• Reklama

Android HDMI Dongle

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Android HDMI Dongle

Postprzez maciejet » 11 lip 2014, o 14:01

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Wiem, iż sprzęt o którym mowa nie jest telefonem no ale oparty jest na Androidzie dlatego też może ktoś z Was mi pomoże. Jeżeli jest to możliwe to prosiłbym moderatora o nie wyrzucanie tego tematu, chociaż dział nie jest odpowiedni w 100%.

Ogólnie poszukuję Dongla na Androidzie w cenie do +/- 50 USD. Ogólnie czego oczekuję od sprzętu.
-Obsługa filmów w HD
-Obsługa XBMC
-Obsługa Weeb.tv (kwestia priorytetowa)
-Dobrze działające WIFI
-Ewentualnie dostępności jakiś custom romów.

Proszę o pomoc i wskazanie jakiś konkretnych modeli. Czy wystarczą modele 2 rdzeniowe czy lepiej 4 rdzeniowe (podobno teraz pojawiły się RK3188T, które są jakoś okrojone i gorsze od zwykłych Rk3188). Dodam, iż TV znajduje się na parterze a router na 1 piętrze budynku. Interesują mnie tylko te dongle wpinane w HDMI nie interesują mnie te skrzyneczki (boxy). Proszę o pomoc. Z góry serdecznie dziękuje. Jeżeli ktoś z Was używał jakiś konkretny model i mógłby mi go polecić to byłoby bardzo fajnie.
maciejet

Pochwały: 1
Telefon:: Overmax

Reklama

Re: Android HDMI Dongle

Postprzez Doman » 11 lip 2014, o 14:35

Przejrzyj oferte firmy Measy. Robia bardzo fajne i czesto polecane dongle oraz male klawiaturki (z zyroskopem lub touchpadem). Godne polecenia sa rowniez MK808/MK809.
Doman
AKTYWNY

Pochwały: 17
Telefon:: Xiaomi Redmi 3/4

Postprzez mrergie » 11 lip 2014, o 14:42

telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez bartazzz » 11 lip 2014, o 14:48

osobiście uzywam tronsmarta mk808b i powiem Ci że musisz mieć repeater. Przy słabszym zasięgu duzo wolniej będzie Ci chodził net a nie sądzę ze przez piętro zasięg będzie dobry. Antena to nie jest mocna strona tych dongli. Najlepiej żeby dongle był koło routera. Miałem wcześniej w innym pokoju i nie dało się np filmu z dysku obejżeć. Następny który będe kupował kupię z wyjsciem na rj45
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez maciejet » 11 lip 2014, o 18:20

Słuchajcie a czy taki wydaje się OK.http://www.aliexpress.com/item/Quad-core-Rk3188-CX-919II-CX-919-II-mini-pc-Dual-wifi-antenna-android-4-2/1211905820.html Ma dwie wbudowane antenki więc powinien lepiej ściągać sygnał. Co do routera to mam w domu aktualnie nieużywany TP-LINK http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-WR743ND
maciejet

Pochwały: 1
Telefon:: Overmax

Postprzez Grech » 11 lip 2014, o 19:40

Obstawiam że te antenki to pic na wodę. :) W środku pewnie siedzi antenka smd która łapie WiFi jeśli router jest w zasięgu wzroku.
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez fusse » 12 lip 2014, o 14:16

ja tez mam mk808 i nawet jak router byl doslownie metr obok, polaczenie nie bylo najlepsze, tzn nie wyciagal maksymalnej predkosci, zamiast 30mb, to krecilo od 15do 25mb, dopeiro jak podpialem przez usb kabel rj45 , jest wszystko ok .30mb caly czas. takze wifi na nich to pic na wodę.
fusse

Pochwały: 7

Powrót do Jaki telefon kupić ?