• Reklama

AliExpress Otworzyłem spór

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez paparacco » 12 gru 2012, o 19:52

Otworzyłem spór bo juz ile można czekać... minęło 60 dni od zakupu i 58 dni od wysłania paczki z Chin. To mi dało podstawę to otwarcia sporu. Ja jestem bardzo cierpliwy ale każda cierpliwość kiedyś się kończy.

Za parę dni zobaczymy jak potoczy się przebieg sporu. Czekam na rozstrzygnięcie.

Nie wiem tylko czy dobrze zrobiłem że jako "Reason" wybrałem "Other" (ale właściwie żaden z proponowanych "powodów" nie pasował do mojej sytuacji) i w "Details" rozpisałem się nieco na czym polega problem.
paparacco

Reklama

Postprzez bumbum » 13 gru 2012, o 12:33

Ja tez otworzyłem spór, bo gość wysłał paczke pod inny adres. Paczka jest w polsce ale poszła do kogoś innego. Na szczescie to 5 zegarków po 89 centów kazdy.
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Pochwały: 29
Telefon:: brak (czekam)

Postprzez paparacco » 18 mar 2013, o 16:50

No i panowie stało się... po ponad pół roku (6 miesięcy od chwili zamówienia) paczka została zwrócona do nadawcy (ale przez kogo i skąd skoro nigdy do mnie nie doszła?) i aliexpress, w odpowiedzi na mój spór który otworzyłem ponad 3 miesiące temu, zwróciło mi całą kwotę. Kompletne 200 baksów.
paparacco

Postprzez areq1987 » 19 mar 2013, o 18:43

A co się stanie jeśli zamiast sporu wybiorę odrazu chargeback gwarantowany przez mastercarda? Przecież na to nawet aliexpress nie ma wpływu. Nie lepiej wybierać chargeback jak coś jest nie tak niż użerać się ze sprzedawca i tymi z ali?
areq1987
VIP

Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi MI5 64GB
ROM: 7.1.2 AOSP

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI