• Reklama

Aliexpress, podróbka. Jak to rozegrać?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Aliexpress, podróbka. Jak to rozegrać?

Postprzez piryt » 6 maja 2014, o 17:31

Witam.
Zakupiłem o Power Bank Xiaomii:

http://www.aliexpress.com/item/1pc-1040 ... 39885.html

Pomimo dużej ilości komentarzy sprzedawcy okazał się podróbką ( w momencie zakupu nie było informacij w komentarzach tak jak jest teraz).

Oto moja korespondencja, ze sprzedawcą ( czytać od dołu;-):

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Sprzedawca ma tupet w Polsce to przestępstwo, a tam pisze, że każdy tak robi. ech...

Odsyłać się nie opłaca, bo to koszt co najmniej 20 zł. Czyli lepiej przeboleć, te 6,50$. W związku z tym mam pytanie, czy jest sens zakładać spór i Alie zwróci mi kasę, bez odsyłania?
Może się zgodzić na propozycje odzyskania części kasy? Ale oczywiście 5 gwiazdek nie dam.
Miał ktoś podobną sytuacje?

P.S.
Dostałem też drugą podróbkę. Tym razem ładowarki IMAX B6: http://www.aliexpress.com/item/Original ... 20661.html, ale sprzedawca zgrywa, że nie wiedział, że to podróbki i chce zwrócić 10 $. I znów nie wiem, czy warto przystać, czy zakładać spór. Bo w przypadku sporu, chyba może się okazać, że Alie odrzuci go i nic nie odzyskam. Racja?
piryt

Reklama

Re: Aliexpress, podróbka. Jak to rozegrać?

Postprzez mrergie » 6 maja 2014, o 17:42

A cena cię nie zastanowiła przed zakupem?

http://flosmall.com/blog/119-how-to-dis ... k-10400mah
http://www.spemall.com/forum/topic/1109 ... -and-fake/
Mocno widać że to jest podróba? Zgadza się to co tutaj piszą o podróbkach?
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez dawedo » 6 maja 2014, o 17:48

dawedo

Pochwały: 1
Telefon:: -

Postprzez piryt » 6 maja 2014, o 17:53

mrergie napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W Chinach ten Power Bank chodzi po 10$, więc 6,5$ marży na przesyłkę, to wydaje mi się możliwe. Przecież handlarze kupują hurtem i taniej niż jest w detalu w Chinach. 65% narzutu plus zniżka dla handlarza wydało mi się, że to możliwe. Nie mówię o tych co sprzedają z 200% narzutem.
piryt

Postprzez eju977 » 6 maja 2014, o 17:53

A gdzie można kupić sprawdzony powerbank lub inne akcesoria xiaomi?
Obrazek
eju977

Pochwały: 3
Telefon:: Jajo :)
ROM: 4.2.2

Postprzez ebola1972 » 6 maja 2014, o 18:05

Zrób jak autor tamtego tematu. Żądaj Full refund bez odsyłania dziadostwa. I negatywa wystaw oczywiście. Oryginalny Power bank Xiaomi kupilem u UGOOD TEAM za 29$. Oryginalne produkty Xiaomi można też kupić w ibuygou.com, to partner Xiaomi.

Wysłane z mojego Onda V975m przy użyciu Tapatalka
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez eju977 » 6 maja 2014, o 18:15

Ja myślę właśnie nad zakupem powerbanku lub pistonów bo zostało mi trochę pieniedzy z zakupu telefonu. z tego co widzę na ibuygou są teraz w tej samej cenie więc zastanawiam się co mi się bardziej przyda ;) Jak z jakością dźwięku w tych słuchawkach?

A żeby nie robić offtopu ja bym walczył o pełen zwrot pieniędzy i zostawienie podróbki dla siebie bo co Ci po zwrocie pieniędzy jeśli wydasz prawie tyle samo na przesyłkę.
Obrazek
eju977

Pochwały: 3
Telefon:: Jajo :)
ROM: 4.2.2

Postprzez mrergie » 6 maja 2014, o 19:17

piryt napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tyle że nigdzie nie da się kupić oryginału w takiej cenie, minimum te 20$ przynajmniej.

ebola1972 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dokładnie. Z oszustami trzeba walczyć, pokonać ich nie pokonamy ale niech chociaż taka działalność przynosi im mniejsze zyski i złe opinie :-) Nie daj się na te 5 gwiazdek, przecież sprzedają podróbę i oferują ją jako oryginał.

http://www.aliexpress.com/item/original ... 68791.html

To jest pewniak. Nawet rozbierałem swojego i sprawdzałem środek i czy siedzą tam ogniwa LG - wszystko na swoim miejscu :-) Mi akurat za 21$ się udało kupić na festiwalu.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez piryt » 6 maja 2014, o 20:10

mrergie napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A jak rozbierałeś, to ogniwa są przylutowane? Da się je w łatwy sposób wymienić? Bo myślałem nad wmontowaniem tam Panasoniców 3400 mah - mam takie zakupione kiedyś do latarki;-).

Założę spór i zobaczymy, co to przyniesie. Jak odzyskam kasę, to pomyśle o nowym zakupie. Z ładowarką też spór założę. Jeżeli Ali mnie odrzuci, to straci dobrego klienta;-).
piryt

Postprzez manexus » 7 maja 2014, o 13:25

Trochę zdubluję mojego posta z innego tematu:
Zamawiałem na Powerbank Xiaomi 10400 na Pandawill

Foto tego co miałem w środku:
http://1drv.ms/1kL0VN7

W skrócie dla potomności ;-) - podróbka ma czarny plastik w środku mikrousb - oryginał ma biały, duży port usb w oryginale jest beżowy- podróbka ma biały. Także napisy na białym plastiku w podróbce są dość kontrastowe, na ori są bardzo jasne...
Pomogłem? kliknij na jakąś reklamę na http://www.dobre-miasto.com/
manexus

Telefon:: ZOPO zp980+
ROM: Marsapa v7

Postprzez piryt » 7 maja 2014, o 17:44

Chce zwrócić 12,5 $ ;-). Ale i tak walcze dalej. Może ktoś dać linka do regulaminu aliexpress, bo nie bardzo mogę znaleźć.
Z ciekawości sprawdziłem pojemność tego Power Bank'a poprzez ładowanie telefonu. Tylko ok. 2300 mah. To śmieszne.

Dzięki za fotki.
piryt

Postprzez ebola1972 » 7 maja 2014, o 19:01

Na oryginalnym naladujesz Red Rica 4 razy :-)

Wysłane z Xiaomi Redmi
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI