• Reklama

Anulowanie zamówienia

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Anulowanie zamówienia

Postprzez KrzyG » 22 lut 2014, o 11:16

Zamówiłem zte v965 u tego sprzedawcy http://www.aliexpress.com/store/feedback-score/102802.html,po 10 dniach od zamówienia dostałem wiadomość, że na v965 trzeba czekać bardzo długo i proponują mi v956.
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Anulowałem zamówienie, jako powód anulowania wybrałem opcję Dostawca nie wysyła zamówienia w uzgodnionym terminie.
Dzisiaj dostałem od nich tą wiadomość

Czy jeżeli zmienię powód anulowania zamówienia mogę nie dostać zwrotu całej kwoty z dlatego że to ja zamówiłem inny produkt? W jaki sposób zmienić przyczynę anulowania zamówienia?
Zamówienie ma status Awaiting Cancellation i jest odliczany czas do automatycznego anulowania zamówienia jeżeli sprzedawca nie wyśle towaru.
KrzyG

Reklama

Re: Anulowanie zamówienia

Postprzez Robbo » 22 lut 2014, o 11:49

Co nie wybierzesz to dostaniesz pełny zwrot.

Ja i LG G2
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez Kyrtap » 22 lut 2014, o 12:26

Wydaje mi się, że oni mają jakieś problemy jeśli więcej osób wybierze anulowanie zamówienia z ich winy.
A tak to wychodzi na jedno, pieniążki i tak otrzymasz.

Ja miałem to samo, tylko, że ja miałem wybrać "I placed duplicate order" - zamówiłem dwa produkty w jednym zamówieniu.

Tapatalk SGS III - i9300
Kyrtap

Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez KrzyG » 22 lut 2014, o 12:56

Czyli żeby zmienić powód anulowania zamówienia trzeba je wznowić i ponownie anulować podając inny powód.
KrzyG

Postprzez drago68 » 22 lut 2014, o 13:19

Z tego co mi wiadomo, to jest tak, że jak jest anulowanie transakcji z ich winy, to maja jakieś kary dla aliexpress.
A jak z winy kupującego, to dla nich jest OK.
Poza tym, na pewno jeżeli jest zwrot częściowy, to sprzedawca dostaje kasę po przeliczeniu niekorzystnym w yuan-ach.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez KrzyG » 22 lut 2014, o 13:36

Dzięki za podpowiedź zamówienie już zmieniłem.
A może wiecie co może być powodem że ten zte v965 w ostatnich dniach sporo podrożał dużo sprzedawców zakończyło jego sprzedaż, czy bardziej prawdopodobne są jakieś przejściowe problemy z tym telefonem czy zakończenie produkcji? Czy warto zaczekać powiedzmy 2 - 3 tygodnie czy kupować inny telefon.
KrzyG

Postprzez drago68 » 22 lut 2014, o 13:44

Najprawdopodobniej koniec produkcji, raczej żadnych problemów poważnych z telefonem.
Będą jeszcze droższe, a potem nie będzie sprzedaży.
Ma moja siostra i jej koleżanka i śmigają na oryginalnych oprogramowaniach,.... aż miło.
drago68
VIP

Postprzez Rifajnd » 23 lut 2014, o 19:00

Ja też kolego mam problem z dostaniem tego telefonu. Kupiłem go stąd

Najpierw mi sprzedawca napisał że będą opóźnienia 2-3 dni

Potem napisałem do innej osoby z tego samego sklepu to zaproponowała mi zamianę tego telefonu na ZTE V956, czego nie chcę :). Więc teraz czekam i zobaczę jak to się będzie dalej działo. A tak w ogóle śmiesznie podrożały te telefony :D. V956 - 160-170$, V967s - 140-150$.

Przy okazji mam pytanie - czy jeśli bym anulował zamówienie ze względu na to, że sprzedawca nie ma danego produktu, to czy odzyskam mój kupon na 100$ ?
Rifajnd

Pochwały: 1
Telefon:: Nie mam

Postprzez drago68 » 23 lut 2014, o 19:03

Nie odzyskasz kuponu...!
drago68
VIP

Postprzez Rifajnd » 23 lut 2014, o 19:11

O, to pięknie :/. Nie ważne jaki bym podał powód nie odzyskam go ?

W takim razie będę musiał poczekać i zobaczyć jak to się rozwinie lub w ostateczności wezmę tego V956... w końcu tylko 3zł zapłaciłem za ten telefon.
Rifajnd

Pochwały: 1
Telefon:: Nie mam

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI