• Reklama

AliExpress Standard Shipping - jaka to poczta?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

AliExpress Standard Shipping - jaka to poczta?

Postprzez Tomeg2kc » 19 cze 2016, o 09:50

Witam wszystkich,
Już od ponad roku nie dokonywałem zakupów na Ali (tylko detal do własnego użytku), teraz chce kupić najdroższy dla mnie sprzęt od Chińczyków ever:
Huawei Mate 8 4GB, Mocha Gold, niedostępny w Europie.
Znalazłem teoretycznie najbardziej zaufanego sprzedawcę 98,3% (https://m.aliexpress.com/item/325820277 ... platform=y) i oczywiście chciałbym uniknąć opłat celnych i VAT.
W związku z tym (ale niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) muszę zrezygnować z wysyłki DHL i wybrać inną formę przesyłki - w tym wypadku jest to tylko AliExpress Standard Shipping.
Czy ktoś z Was korzystał już z tej formy przesyłki? Jeśli tak to może się podzieli informacją jaka to była poczta (Singapore, China Mail itp), czy sprzęt był drugi i czy musiał dopłacić cło/VAT?
Tak jak pisałem wyżej, bardzo obawiam się dodatkowych opłat, wiem, że to loteria, ale im mniejsze szanse na to tym lepiej - stąd moje pytanie. Zawsze mam alternatywę u innych sprzedawców z inną formą wysyłki, dla mnie cena gra tu główna rolę.
Jeszcze raz przepraszam za noobowe pytanie, ale jak rozumiem przesyłka przez DHL wiąże się z VAT i cłem (a wie ktoś ile o może w sumie wynieść gdy telefon będzie mnie kosztować 519$)?

--==||==-- WyTapatalk'owane z mojego Nexusa Szóstego Wspaniałego. --==-- Taptalked from my Great Nexus The Sixth == TomeG2kc aka Tomasz G.
Tomeg2kc

Reklama

Re: AliExpress Standard Shipping - jaka to poczta?

Postprzez blue_voyager » 19 cze 2016, o 09:58

Zadajesz pytania na które odpowiedź masz w FAQ:

faq-dzialu-zakupy-zanim-zadasz-pytanie-przeczytaj-t15077.html

Poczytaj o opłatach celnych i policz sobie ile wyniesie to w Twoim przypadku.

AliExpress Standard Shipping to po prostu któras z poczt, NL Post, CN Post, SE Post i tak dalej, sprzedawca wybiera, którą wyśle, możesz go dopytać, którą.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 233
Ostrzeżenia: -1

Postprzez szymi » 19 cze 2016, o 10:04

Szybko wyliczyłem prawdopodobieństwo dla twojej poczty: 50%

<=\ wydalone z mojego gunwofonu /=>
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Ostrzeżenia: 1

Postprzez ra-vau » 19 cze 2016, o 10:25

Jeali nalicza vat (~470zl) to kwota za telefon z chin zamknie sie w 2520zl.

Bardziej oplaca sie kogos poprosic by kupi ci ten telefon na firme, mogacego wciagnac sobie taki sprzet w koszta...

Tu masz np za 2499zl z PL i bezstresu telefon we wtorek u ciebie... Ja np by olal zakup z chin przy tej kwocie, bo place vat zawsze, wiec po co komplikowac.

http://allegro.pl/huawei-mate-8-6-64gb- ... 83226.html
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 112

Postprzez Quis » 19 cze 2016, o 10:47

Tomeg2kc napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W spemall kupisz za około 2050 zł z wysyłką bez vat.

https://www.spemall.com/Huawei-Mate-8-4G-LTE-Smartphone-Octa-Core-6-0-Inch-HD-Android-6-0-16MP-Rear-Camera-Fingerprint-ID-3-4GB-RAM-32-64-128GB-ROM_g.html
Quis
VIP

Pochwały: 28

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI