• Reklama

ALiexpress i paypal

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

ALiexpress i paypal

Postprzez hellhammer » 4 lip 2014, o 13:34

Witam, mam zamiar zamówić sobie telefon, smartfon z chin z aliexpress. Juz kiedy zamawiałem karte sat TBS o wartosci 75$ i zapłaciłem równowartość tego w zł w przeliczeniu bo danym kursie danego dnia w moim banku(konto paypal polaczone z mbankiem ekonto)
Teraz za tel ma być za 169,99$ chciałem sie zapytać czy paypal od takiej sumy cos nalicza jakąś prowizje? Czy przeliczy mi tak jak wtedy po kursie banku i tyle? Czyli w tym wypadku 501 zł z groszami, bo obecnie kurs w moim banku to 3,14.
Moze ma ktos jakis kalulator ile zabierze mi dolcow/zlotowek w sumie razem z tel paypal?
Jak jest z clem i vatem? Bo wycztalem gdies ze cło wynosi 5%. To w tym wypadku jakies 8-9$ i tyle z oplat jakby celna sie dowalila. Vat 23% od tej ceny tez trzeba doliczyc? Przyslka bedzie free wiec chinapost lub czyms podobnym. Odrazu mowie ze nie robie zakupów masowych na ali, bedzie to dopiero moj drugi zakup, poprzedni był w 2011 i za mniejsza kwote.

BTW tel to JIAYU G4C :)
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Reklama

Re: ALiexpress i paypal

Postprzez drago68 » 4 lip 2014, o 13:39

Poczytaj trochę forum....!!! paypal-platnosc-w-dolarach-bez-przewalutowania-t1165.html
A co do płatności PAYPAL-em nie można płacić na aliexpress. Nie ma takiej opcji.
Najlepiej kartą i to w USD, choć w PLN też można.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez The Second Boy » 4 lip 2014, o 13:41

W paypalu masz przelicznik płatności Obrazekw opcjach zaznaczasz przeliczenie płatności(nie salda!) i z USD na PLN.Cła na elektronikę nie ma,jest Vat 23% od wartości przedmiotu. No i jak kolega zaznaczył na Ali pp nie zapłacisz,ale są sklepy (np Pandawill),które to oferują.
The Second Boy
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: JIAYU

Postprzez hellhammer » 4 lip 2014, o 13:54

drago68 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie musisz krzyczec, dopiero znalalzem to forum, jest mase atkow, i ciezko trafic na to co sie chce. Jak tak Ci to ciązylo to po co wogole sie wypowiadales? Od tego jest chyba forum.
Napomnialem przeciez ze kupowałem z aliexpress w 2011/2012 i placilem wlasnie paypalem i dlatego sie teraz pytam Jak to jest. Kiedy paypal wycofal platnosci na ali?
Pandawill? To sklep czy cos w stylu ali? Radzicie na pandawill czy ali? Chce uniknac oplat :) a pamietam wtedy z ali nie placilem ani cla ani vatu.

Z tego co wycztalem to najlepiej jak mozna plaic karta w swoim banku i wybrac platność karta, nie przelwem?
hellhammer
VIP

Postprzez drago68 » 4 lip 2014, o 14:12

Na główne Twoje pytanie odpowiedziałem....reszta użyj szukajki i poczytaj:
http://www.katowice.ic.gov.pl/prawo/pod ... odp_of.pdf
jak-placic-na-aliexpress-t2154.html
oplaty-celne-za-towary-sprowadzane-z-chin-t1159.html

wałkowane po kilkadziesiąt razy na tym forum, także myślę, że zostaną rozwiane na wszystko Twoje pytania.
PayPal zostało już dawno wycofane na aliexpress.
Opłaty to loteria. Nie ważne czy zamówisz z aliexpress, czy ze sklepu internetowego. Jeżeli paczka idzie z państwa trzeciego to występują opłaty: cło i vat.
Wszystko zależy co zakupisz, za ile, ilość sztuk itp. oraz odprawy celnej (humoru celnika) czy dopuszczą do obrotu, czy trzeba zapłacić opłaty celne.
drago68
VIP

Postprzez hellhammer » 4 lip 2014, o 15:18

drago68 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Twoj poprzednik mowi, że cła od elektorniki nie ma, Ty znowu piszesz ze zplace jak cos cło i vat.
Wiec panowie od czego tak naprawde zapłacimy cło? bo vat rozumie sie od kazdego towaru 23%

Kupuje jak narazie tylko 1 rzecz - tel
http://www.aliexpress.com/item/Jiayu-G4 ... 03419.html

Ale nosze sie z zamiarem, zakupu ciuchow, szczegolnie koszule oraz np wklady do maszynek, na handel.
hellhammer
VIP

Postprzez drago68 » 4 lip 2014, o 15:30

Na telefony nie ma cła jest tylko vat 23% płacony od sumy kwoty wziętej za przedmiot+ przesyłka, jeżeli paczka wpadnie do UC.
Napisałem ogólnie , bo nie wiem co chcesz kupić, a cło wraz z vatem tez występuje, zależy co się właśnie chce kupić.
Jest taki system tam możesz sobie wyszukać na co występuje cło , vat: w tej chwili serwer jest nieaktywny

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak na handel...., musisz mieć DG i powinno być wszystko owatowane,.......... ale to inna już sprawa.
drago68
VIP

Postprzez hellhammer » 4 lip 2014, o 20:12

Zakupiłem dziś właśnie ten telefon z konta w mbanku-ekonto placac karta visa. Za 159,99$ wyszło mi 512,20zł a jak dzowniłem 4 godziny wcześniej pani z BOku mbanku powiedziała mi ze wyjdzie z karta visa placac w chinach w usd dokładnie 517,11zł ( bo, że niby 6%)( wchodziła ona chyba na stronke visy, co dla mnie dziwne ze nie po ich kursie mbankowym). Więc jak to jest, że tylko 512? Pozostałe 5 zł potem odliczą czy jak?
hellhammer
VIP

Postprzez basa » 4 lip 2014, o 20:24

To jest kwota zablokowana a nie zaksiegowana , po zaksiegowaniu moze byc wyzsza.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
basa
VIP

Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Postprzez filozof71 » 4 lip 2014, o 21:26

hellhammer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Można uniknąć przewalutowania tylko nie z mBankiem.
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez marx » 5 lip 2014, o 14:24

Jak ktoś świadomie szuka najtańszego sposobu płacenia to powinien założyć bezpłatne konto złotówkowe, a następnie dolarowe w www.t-mobilebankowe.pl i zamówić do niego również bezpłatną kartę MasterCard

Ze swojego konta bankowego w PLN na konto w walutomat.pl przelej PLN na wymianę.
Złóż zlecenie wymiany PLN na USD.
Wybierz najlepszy dostępny kurs wymiany lub określ własny.
Po zakończeniu wymiany zleć wypłatę USD z konta w walutomat na rachunek bankowy USD w mobilebankowe.pl .

Temat uwazam za wyczerpany, dalsza dyskusja o płaceniu
płatność na aliexpress
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI