• Reklama

[aliexpress] AliExpress i płatność przez Skrill

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[aliexpress] AliExpress i płatność przez Skrill

Postprzez wariorex » 23 lut 2012, o 15:28

witam jestem jak na razie laikiem w kupnie na AliExpress i płatność przez Skrill może ktoś opowie jak to jest.Kupuje oczywiście klikam na buy now i potem co mi dalej wyskakuje dane żebym wpisał.Mam jeszcze jedno pytanie jak dokonać wpłaty za zakupiony towar mam konto i przelałem pieniądze na konto Skrill
wariorex

Reklama

Postprzez marx » 23 lut 2012, o 18:08

tu masz poradnik http://telchina.pl/aliexpress-zakupy-pr ... vt1157.htm mozesz się najpierw zarejestrować na aliexpress aby po zakupie nie wpisywać danych.
skrill jest powiazany z serwisem aliexpress czyli po zakupie wyskoczy okno jak chcesz płacic wybierasz skriil tam juz będzie kwota wpisana, klikniesz zapłać i gotowe
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez wariorex » 24 lut 2012, o 10:21

marxx tylko troszke się zmieniło od tego poradnika ,a w serwisie aliexpress.Wchodzę w Shipping Address
i tam wypełniam adres i inne tylko jak chce wpisać np. name Rafał to nie przyjmuje Rafal przyjmuje.Pozostaje tylko dane wysłać chinczykowi czy da się to zmienic przy zakupie

Ps. bym mył zapomniał przykładowo chcę kupić 100 pokrowców na telefon ?
Za 100$ będzie cło + vat ile jest tego cła bo nikt mi nie potrafi powiedzieć
wariorex

Postprzez LukC » 24 lut 2012, o 19:50

Produkty z Chin wysyłane są jako 'gift' lub mają zaniżoną wartość, więc o cło, czy wat się martwić nie trzeba ;-)
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: Mi5 Pro
ROM: MIUI 8

Postprzez wariorex » 24 lut 2012, o 20:30

Kolego ,a jeśli idzie mi dhl czy innym kurierem ?Przecież tam oclom wszystko co przekracza minimum progu
wariorex

Postprzez marx » 25 lut 2012, o 09:38

miałem przesyłki dhl-em i raz były clone innym razem nie -ten sam towar.
Na forum jest tabela opłat celnych, zobacz tam.
wszystko zależy od celnika, jak paczka będzie duża i miała małą wartość to celniki może ja poddać rewizji.
Jak nie ma podejrzeń co do zawartości i wartości to cli sie wedle kwoty z deklaracji - rachunku sprzedawcy.
marx
Administrator

Nwigacja vordon

Postprzez mackw » 6 paź 2012, o 12:47

Witam

Prosta rada. NIE KUPUJCIE SPRZĘTU VORDON NA ALLEGRO.

W styczniu 2011 roku kupiłem nawigację Vordon 7 na aukcji Allegro, zapłaciłem z góry, poprosiłem o F-rę VAT na firmę. Po ponad 2 miesiącach oczekiwania dostałem paczkę. Przyszła nawigacja. Jednak w pudełku brak F-ry VAT. Po kilku mailach i kolejnym ponad tygodniowym oczekiwaniu dostałem fakturę mailem. I tu zaskoczenie. Sprzedającym okazała się firma z Hongkongu (!). W polu 'Stawka VAT' widnieje '0%' (!). Dodatkowo brak podpisu i pieczątki.

Jednak co najważniejsze, dziś tj. w październiku 2012 roku dostałem pismo z Urzędu Celnego w Warszawie o wszczętym postępowaniu ws. niezapłaconego cła w UE od ww sprzętu.

Paranoja!

Więc jeśli nie chcecie mieć problemów - nie kupujcie chińskich bubli na Aukcjach.
Sprzęt sprzedał mi użytkownik allegro: drzasfer

Czekam jak rozwinie się dalej sprawa z cłem...
mackw

Postprzez marx » 13 sty 2013, o 02:01

i jak się to skończyło?
marx
Administrator

Re: Nwigacja vordon

Postprzez east-import.pl » 13 sty 2013, o 10:58

mackw napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie chodzi tu o tego Sprzedawcę z allegro. Po prostu US ma kilka naście miesięcy na Upomnienie się o Vat z przesyłek Zagranicznych I wyrywkowo upominają się o opłaty z Tych przesyłek które przeszły bez Opłat.
east-import.pl
AKTYWNY

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI