• Reklama

Ali przeciąga mi dysputę, czy tylko mi, czy to już standard?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Ali przeciąga mi dysputę, czy tylko mi, czy to już stand

Postprzez ra-vau » wtorek, 22 listopada 2016, 19:35

Jaka macie kategorie na aliex, oraz staż?
Ja refundy w czasie dostake, ostatni sellerem etui nie doszlo, w 7dni kasa byla.
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 98

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez widmo82 » środa, 23 listopada 2016, 19:46

Dorzuce swoje grosze... po częsci na skutek powyzszego wpisu z zapytaniem o status usera w tym portalu... od roku mialem A3 (ok 30str lista zakupow, czasem na duże kwoty) ale jak wcięło mi w miesiąc kilka przesylek (czesc nierejestrowanych, czesc rejestrowanych, niektore fejkowe trackingi) to sie zagotowalem. Żyłka pekła jak zamówiłem drona H31 i majfrend deklarowal, ze wysle w 5dni a jedyne co zrobil to podal numer trackingowy, ktory po upomnieniu, ze nic sie nie pojawia... zmienil na inny i napisal, ze paczka zaginęla i wysyła jeszcze raz. Odczekalem tydzien i zalozylem spor by odzyskac kase. Załozylem też spory na te pierdoły o ktorych wspomnialem wczesniej. Nie mialem wielu sporow za sobą, kilka rzeczy olalem.
Efekt? Zablokowano mi konto z powodu wykluczenia z programu ochrony. Pytalem kilka razy o co poszło, o ktory przypadek itp. Wklejano mi linka do regulaminu i basta. Kasa za H31 wrócila, za pozostale rzeczy przepadla. Było to w tym momencie co zmienił się wyglad strony do zakladania sporów.
Zalozylem nowe konto, zamienilem imię miejscem z nazwiskiem i podobnie zrobilem w nazwie ulicy. Płacę inną walutowką i kupuje pierdoły. Kiedys mowilem znajomym, ze prędzej zostaniecie oszukani na alledrogo niz na ali... teraz juz tego nie mowie.
PS: Im dlużej siedzialem na ali tym bardziej życie pokazywało, ze zakup np. telefonu od sprzedawcy ktorego sklep dziala kilka lat, ma dziesiątki tysiecy aukcji za sobą... nic nie znaczą. Jak podczas unboxingu (mam video) zglosilem zarysowanie ramki telefonu (135$)to dostalem propozycje odeslania telefonu a za poniesione koszty przesylki... otrzymania kuponu na kolejne zakupy :o Grzecznie poprosiłem o 10% refund to mnie olano.
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez fake4r » środa, 23 listopada 2016, 20:01

Też nie jestem zadowolony z tego że ali zmieniło podejście i stronę do sporów. Ciężko teraz przewidzieć jaki będzie rezultat. Oczywiście większość sytuacji jest jasnych, więc powinno sprawnie to działać, a jak widać nie jest do końca tak. Ja mam za sobą około 60 sporów, przeważnie o pierdoły, kilka może o coś droższego. Nigdy nie było problemu i odpukać aby jak najmniej sporów w przyszłości.
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Postprzez KarlosW » środa, 23 listopada 2016, 20:17

I tu zaczną znaczną rolę odgrywać sklepy typu GB, BG itd.
Na mnie kiedyś Ali zrobiło przekręt na 80 zł. 1500 maili wykretnych na zniechęcenie.. No i sie do zakupów zniechecilem.

By THL W200
KarlosW
VIP

Pochwały: 25

Postprzez szymi » środa, 23 listopada 2016, 20:31

ja jestem prawie pewien że wzrost popularności zakupów na alie oznaczał również wzrost patologi, wystarczy sobie przypomnieć co się działo na wish gdzie każdy spór był rozpatrywany na korzyść kupującego, a ludzie nie dosyć że zamawiali z kuponami to jeszcze robili zwroty na te kilka $
szymi
VIP

Pochwały: 69
Ostrzeżenia: 2

Postprzez Flyagaric » środa, 23 listopada 2016, 22:50

To działa w dwie strony. Pewnie, że cwaniaków pełno (i nie myślcie sobie, że tylko w PL), ale majfrendy tak samo robią w konia, albo zlewają zupełnie wsparcie przy zaginięciach i reklamacjach (a dostać używany, albo niepełnowartościowy towar, to nie taka rzadkość). Nie wiem co sugerujesz, że kupujący to tylko oszuści, a sprzedający, tylko odwrotnie? Po to jest mediacja Ali, żeby to powyciągać w sposób uczciwy. Jak nie potrafią uczciwie traktować obu stron, to znaczy, że się nie uczą i będzie ich to kosztować realną kasę. Bez dwóch zdań.
Tak samo zasady sprzedaży ustalają sami - jeśli coś gwarantują, to niech się tego trzymają. Jak nie potrafią, to trzeba zmienić zasady i nie robić sobie darmowej reklamy gwarancjami, których nie spełniają. My nie mamy wyjścia, jak tylko się zasad trzymać.

Taka sytuacja jak @widmo82 napisał, to już trochę straszy. Szkoda, bo w złą stronę to idzie. Ja na szczęście płacę KK, więc od razu robił bym ChargeBack i Ali by się nie wywinęło, ale jak ktoś robi Przelewy24, to chyba jest w ciemnej d***.
Jak mi będą dłużej przeciągać, to w końcu zadzwonię do banku i załatwię CB, bo wcale już taki pełen zaufania do nich nie jestem.
Kategoria A3, ale niniejszym pasuję - tylko drobnica.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez michaelred » czwartek, 24 listopada 2016, 00:07

Bo to powoli idzie wszystko w drugą stronę. Zakupy w Chinach mocno sie ostatnio spopularyzowały. Nawet Grażyny sobie klikają na ali bo tam "wszystko taniej". Nikt nie chce od Janusza biznesu na allegro kupić bo "co bedzie na nas zarabial". Nadchodzi czas, żeby Chinczyki z tych wszystkich cebulowych akcji promocyjnych zaczeli w koncu kosic kase dla siebie. Ali wytluklo pelno mniejszych biznesow w tym allegro i bedziemy za jakis czas kupowac u nich w cenach jak kiedys u nas na miejscu. Chetnych na pseudo promocje jest tyle, ze nie moga sie wyrobic z zamowieniami to po co maja sie pucowac z ochrona dla kupujacych jak kiedys ?
michaelred
AKTYWNY

Pochwały: 14

Postprzez ra-vau » czwartek, 24 listopada 2016, 00:17

Y, niewiem czy to przypadek ale jestem wyjatkiem od reguły, mialem kategorie A4, spory w 24h rozpatrywane, pierdopy do 10$ zwrot kasy w kilka dni, telefon fake tracking zwrot 10 dni (lepro 3 za ponad 300$), kontakt bdb, wchodzac na livechat zalagwiaoem wszystko od reki zawsze.

Pisze w czasie przeszlym, bo wchodze w rewar i mam 1993pkt xD odjeli mi niewiem za co :0 xD
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 98

Postprzez marcoos1 » czwartek, 24 listopada 2016, 01:57

Nie odejmują a punkty same znikają po jakimś czasie. Czyli trzeba dalej kupować, żeby utrzymać level.
marcoos1
VIP

Pochwały: 40

Postprzez blue_voyager » czwartek, 24 listopada 2016, 09:05

Punkty ważne są rok, więc status zależny jest od bieżących zakupów.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 208
Ostrzeżenia: -1

Postprzez widmo82 » czwartek, 24 listopada 2016, 13:36

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Szkoda mojego czasu na zgłoszanie nastu spraw w banku (nie pamietam... 7-8 i moze 20$). Gdyby to było 2-3 to bym się postawił. Wyrobiłem sobie o nich ocenę i to moja wiedza za która zaplacilem. Dziele się bo ludzie mysla, ze ali jest zaj3biste.
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez KarlosW » czwartek, 24 listopada 2016, 13:47

Mnie kiedyś odsylali w jednej sprawie do kilkunastu (!) osób. Straciłem online z 6-8h w sumie..
Jak Ali zaczyna coś kombinować to szkoda tylko czasu.

By THL W200
KarlosW
VIP

Pochwały: 25

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI