• Reklama

Aliexpress brak przesyłki w terminie - spór.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Aliexpress brak przesyłki w terminie - spór.

Postprzez conderus » 5 mar 2014, o 14:27

Witam.

Mam pytanie jak prawidłowo przeprowadzić spór w sytuacji gdy nie otrzymaliśmy towaru na czas (zanim licznik dojdzie do końca),otóż miałem kiedyś taką sytuację i źle przeprowadziłem taki spór przez co utopiłem trochę kasy,teraz chciałbym sobie kupić telefon i wolę być przygotowany.

Więc licznik sobie ładnie odlicza i powiedzmy że zostało 5 dni do końca,otwieram spór że nie otrzymałem towaru i że towar jest wciąż w dostawie,w tamtej wcześniejszej sytuacji sprzedawca wogóle nie zareagował,przekazałem więc spór do aliexpress i dostałem od nich informacje że przesyłka jest w ciąż w dostawie a gwarantowany czas dostawy upływa za 3 dni więc muszę poczekać,więc czekałem sobie i jak licznik doszedł do końca to transakcja zmieniła się na "finnished" i kasy nie dostałem,sugerowałem się tym że jak sprzedawca w sporze się nie odezwie a termin minie to kasa wraca do mnie ale chyba nie jest tak,jak więc to przeprowadzić?

Czy np. 3 dni przed końcem powinienem wydłużyć czas dostawy ? Ale w takim przypadku czas dostawy zostanie przedłużony i znowu termin się oddali.

Czy ma to znaczenie że sprzedawca zareagował na spór,i czy spór "zawisł" - nie można dojść do porozumienia ? tzn.Jeśli nie dogada się na czas po reakcji sprzedawcy a licznik dojdzie do końca a spór nie został przekazany do aliexpress to kasa też przepada?Więc w jakiej sytuacji wraca do mnie ?,bo widzę że co się nie stanie czy sprzedawca odpowie czy nie,czy spór zostanie przekazany do aliexpress czy nie to zawsze kasa idzie do sprzedawcy

Proszę o informacje jak to prawidłowo przeprowadzić by odzyskać pieniądze.Pozdrawiam.
conderus

Telefon:: OVERMAX

Reklama

Re: Aliexpress brak przesyłki w terminie - spór.

Postprzez markus70 » 5 mar 2014, o 15:23

@up
dziwna sytuacja - jeśli otworzyłeś spór, to musiałeś dostać zwrot kasy - no chyba, że o niego nie wnioskowałeś.
nie podałeś nr przesyłki i nie można sprawdzić, co się z nią dzieje...
markus70
VIP

Pochwały: 18
Telefon:: Z reguły Xiaomi :)

Postprzez conderus » 5 mar 2014, o 17:41

To było parę naście miesięcy temu wnioskowałem o full refund może teraz coś się zmieniło chciałbym wiedzieć poprostu na przyszłość jak to rozwiązać,czyli jeśli otworzę spór i nie zostanie on zakończony,czyli nie zostanie osiągnięte porozumienie,i bez względu na to też czy spór zostanie przekazany do ali to w sytuacji jeśli licznik dojdzie do końca (ten z terminem dostawy) to nie tracę kasy ?
conderus

Postprzez markus70 » 5 mar 2014, o 19:15

@up
Jeśli spór nie jest eskalowany, to ali się nim nie zajmuje..
A może to sprzedawca odrzucił wtedy ten spór? Jeśli spór jest otwarty, to czas dostawy nie jest ważny i nie osiągnie statusu finished
markus70
VIP

Pochwały: 18
Telefon:: Z reguły Xiaomi :)

Postprzez conderus » 5 mar 2014, o 21:05

Nie został odrzucony przez sprzedawce sprzedawca wogole nie zareagował.

Czytałem jeszcze trochę o tym i chyba wyglada to tak że się otwiera spór,zaznacza ze przedmiot nie dotarł i wciąż jest w drodze,i czeka się aż czas minie i wtedy kasa wraca chyba że sprzedawca wydłuży czas dostawy bo wsumie nic innego nie może zrobić.
conderus

Postprzez victor44 » 1 kwi 2014, o 16:51

mialem sytuacje 3x taka wisialo PEK i koniec czas sie konczyl wiec 3x otwarlem spor z powodu braku produktu na czas, sprzedawca od razu oddal pieniadze nawet nie eskalowalem, drugi raz podobna sytuacja, a trzeci raz zamknalem przez swoja glupote, bo dalem opcje przydluzenia o kilka dni sprzedajacemu i czekalem zmienil sie status na finished i po ptakach, ale dwa dni pozniej paczka przyszla - wedrowala 76 dni ;). Teraz mi sie konczy jedna rzecz mam 8 dni do finalizacji i jeszcze w chinach siedzi..., bede otwieral spor 3 dni przed koncem, nie dam sie juz wyrolowac...
victor44
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Meizu MX4

Postprzez xm3 » 1 kwi 2014, o 17:59

victor44 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

U mnie podobnie, przed końcem czasu otworzyłem spór, sprzedawca tłumaczył się, że wysłał i przysyłał jakies nieczytelne chińskie potwierdzenia w końcu dał wydłużenie czasu dostawy o 20 dni. Do tego rozwiazania dostałem opcje zaakceptowania lub odrzucenia więc naiwnie zaakceptowałem myśląc, że zgadzam się tylko na odroczenie sporu. Niestety było po ptokach transakcja dostała status finished a paczka do tej pory nie pojawiła się.
xm3

Pochwały: 2
Telefon:: w450

Postprzez dytruff » 1 kwi 2014, o 20:39

Też tak zrobiłem przy jednej z pierwszych przesyłek. Na szczęście przesyłka dotarła. Niestety, ale te komunikaty na ali nie tłumaczą sytuacji do końca jednoznacznie. Np. (nie pamiętam dokładnie) Sprzedawca przedłużył czas na dostawę. Odrzuć. Akceptuj.

Wysłane z mojego ZTE V975 przy użyciu Tapatalka
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Postprzez yzedef » 1 kwi 2014, o 22:13

czyli wniosek jest taki że jak będzie się bronił i próbował przedłużyć czas na dostawę to kategorycznie nie zgadzać się tylko odrzucać ?, sam z siebie bez naszej zgody nie może tego czasu wydłużyć ?, niestety mój jest bardzo cwanym chińczykiem więc muszę sie pilnować już raz mnie wysterował jak przed wysyłką chciałem anulować zamówienie bo koloru tego nie miał to skurczybyk zaraz jak mu o tym napisałem zrobić shipped i po ptokach, nie mogłem anulować a spór od wysyłki dopiero po 5 dniach można zrobić..
yzedef

Pochwały: 5
Telefon:: LG E975

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI