• Reklama

[aliexpress] Anulowanie zamówienia. Zwrot gotówki.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[aliexpress] Anulowanie zamówienia. Zwrot gotówki.

Postprzez andrzejanusz » 5 maja 2014, o 01:29

Witam.
Ponad miesiąc temu zamówiłem buty na Ali. Do dnia dzisiejszego buty nie zostały wysłane, a z chińczykiem nie ma żadnego kontaktu (ignoruje moje maila i wiadomości). Po komentarzach innych kupujących okazało się, że nie jestem pierwszy który został w ten sposób potraktowany. Co prawda chiniol ma jeszcze 23 dni na wysyłkę, ale nie zamierzam dłużej czekać i chcę anulować zamówienie.
Czy ktoś może mi przybliżyć jak wygląda taka procedura. No i najważniejsze jak to jest ze zwrotem gotówki ? Otrzymuje przelew na konto czy w jakiś inny sposób ? Płaciłem przez kartę do zakupów w internecie.
andrzejanusz

Telefon:: Sony

Reklama

Re: [aliexpress] Anulowanie zamówienia. Zwrot gotówki.

Postprzez ddr » 5 maja 2014, o 02:53

Z tego co się orientuję [niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę] jeżeli przy śledzeniu jest informacja, że wysłane to musisz czekać, jak nie przyjdzie to zakładasz spór itd., jeżeli nie ma takiej informacji to od razu zakładasz spór i zaznaczasz full refund. Jak koleś nie odpisze masz zwrot, jak będzie się targować to znowu full refund i eskalacja. W jednym i drugim przypadku trochę poczekasz na zwrot, bo spór trochę czasu trwa, sam zwrot po wygraniu kaski nawet po 2 tygodniach, więc jak widać nie spieszą się.

Zwrot leci pewnie tam skąd przyszedł, ale co do tego niech się kto inny wypowie.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez andrzejanusz » 5 maja 2014, o 11:07

Przy zamówieniu jest opcja "Cancel Order" więc wydaję mi się, że mogę bez problemu anulować to zamówienie przed upływem czasu.
andrzejanusz

Telefon:: Sony

Postprzez dytruff » 5 maja 2014, o 11:14

Możesz poprosić o skasowanie zamówienia. Sprzedawca musi się zgodzić. Zwrot na konto.

Wysłane z mojego ZTE V975 przy użyciu Tapatalka
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI