• Reklama

8 rdzeni lub 2 - Coolpad F1 czy Zenfone 5, czy... [ok. 200$]

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

8 rdzeni lub 2 - Coolpad F1 czy Zenfone 5, czy... [ok. 200$]

Postprzez bonano » czwartek, 7 sierpnia 2014, 14:07

Hej,

Wiem, że zwłaszcza w temacie telefonu Asusa wiele zostało już w tym dziale powiedziane, ale interesuje mnie jednak nieco bardziej bezpośrednie i ciut szersze porównanie - a więc wraz ze spojrzeniem na nadchodzące debiuty rynkowe.

Dlaczego mnie to interesuje? Ponieważ pomimo faktu, że Asus robi ostatnio prawdziwą furorę, to nawet na papierze między najmocniejszym Zenfonem 5 (2GB RAM, 2.0 GHz CPU) oraz Coolpadem F1 jest pewna różnica w benchmarku Antutu na korzyść tego drugiego smartfona. Co prawda zauważyłem, że użytkownicy modelu Asusa chwalą sobie w miarę częste aktualizację, ale mam jednak w stosunku do niego pewne obawy (choć pomijam teoretycznie słabszy aparat o matrycy 8 Mpix oraz szerokie ramki, zwiększające niebagatelnie rozmiar telefonu). Mianowicie, procesor Intela jest raczej mało popularną jednostką, a sama różnica między dwoma rdzeniami, a ośmiordzeniowym potworem budzi mój respekt. Co prawda w ogóle nie gram na telefonie w żadne gry, ale multitasking powinien stać w Coolpadzie dzięki takiej jednostce na o wiele wyższym poziomie. Druga sprawa, która mnie w związku z powyższym interesuje to fakt, czy lepszy układ graficzny w ASUS-ie (podobno!) przydaje się do czegoś innego poza grami? Bo jako, że nie grywam na smartfonie wcale, to wydaje mi się, że ten, który zamontowany jest w Coolpadzie F1 spokojnie sprawdziłby się w moim przypadku.

Być może w nadchodzących miesiącach pojawi się model jeszcze ciekawszy, a który już np. zapowiedziano i warto wstrzymać się obecnie z zakupem, jeśli zbytnio nie nagli czas? Albo, z drugiej strony: ze względu na premierę nowego falgowca którejś marki, obecny dziś na rynku model przekraczający określoną kwotę, zacznie tracić na wartości i zbliży się do określonego pułapu cenowego - 200 USD. Dla uściślenia moich preferencji, poniżej lista podstawowych i najważniejszych dla mnie aspektów.

- Ekran: 5" - nie potrzebuję większego, a mniejszego w sumie też już nie - 5" wydaje mi się idealne; 5,5" jawi mi się już bowiem jako sprzęt, którego na pewno nie upcham w spodniach - a nawet jeśli, to bałbym się, że przy siadaniu połamię w nim ekran...).
- Porządna optyka aparatu: czy są w ogóle na rynku w tej (lub zbliżonej) kwocie telefony z optyczną stabilizacją obrazu?
- Dual SIM: nie potrzebuję.
- Slot na microSD: zdecydowanie wskazany - chyba że telefon rzeczywiście ma/będzie miał spory zakres pamięci przeznaczonej dla użytkownika.
- Sensowne brzmienie na słuchawkach: melomanem co prawda nie jestem, ale jednak dość często telefon służy mi jako podręczny odtwarzacz mp3.
- Wygląd: nie jestem estetą, więc nie mam specjalnych preferencji w tej kwestii, chciałbym jednak, żeby telefon nie wyglądał jak plastikowy szrot z bazaru; przede wszystkim zależy mi jednak na odpowiednim spasowaniu elementów oraz w miarę dobrym wykonaniu, a więc, aby po dwóch tygodniach tylna klapka oraz ekran nie wyglądały jak deska do krojenia chleba z setkami drobnych zarysowań.
- Dobra jakość rozmów: a więc porządny mikrofon oraz głośnik (fajnie, gdyby telefon było słychać w momencie, kiedy faktycznie dzwoni; a w razie korzystania z wibracji, by były one na takim poziomie, że można się zorientować, że smartfon rzeczywiście "tańczy" w kieszeni).
[Dla mnie to w zasadzie podstawa, bo jednak telefonu wciąż używam przede wszystkim do rozmawiania, a wiem, że z tymi aspektami niestety bywa bardzo różnie, zwłaszcza w chińskich telefonach.]

Z góry serdecznie dzięki za pomoc w wyborze! :->
bonano

Pochwały: 1

Reklama

Re: 8 rdzeni lub 2 - Coolpad F1 czy Zenfone 5, czy... [ok. 2

Postprzez ddr » czwartek, 7 sierpnia 2014, 16:05

Coolpad Ci wystarczy. Niestety nie wiem jak z dźwiękiem na obu słuchawkach.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez bonano » czwartek, 7 sierpnia 2014, 16:22

Wiesz, tutaj nie chodzi o to, czy oszczędzę 20 czy 30 dolarów. Bo szczerze mówiąc, wolałbym nawet dopłacić, byle tylko mieć pewność, że telefon faktycznie spełni moje oczekiwania (a znowu wydaje mi się, że jakieś wybitnie wygórowane one nie są). :)

Właśnie natrafiłem przed momentem na inny model: Lenovo A8 (Golden Warrior), który też wpisuje się parametrami ciekawie w powyższą specyfikację. Tyle że - z tego co widzę - wciąż nie wiadomo, kiedy wreszcie trafi do sprzedaży w interesującej wersji.
bonano

Postprzez ddr » czwartek, 7 sierpnia 2014, 17:14

Jest jeszcze zte v5.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez bonano » czwartek, 7 sierpnia 2014, 18:12

W dziale dotyczącym ZTE widzę, że ma jednak sporo irytujących mankamentów, więc Red Bulla v5 nie biorę nawet pod uwagę. ;-)
bonano

Postprzez D4k3d » czwartek, 7 sierpnia 2014, 22:37

bierz tego coolpada f1, telefon super, do przyszlego miesiaca ma dostac aktualizacje do kitkata 4.4 wiec wg mnie warto.
D4k3d
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez tomulus » piątek, 8 sierpnia 2014, 09:26

jak trzyma bateria w tym Coolpad F1 przy normalnym użytkowaniu (bez gier).

Kilka osób pisało że mali 450 pożera baterie ! to prawda czy mit.

Dzięki za info
tomulus

Postprzez Jacuss » piątek, 8 sierpnia 2014, 10:23

Temat dotyczący CoolPada: coolpad-f1-t7776-576.html

Więc tam się pytaj a nie tutaj
Jacuss
AKTYWNY

Pochwały: 15

Powrót do Jaki telefon kupić ?