• Reklama

700-800 5,5 cala LTE, aparat - m1 note- k3 note?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

700-800 5,5 cala LTE, aparat - m1 note- k3 note?

Postprzez dinosek » 23 cze 2015, o 13:38

Cena (bez VAT): 700-800 pln
Wielkość ekranu/Rozdzielczość:5-5,5
Ilość RAM/ROM/Procesor:min 2 GB
Dual/Single sim:bez znaczenia
Preferowane marki:Meizu, Lenovo
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Polska, Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): długa praca beterii, szybkość powyżej 40 tys pkt, dobry aparat, LTE, karta pamięci bez większego znaczenia.
Opis: Nie wiem co wybrać jako następcę mojego Huaweia P6. Chciałbym coś pomiędzy 5-5,5 cala z mocnym procesorem (mam dość zacięć), dobrego aparatu i szybkiego LTE. skłaniam się ku Meizu i Lenovo (m1 note, k3 note). Nie mogę za nic się zdecydować - może znajdzie się ktoś kto miał w ręku oba telefonu i napisze krótkie podsumowanie. Czy warto kupować z allegro (mam możliwość odliczenia vatu) z wysyłką w 24h?
dinosek

Pochwały: 1
Telefon:: p6

Reklama

Re: 700-800 5,5 cala LTE, aparat - m1 note- k3 note?

Postprzez bartazzz » 23 cze 2015, o 14:49

o tych telefonach jest od wielu tygodni mnóstwo informacji na forum.
Po krótce: Meizu tylko flyme OS brak slotu na SD. Na plus wg piękny desing, świetny wyświetlacz, wąskie ramki. Lenovo: slot na SD, są custom romy. niektórzy piszą o ciut ciemniejszym wyswietlaczu ( ale niczego mu nie brakuje)
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez Venn » 23 cze 2015, o 14:55

Przekalkuluj czy opłaci Ci się zapłacić w Chinach, mieć szanse na uniknięcie VATu i w konsekwencji móc zapłacić albo sporo mniej albo trochę mniej [jeśli złapiesz VAT] niż na Allegro bez odliczania, czy wziąć allegro i odliczyć VAT. Gwarancji polskiej prawdopodobnie prawdziwej nie dostaniesz u żadnego sprzedawcy na allegro, więc tym bym się specjalnie nie sugerował. Główne kwestie to czas realizacji (tu wygrywa PL) i koszt (tu musisz sobie policzyć i wziąć pod uwagę, że VAT może, ale nie musi się trafić). Ewentualnie szukaj po OLXach, bazarach itp., ale nie wiem czy w Twoim przypadku się opłaci.

A co do wyboru telefonu z kartą SD (lenovo) a bez (meizu) jest jeden argument, którego prawie nikt nie potrafi zbić (a tym bardziej w przypadku flagowców i nagrywania w 2k czy 4k): filmu nagrasz sobie kilka minut i koniec ;) fotki można regularnie przerzucać na kompa, do chmury, ale sytuacja z filmami w takich tel to porażka;) minuta nagrywania w galaxy s6 w najlepszej jakości zajmowała +/- 500 mb, przy pamięci powiedzmy 16 gb [nie w galaxy, w meizu:)], a realnych 10 masz raptem 20 minut nagrywania i cała pamięć jest pełna.
Venn
AKTYWNY

Pochwały: 42
Telefon:: Lenovo K3 note

Postprzez Sei » 23 cze 2015, o 16:16

Trochę się podepnę, trochę odpowiem.
Jest jeszcze Jiayu S3. Z porównań wychodzi mi, że to prawie (czyli całkiem) to samo. Czy są jakieś różnice, które mi umknęły poza RAM-em (2 / 3 GB), NFC (nie ma/jest), Android (5,0/4.4.4). Cenowo podobnie, raczej na korzyść Lenovo.

Lepiej mieć te 3GB RAM-u i wgrać ROM z Androidem 5.0 czy lepiej Lenovo z "fabrycznym" ROM-em?

Wie ktoś jak wygląda sprawa jakości Lenovo vs. Jiayu?
Sei

Telefon:: Sony
ROM: standard

Postprzez TLasky » 23 cze 2015, o 16:31

Jeśli kupujecie na allegro, gdzie sprzedawca ogłasza się, że wystawia faktury VAT sugeruję najpierw dopytać czy to 23% czy faktura VAT marża, bądź też czy sprzedawca nie korzysta ze zwolnienia VAT. Przestrzegam, bo robi tak 99% sprzedawców :-D.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez blue_voyager » 23 cze 2015, o 16:40

To offtop ale odpowiem Ci dlaczego tak się dzieje. To nie wina sprzedawców, po prostu Allegro nie rozróżnia faktur VAT (wystawianych przez firmy będące płatnikiem VAT) od faktur vel rachunków (wystawianych przez firmy nie będące płatnikami VAT). Sam nie będąc vatowcem powinienem zaznaczyć, że wystawiam rachunki, ale nie ma takiej opcji, jeśli sprzedawca jest firmą, automatycznie pojawia się przy jego koncie możliwość wystawiania faktur VAT.
Sorry za OT
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez dinosek » 24 cze 2015, o 08:08

W sumie to pozostały tylko dwa pytania co do wyboru. Czy różnica w jasności i jakości ekranu jest aż taką dużą na korzyść meizu? Drugie pytanie o długość pracy na baterii. Niby pojemność podobną maja ale czytałem że meizu dwa dni min a lenovo sporo słabiej wypada. Z góry bardzo dziwkuje za ODP . czy macie jakiś sklep w którym teraz nie ma problemów z zakupami? Czytam czytam forum i ostatnio nawet odswiezamy temat dobrych i złych sprzedawców o sklepach nie wspomnę bo tylko pytania kiedy wyslecie bo czekam dwa tyg....

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka
dinosek

Pochwały: 1
Telefon:: p6

Postprzez bartazzz » 24 cze 2015, o 09:18

z tymi sklepami to jest różnie. jakby co to mają na stanie wszystko, a potem jak przychodzi do wysyłki to są czasami opóźnienia. K3 note niczego nie brakuje jeżeli chodzi o wyświetlacz w meizu to jest on wykonany w innej technologii (IGZO sharp), kolory są żywsze, jest większa jasnośći i mniejszy pobór prądu gdyż w tej technologii jest mniej punktów podświwetlenia
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Powrót do Jaki telefon kupić ?