• Reklama

alternatywa do Xiaomi Redmi 2 2GB RAM

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

alternatywa do Xiaomi Redmi 2 2GB RAM

Postprzez pasza120 » 8 kwi 2015, o 13:40

Cena (bez VAT): do 250 USD
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: preferowana 4,7. Minimum 4,5, max 5 (ale z wąskimi ramkami)
Ilość RAM/ROM/Procesor: >1,5 GB RAM, >8 GB ROM
Dual/Single sim: dual SIM to dodatkowy atut, ale nie jest konieczny
Preferowane marki: raczej sprawdzone
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): tam gdzie jest dostępny w lepszej cenie
Wymagania (parametry, funkcje): dobry GPS, w miarę porządna bateria
Opis:

Czekam i czekam na Xiaomi Redmi 2 w wersji na rynek europejski z 2GB RAM, ale kończy się żywotność mojego obecnego telefonu i mogę potrzebować nowego w miarę szybko. Może w międzyczasie pojawiła się jakaś rozsądna konkurencja?
pasza120

Telefon:: Samsung Galaxy S II

Reklama

Re: alternatywa do Xiaomi Redmi 2 2GB RAM

Postprzez hellhammer » 8 kwi 2015, o 15:00

A jaki to ma niby byc na rynek Eu?
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez majczak » 8 kwi 2015, o 15:32

hellhammer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

z obsługą WCDMA 900 MHz, ten który jest dostępny obecnie nie obsługuje tego pasma :(
majczak

Telefon:: samsung

Postprzez hellhammer » 8 kwi 2015, o 16:16

I watpie zeby wyszedl. Bo jak narazie to niz dostpnoscia tego o ktorym piszesz jest. A z 1GB ramu odradzam Ci bo srednio to dziala. Szukaj alternatywy
hellhammer
VIP

Postprzez czaras90 » 8 kwi 2015, o 18:41

900MHz głownie potrzebny jeżeli chcesz używać Aero2 lub mieszkasz na wsi zabitej dechami ;) ogólnie brak 900MHz, nie jest bardzo odczuwalny, ja od 2 lat mam telefon bez tego pasma i jest bardzo dobrze, jedynie na wsi net chodzi troszke wolniej ... Więc według mnie, jeżeli nie używasz Aero2 to nie masz sie co martwic ;)
czaras90

Telefon:: Samsung

Postprzez hellhammer » 9 kwi 2015, o 08:33

czaras90 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No własnie, ja tutaj byłbym ostrożny co do tego. Nie wiesz gdzuie autor pytania mieszka, gdzie sie porusza, jakie nadajniki tam przeważaja. Kupi i co jak 99% nadajników kolo niego to 900? To zostanie bez zasięgu? Ja osobiscie w 3 miejscach w ktorych bywam, tylko w 1 mam zasieg na tel bez wcdma 900 a w 2 zero...Takze warto okresilic co nam potrzebne i sprawdzic w okolicy z jakich nadajników korzystamy.
hellhammer
VIP

Postprzez pasza120 » 9 kwi 2015, o 09:38

hellhammer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

a jak to sprawdzić? Ja na codzień wwa, ale w weekend pod namiotem też się zasięg przyda :)
Redmi 2 1GB ma kolega i jak na razie po miesiącu sobie chwali. Nie ma zbyt wielu aplikacji, więc śmiga szybko, ale myślę że po wrzuceniu kilku dodatkowych pamięci byłoby za mało.
pasza120

Postprzez szymi » 9 kwi 2015, o 09:45

szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Postprzez hellhammer » 9 kwi 2015, o 10:10

pasza120 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

a jak to sprawdzić? Ja na codzień wwa, ale w weekend pod namiotem też się zasięg przyda :)
Redmi 2 1GB ma kolega i jak na razie po miesiącu sobie chwali. Nie ma zbyt wielu aplikacji, więc śmiga szybko, ale myślę że po wrzuceniu kilku dodatkowych pamięci byłoby za mało.

Ta chyba, tylko dzowni, smsuje i pogode sprawdza :) to sie zgodze :) niech uzyje do neta jakiejs przegladarki i np tapatalk, juz o apkach jak fb mss nie wspomne. Mam i uzytkuje ten model z 1GB Ramu i nie polecam, jesli komus telefon sluzy wiecej niz do dzwonienia,smsowania, sprawdzania pogody i sporadycznego sprawdzenia poczty. Wtedy tak spisuje sie nawet ok, ale cos wiecej zapomnij o komfortowej pracy telefonu.
hellhammer
VIP

Postprzez pasza120 » 9 kwi 2015, o 12:16

Używa go biznesowo, dwie karty sim, poczta, Internet, Yanosik i śmiga wszystko.
To prawda, nie jest zaśmiecony fejsbukami, itd. ale wydaje się, że 2 GB RAM powinno załatwić sprawę.

No dobrze, ale jak w temacie - czy jest jakaś rozsądna alternatywa do Redmi 2? Najchętniej skusiłbym się na Mi4, ale trochę jednak przekracza budżet...
pasza120

Postprzez muszyna2 » 10 kwi 2015, o 09:49

czaras90 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Bzdura kolego 900 jest przydatna. Miałem przykład porównując lenovo p780 a umi c1. Pomiędzy Krakowem a Skawiną 780 męczył się korzystając z netu natomiast c1 śmigał jak głupi. Teraz kupując tel wybieram tylko tel z obsługą obowiązujących w pl pasm. A co do aero to chyba w dzisiejszych czasach szkoda się z tym męczyć. W momencie kiedy korzystałem tylko z p780 też wydawało mi się to niepotrzebne i nieodczuwalne dopiero tel niewykastrowany pokazał że jednak się mylę.
muszyna2
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez blue_voyager » 10 kwi 2015, o 10:03

pasza120 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jiayu F2.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?