• Reklama

Aliexpress, Frozen Order ! POMOCY

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Aliexpress, Frozen Order ! POMOCY

Postprzez rinamo » 22 gru 2013, o 21:56

Witam serdecznie, korzystałem wczoraj poraz pierwszy z serwisu aliexpress, zamówiłem klon galaxy s4 za 151$ z przesyłką, zapłaciłem kartą debetową MasterCard bezpośrednio przez stronę i gotówkę z konta pobrało. Na stronie aliexpress w moich zamówieniach pisało ciągle o weryfikacji mojej płatności i kazali czekać 24h czas płynął, teraz status się zmienił na FROZEN ORDER, gotówki na koncie nie mam i dostałem tego typu e mail :

Dear P..........,

Please note that your Order Number 60657250363030 has been frozen for the following reason(s): Counterfeit Card Transaction

To ensure that your transactions are legitimate and safe, we will perform verifications on the ownership of the credit cards. We apologize if this has resulted in any inconvenience for you.

If there is no problem about your order, we will unfreeze it within 72 hours and thank you for your patience on this issue.

If you have any questions, feel free to email us at security@aliexpress.com.

If you have any questions, please visit our online Help Center or contact our Customer Service Team. Thanks for your cooperation!

Wishing you the very best of business,

Alibaba.com Service Team

CZY MIAŁ KTOŚ PODOBNĄ SYTUACJĘ? JEŻELI TAK TO PROSZĘ O POMOC JAK TEMAT SIĘ PREZENTUJE DZIĘKI WSZYSTKIM ZA ODPOWIEDZI :)
rinamo

Telefon:: Alcatel

Reklama

Re: Aliexpress, Frozen Order ! POMOCY

Postprzez Robbo » 22 gru 2013, o 22:15

Będą sprawdzać Twoją kartę i jeśli wszystko będzie w porządku po 72 godzinach odblokują zamówienie.
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez fake4r » 22 gru 2013, o 22:17

Dlatego było już nie raz pisane żeby 1 zamówienie zrobić jakieś małe za kilka-kilkanaście $.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez drago68 » 22 gru 2013, o 22:31

Jak nie odblokują do 72 godzin jak napisali, zapewne napiszą następnego e-maila o przysłanie dokumentów, co do danych karty.
Może, także być że, sprzedający mało wiarygodny i blokują od razu wszystkie płatności, lecz inna byłaby forma e-maila informującego o tym. Zresztą z aliexpress to też jest różnie.....
No ... i to co było dużo razy poruszane o pierwszej płatności, aby właśnie kupić na pierwszy raz za małą kwotę $, choć nie którym płatność na dużą kwotę przeszła za pierwszym razem, ale bardzo wiele jest przypadków blokowania takich pierwszych dużych płatności.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez rinamo » 23 gru 2013, o 02:25

Ok dzięki panowie więc czekam teraz 72h , dam znać co i jak wygląda sytuacja jak się coś zmieni
rinamo

Postprzez rinamo » 23 gru 2013, o 20:27

Dalej nic 0 odpowiedzi, ktoś miał taką samą sytuację z tą konkretną informacją na temat karty płatniczej??
rinamo

Postprzez Robbo » 23 gru 2013, o 20:57

72 roboczogodziny :-)
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez rinamo » 25 gru 2013, o 01:27

3 Dni minęły nadal nic, czekamy..
rinamo

Postprzez rinamo » 25 gru 2013, o 13:09

Dostałem odpowiedź że potrzebują moich dokumentów, status w ali ma teraz : FUND PROCESSING i kasa z mojego konta bankowego znikneła bo była w blokadach teraz jej w ogolenie ma czyli poszla do ali co teraz?
rinamo

Postprzez drago68 » 25 gru 2013, o 14:26

Pisałem Tobie wcześniej, że tak prawdopodobnie się stanie. Kasa powinna do Ciebie wrócić, ale...może także być, że dopiero po przesłaniu do aliexpress dokumentów.
Na jakiej aukcji kupiłeś, podaj link. To zależy czy sprzedawca "fake", czy Twoja pierwsza duża płatność nie przeszła.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez rinamo » 25 gru 2013, o 23:32

http://www.aliexpress.com/item/dhl-real ... 56870.html

Z tego co wnioskuję to gość raczej konkretny 1700 komentarzy i 2 diamenty więc.. dodatkowo 180 orders ( zamówień ) na tej aukcji.

Dajcie znać co myślicie na ten temat
rinamo

Postprzez rinamo » 26 gru 2013, o 15:55

NO WIĘC PANOWIE !

DZIŚ MAM STATUS FINISHED i w financial jest napisane refund
Refund Information
Refund Date Refund Amount Comments
2013-12-25 15:05 US $ 152.05

Czyli że gotówka do mnie wczoraj poszła zgadza się?
rinamo

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI