedziałek, 16 maja 2016, 23:03

Proponowałbym instalacje innego romu, bądź przeinstalowanie obecnego/reset.
fake4r
VIP

Postprzez burittos » wtorek, 17 maja 2016, 08:54

Szczerze mówiąc nie chce się bawić w przeinstalowanie domu bo się na tym nie znam i boję się, że coś popsuje. Może jakaś aktualizacja poprawi sytuację. Słyszalem, że wychodzi miui8. Orientuje cię się czy telefony miui7 dostaną aktualizacje do 8? Albo chociaż z androida 5 na 6?
burittos

Postprzez rm_125 » wtorek, 17 maja 2016, 11:02

ogólnie osoby, które siedzą na romie od chińczyka nie powinny pisać że mają jakieś problemy z telefonem bo to nic nie wnosi do tematu tylko odstrasza potencjalnych nabywców.
Prosta zasada kupujesz xiaomi musisz sobie sam wgrać ROM, pierwszy raz jest trudny a potem ładujesz go co tydzień.

Tak Redmi 3 ma dostać 8
rm_125
AKTYWNY

Pochwały: 3

Postprzez Flyagaric » wtorek, 17 maja 2016, 11:35

Podstawowa bolączka kupowania u chińskich resellerów - grzebią w softach ...
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez burittos » wtorek, 17 maja 2016, 13:33

Telefon zakupilem w polskim sklepie u polskiego sprzedawcy, który sprzedaje tylko produkty firmy Xiaomi i to oni instalowania oprogramowanie. Nie będę podawał nazwy sklepu, żeby nie robić reklamamy lub antyreklamy. Dział obsługi klienta w firmie działa bardzo słabo. Nie dostałem od nich odpowiedzi na problem, który opisałem więc zwróciłem się do forum. A tu słyszę żeby nie pisać takich wątków bo nic nie wnoszą.
burittos

Postprzez fake4r » wtorek, 17 maja 2016, 13:38

No kolego, przy xiaomi to jest 100% pewne że trzeba wgrywać romy w praktycznie każdym modelu aby było tak jak ma być wszystko. Proponuję zainstalowanie innego, normalnego romu, tyle w temacie. Szukać zewnętrznych dodatkowych apek do sms bezsens, skoro wszystko działa na normalnych softach w tych telefonach. Po co sobie utrudniać?
fake4r
VIP

Postprzez burittos » wtorek, 17 maja 2016, 13:45

Ale jeżeli miałbym zainstalować nowy soft to który polecacie? Znalazłem na stronie www.eu.miui.com wersje V7.2.5.0.LHOMIDA (MIUI7). Jest to tom stable a nie developer. Jest w nim język polski?
burittos

Postprzez rzadzu » środa, 18 maja 2016, 11:07

"Miui 7 global 6.4.28 beta" to akurat oficjalny ROM Global Dev. Nie mam czasu szukać teraz info na potwierdzenie swoich słów, ale z tego co kojarzę, autoobracanie w aplikacji do SMS jest wyłączone we wszystkich oficjalnych ROMach - tak więc instalacja V7.2.5.0.LHOMIDA nic Ci nie da. Sugeruję zainstalować ROM xiaomi.eu (wymaga odblokowania bootloadera) - autoobracanie w oficjalnej aplikacji do SMS będzie działać.
rzadzu

Pochwały: 6

Postprzez burittos » czwartek, 19 maja 2016, 22:30

Jest ktoś z warszawy/Legionowa lub okolic kto by mi to zainstalował? :)
burittos

Następna strona

Powrót do Pomoc techniczna