• Reklama

Aliexpress Tanie zakupy na przykladzie telefonu

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez ozon » 24 kwi 2013, o 15:47

mlb napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Sądzisz, że z tą kartą będzie taniej? :-) Z konta w złotówkach przewalutują podobnie, jak z innymi kartami tego banku: debetową, kredytowa, itd. Żadne karty wirtualne, orbitalne, czy matrixowe nie dają oszczędności. Więcej niektóre banki za nie ściągają kasę np. 25zł/rok.
Jak chcesz oszczędzać na przewalutowaniach, to musisz założyć konto walutowe, samodzielnie kupować dolary np. w kantorach internetowych i z niego płacić kartą walutową.
ozon
 
Posty: 111
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 12:34
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1

Reklama

Postprzez mlb » 24 kwi 2013, o 16:23

Jak narazie to byl najdrozszy zakup ( telefon ), inne planuje tansze . Np za buty policza mnie dodatkowo 5 zl , wiec narazie nie wyrabiam zadnej karty , pozniej bede chcial zamowic jakies ciuchy , to tez podobna kwota wyjdzie . Nie opyla mi sie narazie korzystac z czegos innego ;-) Ale dzieki Ozon 8-)
mlb
AKTYWNY
 
Posty: 518
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 12:29
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez lukkki » 24 kwi 2013, o 16:28

Tak patrzę opłata za kartę w Alior Bank w koncie walutowym 5zł na miesiąc! A tam widzę jeszcze przelewy płatne, żeby se przelać na swoje konto główne...
lukkki
VIP
 
Posty: 832
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:18
Lokalizacja: EU
Pochwały: 13

Postprzez ozon » 24 kwi 2013, o 17:15

A kto pisze o Alior Banku? :shock:
Każdy może sam porównać tabele opłat w różnych bankach, znaleźć taki, gdzie opłaty są niższe lub zupełnie nie płaci się za takie sprawy.
ozon
 
Posty: 111
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 12:34
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1

Postprzez lukkki » 24 kwi 2013, o 18:00

Nie, nie do Ciebie, tylko taki przykład.
lukkki
VIP
 
Posty: 832
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:18
Lokalizacja: EU
Pochwały: 13

Postprzez stanleygoldi » 25 kwi 2013, o 00:55

Bank doliczył dodatkowe koszty. Po uwzględnieniu wszystkiego wyszedł kurs USD na poziomie 3.323zł (11 gr bierze bank za przewalutowanie).

PS. Odpowie koś na moje wcześniejsze pytania xD.?
stanleygoldi
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 kwi 2013, o 20:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez eSbe » 9 maja 2013, o 20:36

Orientuje się może ktoś jak to wygląda w przypadku INGbanku ? Dla jednorazowego zakupu nie opłaca mi się wyrabiać karty w mbanku, a po drugie czas oczekiwania 2tyg. (więc może w przyszłości, jak dokonam 1wszego udanego zakupu na ali )
tutaj wirtualna karta w ing

Orientuje się może ktoś jak to wygląda w przypadku INGbanku ? Dla jednorazowego zakupu nie opłaca mi się wyrabiać karty w mbanku, a po drugie czas oczekiwania 2tyg. (więc może w przyszłości, jak dokonam 1wszego udanego zakupu na ali ) tutaj wirtualna karta w ing

[hide] Wirtualna karta VISA ing bank [/hide]

Rozumiem, że zapłace tylko za przewalutowanie nakorzyść banku?
eSbe
AKTYWNY
 
Posty: 467
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:32
Lokalizacja: Alie
Pochwały: 8
Telefon:: czajna

Postprzez Haseo1.3 » 13 maja 2013, o 22:44

kejo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tak. Ja też ma taką kartę i z niej płaciłem. Masz ja w 5 min na Stonie ING :). Ali może za pierwszym razem odrzucić twoją kartę. I poprosić o jej weryfikację ale wcale nie musi tak być :). Wszytko masz w szczegółach karty a kod zabezpieczający dostaniesz w SMS!! Podczas opłaty na Ali przeniesie cię do Visa 3-D Secure podasz tam swoje pasy jak do konta ING. Potem potwierdzasz opłatę i wsio :).
Avatar użytkownika
Haseo1.3
 
Posty: 17
Dołączył(a): 11 maja 2013, o 17:55
Lokalizacja: Mazowieckie
Pochwały: 1

Postprzez eSbe » 13 maja 2013, o 23:26

Haseo1.3, dzięki :)
eSbe
AKTYWNY
 
Posty: 467
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:32
Lokalizacja: Alie
Pochwały: 8
Telefon:: czajna

Postprzez Redgar » 30 maja 2013, o 20:51

Witam, ile zapłacę za kupno telefonu w dolarach cena 170 po przewalutowaniu korzystając z wirtualnego konta w mbanku? Zostanie to przeliczone po aktualnym koszcie czy sa jeszcze jakieś ukryte koszta?
Redgar
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warsaw

Postprzez eRd » 30 maja 2013, o 23:52

Polecam kalkulator korzyści na stronie internetowykantor.pl. Nie ma żadnych dodatkowych opłat. Na tą chwilę sprawdziłem to w mbanku zapłaciłbyś 572,87zł, a na tej stronie wymieniając walutę 559,84zł. Oczywiście podałem tą stronę jako przykład. Ja tam dwa razy do tej pory wymieniałem. Do jednego zakupu może się nie opłaca zakładać tam konta, ale grosz do grosza... a czasy są ciężkie ;-)
eRd
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4 kwi 2013, o 12:55
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Pochwały: 3

Postprzez piotrekk3 » 31 maja 2013, o 11:55

Witajcie. Mam konto walutowe w dolarach, i mam pytanie. Czy mogę bezpośrednio z tego konta zrobić przelew ?

EDIT: Już wszystko wiem. :)

[ Dodano: 2013-05-31, 14:24 ]
Wie ktoś czemu nie mam opcji zapłacenia przez Mooneybookers ?

Obrazek

[ Dodano: 2013-05-31, 16:59 ]
Już wiem...:) Przecież jakiś czas temu to zlikwidowali.
piotrekk3
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 maja 2013, o 17:57
Lokalizacja: Bąków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama