• Reklama

Aliexpress, podróbka. Jak to rozegrać?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Aliexpress, podróbka. Jak to rozegrać?

Postprzez marusiaa » 8 maja 2014, o 17:44

manexus napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No to mnie pocieszyłeś bo ja też tam kupiłam :roll:
A z Pandawill idzie dochodzić jakiejś sprawiedliwości?
W końcu to nie było za pół ceny tylko płaciłam uczciwe 24,99$
Masakra z tymi podróbkami :-/
marusiaa

Telefon:: HTC

Reklama

Postprzez manexus » 11 maja 2014, o 19:26

Napisz im na czacie ze otrzymałaś podróbkę. I zapriponuj interesujące Cię rozwiązanie. Podróbki podobno lubią wybuchnąć... Ja zgodziłem się na zwrot części pieniędzy. Jakbym jej wcześniej nie rozebrał żądałbym zwrotu całości...

Tapnięto z zp980+
Pomogłem? kliknij na jakąś reklamę na http://www.dobre-miasto.com/
manexus

Telefon:: ZOPO zp980+
ROM: Marsapa v7

Postprzez marusiaa » 11 maja 2014, o 23:31

Ale jak byś jej nie rozebrał to byś nie miał 100% pewności że to fake :->
Mi zaproponowali kupon na 8$ i ściemniali że to oryginał tylko mają z innej fabryki.
Odrzuciłam tą propozycję bo ani nie planuję tam zakupów ani w tym wszystkim nie o to mi chodzi. Zapłaciłam uczciwymi pieniędzmi i chcę dostać to za co zapłaciłam, czyli dokładnie to co oferują na swojej stronie i nawet bezczelnie pokazują wnętrze ich power banku ( pewnie to z tej innej fabryki bo jakoś zupełnie nie przypomina tego co mi sprzedali :-P ).
Czekam co odpowiedzą i dalej nie drążę tylko skorzystam z odpowiedniej opcji w PayPalu.
marusiaa

Postprzez piryt » 20 maja 2014, o 02:05

Sprawa skończyła się tak, że założyłem spór i napisałem, że chce skorzystać z Guaranteed Genuine 3x Money Back, ponieważ sprzedawca jest bezczelny i namawia mnie do wystawienia pozytywnej opinii. Sprzedawca nie odpowiedział na spór. Dostałem zwrot wpłaconej kwoty. Oczywiście komentarz poleciał negatywny. W przypadku ładowarki również dostałem zwrot "prawie" (PayPal pobrał sobie 1,48$ myta) całej kwoty wpłacony na PayPal. Więc ogólnie pozytywnie.

Marusiaa walcz o swoje przez Pay Pal. Raczej bez problemu wygrasz. Nie opłaca się brać częściowej refundacji, bo ten co ja otrzymałem to jest totalne dno i nie nadaje się prawie do niczego. No może 1,5 x naładuje tym telefon. Porażka.

Teraz idzie do mnie Power Bank za 19$. Sprzedawca zarzeka się, że oryginalny. Zobaczymy ;-).
piryt

Postprzez marusiaa » 21 maja 2014, o 23:08

Założyłam już spór na pay pal i według ich procedury napisałam wiadomość czego oczekuję do pandawill i tak to wisi już tydzień bez odzewu z ich strony. Według regulaminu sporu mam czas do 2 czerwca na przekształcenie go w roszczenie ( domagam się zwrotu pełnej kwoty bo czuję się oszukana i te ich gadki ze to jest oryginał tylko z innej fabryki do mnie nie przemawiają. Może jak by na ogniwach nic nie pisało to by mogli wpierać ale skoro pisze tam 2000mAh to gdzie w tym jest deklarowana pojemność 10400mAh? ).
I tak zamyślam czy nie przekształcić już teraz tego sporu w roszczenie bo tydzień to chyba wystarczający czas na choćby jedną odpowiedź z ich strony.
Nigdy tego jeszcze nie robiłam to w sumie nie wiem jak powinnam to fachowo rozegrać. Na wszelki mam po kopiowane foty tego co oferują i tego co mi sprzedali a to jednak znacząco się różni i dla mnie na to jest tylko jedno określenie, że to co mam to nic innego jak podróba i może nie odzyskam kasy ( na czacie proponowali mi 12$ na które się niezgodziłam ) ale spróbować zawalczyć o swoje zawsze warto.
marusiaa

Postprzez marusiaa » 11 cze 2014, o 20:28

No i mam już finał swojej sprawy, czyli pełen zwrot kasy za ten power bank bez konieczności odsyłania go.
Trochę to trwało, ciągle mi proponowali częściowy zwrot a ja uparcie odrzucałam bo doszłam do wniosku że nawet jak finalnie nie dostanę nic to czasami warto dla samej nauki ciągnąć sprawę do końca i upierać się przy swojej racji.
Nie wiem teraz tylko jak to teraz jest, bo płaciłam tam przez pay pal kartą walutową a zwrot dostałam na pay pal nie na ową kartę i teraz trochę kicha bo jak bym wypłaciła na kartę to mi to przewalutują a znowu zostawiać tam w celu zakupowym to ciężko tak utrafić by wydać dokładnie 24,99$.
Teraz moje pytanie do bardziej doświadczonych jak to ugryźć?
Czy jak np moje zakupy wyniosą więcej niż te 24,99$ które mam obecnie po zwrocie na pay palu to czy mi dobierze z karty czy jak to się odbywa?
marusiaa

Postprzez markus70 » 11 cze 2014, o 20:30

@up
Dobierze
markus70
VIP

Pochwały: 18
Telefon:: Z reguły Xiaomi :)

Postprzez saperq » 11 cze 2014, o 20:45

markus70 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Potwierdzam słowo kolegi.
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Asus Zenfone max
Na sprzedaż: brak, wszystko poszło ;-)
Zobacz moje OLX
saperq
AKTYWNY

Pochwały: 31
Telefon:: Asus Zenfone Max

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI