• Reklama

Aliexpress, anulowanie zamówienia a karta kredytowa

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Aliexpress, anulowanie zamówienia a karta kredytowa

Postprzez piontec » 28 sie 2013, o 23:06

Hej,
Czy ktoś miał może podobny przypadek do mojego na aliexpress, tzn. anulował zamówienie płacone kartą? Moje pytanie jest takie: czy w tej sytuacji jest się o przewalutowanie w banku w plecy, tzn. mamy transakcję obciążenia rachunku (i zakupu USD) oraz transakcję uznania (i sprzedaży USD), czy też tylko zdejmowana jest blokada z karty?

Mam taką sytuację, że zamówiłem wczoraj telefon, a tu chińczyk że go nie wyśle, bo go nie ma - może mi wysłać inny albo mogę ja sam anulować sobie zamówienie. W tej chwili na karcie mam nadal tylko blokadę na tę kwotę. No i zastanawiam się, czy jak ja sam dobrowolnie anuluje to zamówienie, to włąsnie będę do tyłu o przewalutowanie, czy tylko blokadę z karty mi zdejmą? Bo jak mają mnie przewalutowac, to się bezpośrednio do banku o chargeback zgłoszę.
piontec

Reklama

Re: Aliexpress, anulowanie zamówienia a karta kredytowa

Postprzez marx » 29 sie 2013, o 07:22

Jak karta rozliczana w złotówkach to z pewnością bank sie ucieszy kolejną operacją walutową na której zarobi na prowizji za przewalutowanie.
Lepiej używać karty rozliczanej w Dolarach.
Jak to była tylko blokada srodków to może bank będzie łaskawy, sam jestem ciekaw jak Cię potraktują.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Re: Aliexpress, anulowanie zamówienia a karta kredytowa

Postprzez bartazzz » 29 sie 2013, o 10:18

jesli to mozliwe dogaduj się o inny telefon ale bez anulwoania transakcji, chyba że za cenę świętego spokoju zapłacisz prowizją za przewalutowanie. Miałem taki przypadek i zdecydowałem się na dogadanie się ze sprzedawca. Utworzył mi aukcje na dopłate i wziąłem inny telefon
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI