• Reklama

A820 - Zwrot na gwarancji.

Re: A820 - Zwrot na gwarancji.

Postprzez dytruff » piątek, 14 lutego 2014, 11:58

Rozumiem, że są to niewypisane karty gwarancyjne producenta (lenovo). Pozostaje kontakt z chinatronic i wiara w żółtego człowieka. Ryzyko dużo większe niż przy zakupie.
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8

Reklama

Postprzez sacherus » sobota, 15 lutego 2014, 01:49

dytruff napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Chyba nie wypisane... Faktycznie pozostaje wiara w z(o)l(o)tego człowieka. Tylko problem taki, ze chinatronic nie pinguje.
Załączniki
25.jpg
25.jpg (220.29 KiB) Przeglądane 655 razy
sacherus

Postprzez dytruff » sobota, 15 lutego 2014, 04:34

sacherus napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mam nadzieję, że nie była to porada ortograficzna :)
No właśnie o takim ryzyku mówiłem. Pomyśl, że dostaną twój sprzęt.
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8

Postprzez orbitek » piątek, 5 września 2014, 21:23

Mam identyczny problem, z moim Lenovo S930 zakupionego na GoldWay. Napisałem do nich i zobacze co powiedzą. Karta jest podobnie jak u Ciebie niewypełniona. Nie ma pieczątki. zobaczymy czy będzie jakiś odzew, ponieważ GoldWay to porządna firma.
orbitek

Postprzez pete67 » sobota, 6 września 2014, 15:44

Wielu ludzi myli pojęcia.
W Polsce mylą gwarancję z odpowiedzialnością sprzedawcy (KC i ustawa konsumencka)
wydaje mi sięże w każdym kraju GWARANCJA jest to DOBROWOLNE( tak jest w Polsce)zobowiązanie producenta lub sprzedawcy(sprzedawca może też wystawić gwarancjęw swoim imieniu równoległą do wszystkiego innego) . Natomiast (ciągle w Polsce) odpowiedzialność z tytułu ustawy lub kodeksu jet nałożone przez prawo w Polsce. I są to dwie odrębne sprawy. Gwarancja nie wyklucza ani nie wchodzi w paradę ustawom KC itd...
Na świecie a zwłaszcza w Chinach być może jest inaczej.
Natomiast Zawsze GWARANT jest tym kto przed Tobą się do czegośzobowiązuje i nakłąda na siebie odpowiedzialność.
Gwarancja producenta to gwarancja np firmy Lenovo czy innej ale przy zakupie u Goldiego to on przekazuje tele do naprawy w Twoim imieniu:)
dlatego warto kupować u sprzedawcy któremu komentarze nie będą wisieć, któy nie zamknie sklepu po póół roku bo przyjdzie do niego kontrola chińśkiej skarbówki...
Idealnym rozwiązaniem jest zakup u takiego sprzedawcy któy ma podpisaną umopwę z centrum serwisowym w Europie.
Takim jest Ibuygou.... ale tam drogo jak jasny piorun... no jedynie Mi3 jest w cenie jak gdzie indziej:)

imho karta ie musi być podbita przy konakcie z serwisem przez senbsowny sklep bo myślę że oni mają tygodniowo kilka kilkanascie tel do napraw.,
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 11

Postprzez sacherus » sobota, 6 września 2014, 17:37

W końcu nie wysłałem telefonu, bo chyba za bardzo się bałem, że nie wróci i nie miałem czasu go wysłać.

Tak... to jest chyba największy mankament chińskich telefonów, nie wiadomo co robić z gwarancją.
sacherus

Postprzez pete67 » sobota, 6 września 2014, 18:10

ok
ale czy odpisali Ci z chinatronic?
czy nie wysłałeś tylko z obawy że będzie lipa i stracisz i fona i czas
czy tez nie miałeś czasu i przekonania mimmo że proponowali Ci cośtam?
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 11

Postprzez orbitek » niedziela, 7 września 2014, 12:06

Otrzymałem info z GoldWay żeby odesłać słuchawkę. Podali mi linka do gwarancji: http://www.aliexpress.com/store/product ... 69422.html oraz adres wysyłki po angielsku.

Muszę tylko się upewnić czy wysłać sam fon czy cały komplet.
orbitek

Postprzez orbitek » środa, 24 września 2014, 22:18

Czy ktoś może miał doświadczenie w tym temacie gwarancja 200$. Proszę o info [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND TIGHTLY-CLOSED EYES]

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka
orbitek

Postprzez orbitek2004 » poniedziałek, 5 października 2015, 19:33

Pierwszy telefon nie wysłałem na gwarancji ponieważ nie zmieściłem się w czasie ( za długo zwlekałem, później dzieci mi uszkodziły podczas ładowania).

Drugi fon własnie wyszedł dzisiaj do Gold Way. Zgodzili się na naprawę w ramach gwarancji, natomiast opłata powrotna i do Chin w mojej gestii.

Czekam na rezultaty. Przesyłka listem poleconym priorytet za 18,30 zł.
orbitek2004

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusja o telefonach Lenovo