• Reklama

Allegro zatrzymanie w cle

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Allegro zatrzymanie w cle

Postprzez simon17 » 25 lip 2014, o 22:51

A odnośnie wcześniejszego pytania wysyłać maila czy czekać na list?
simon17

Pochwały: 2
Telefon:: brak

Reklama

Postprzez Robbo » 25 lip 2014, o 23:29

Jak nie znasz numeru pozycji magazynowej to lepiej poczekaj na listy bo celników może się nie zechcieć szukać po trackingu. Wyślesz i nie będziesz wiedział czy coś robią.

Ja i G2
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez hellhammer » 31 lip 2014, o 15:19

Dla mnie co najmniej dziwna spraw,a jak kupujesz na allegro to skoro on bierze kase i sprowadza to z chin to on powinien pokryc koszt vatu :D dla mnei nie logiczne kupowanie na allegro od trakich co obracaja Twoja kasa. A co by bylo jakby tym razem chinol go wykolowal? Powiedzialby tak jak w tym przypadku z vat ze to Twoja broszka i strata :D? Nigdy nie dam zarobic tym cwaniakom z allegro. Niech i zarobic 30zl ale przekret robi ladny, jak dla mnie. Ja na Twoim miejscu kazalbym sobie zwrocic kase za ten vat i tyle, albo niech ona oplaca.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez ddr » 31 lip 2014, o 17:21

Tacy sprzedawcy często gdzieś dopisują że kupujący pokrywa koszty vat, ale z tego co wiem nie jest to zgodne z prawem, więc ta czynność ciąży na sprzedawcy, bo to od niego kupujemy towar, a nie od chińczyka. Zapytaj na jakimś forum prawnym.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez mortimer » 31 lip 2014, o 19:52

no chyba, że sprzedawca zaznaczył w opisie, że przedmiotem sprzedaży na jego aukcji jest usługa pośrednictwa w zakupie takiego telefonu.
widywałem już takie opisy. i niby w takim przypadku to on niczego na siebie nie sprowadza, tylko na docelowego odbiorcę, który z miejsca staje się importerem danego towaru.
ale jeśli sprzedawca jest ok i mu zależy na reputacji, to powinien być fair i wysokość opłaty zwrócić. zależy na jakiego typa trafisz...
mortimer
AKTYWNY

Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI