• Reklama

70 telefonów z wykazem podzespołów i oceną aparatu

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Re: 70 telefonów z wykazem podzespołów i oceną aparatu

Postprzez Flyagaric » poniedziałek, 23 maja 2016, 13:59

Jeszcze taka rzecz - ostatnio sprawdzałem sobie jakiegoś fona o niepotwierdzonej jeszcze do końca specyfikacji (już nawet nie pamiętam który to był, ale nie o to chodzi) i zdziwiłem się, bo fon miał już ocenę za aparat i był zachwycający koment po hiszpańsku, choć fona na rynku jeszcze nie było ... Chyba nad tym nie panują do końca.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Reklama

Postprzez deton24 » wtorek, 24 maja 2016, 19:20

Też się spotkałem z podobnymi przypadkami. Niemniej jednak czasem zdarza się że telefon może już być w rękach sprzedawców, czy może dystrybutorów, ale nie do końca są w obiegu. Nie wiem na pewno, ale z chińczykami nic nigdy nie wiadomo.
deton24

Postprzez deton24 » wtorek, 9 sierpnia 2016, 15:19

Jako autor powyższego rankingu czuję się w obowiązku poinformować o domniemanym niebezpieczeństwie wpływającym z używania modeli firmy Xiaomi Mi4i, i obecnym tutaj Mi4c. Ten ostatni miał ostatnio zacząć palić się użytkownikowi Wykopu, i ulec samoczynnnemu zniszczeniu. Podobny incydent miał nastąpić z Mi4i.
deton24

Postprzez basswitek » piątek, 2 września 2016, 14:35

Jak poszukasz w google to inne marki też wybuchały, czy to znaczy że są złe bo jakiś egzemplarz, jeden na kilka milionów miał defekt ?

Co do tematu wątku - niestety nie ma tak łatwo, że masz podane na tacy, który aparat lepszy. Tracisz niepotrzebnie czas bo masz złe dane już na wejściu. Taki ranking mógłbyś robić jakbyś osobiście oceniał jakość na podstawie porównań zdjęć z aparatów, albo gdybyś dostał dane od kogoś kto to robi. Opieranie się na ocenie aparatu z Kimovil nie ma sensu bo wylicza to automat na podstawie podanych parametrów. Możesz co najwyżej dowiedzieć się w przybliżeniu czy dany aparat jest słaby/przeciętny/dobry czy bardzo dobry, a raczej jaki powinien być (bo to tylko teoretyczne wyliczenia). Bo chyba nie sądzisz, że ocenę dla każdego aparatu wystawia ktoś, kto cyka fotki, ogląda, porównuje i na tej zasadzie wystawia ocenę :-) Na pewno jak widzisz ocenę jednego aparatu 8.5 a drugiego np 6, to OK, tutaj w zasadzie pewne że ten pierwszy jest lepszy. Ale jak masz np 8.5 vs 8 czy nawet ciut niżej, to zdecydowanie nie brałbym za pewnik że ten pierwszy ma lepszy aparat. Oni biorą pod uwagę kilka parametrów aparatu oraz jaki jest sensor, ale nie ma szans aby na podstawie parametrów mogli ocenić realną jakość użytej optyki. No chyba że jest Carl-Zeiss jak w Nokii, to automatycznie widziałem że im podbijają mocno ocenę wg jakiegoś swojego algorytmu. W innych przypadkach to jest loteria. A jak telefon nie ma w danych technicznych nazwy sensora, tylko jest "unknown" ewentualnie brak "aperture", to nawet jak robi dobre zdjęcia, to z automatu i tak będzie miał zjechaną bardzo ocenę, o przynajmniej 1,5 punktu.

deton24 napisał(a):Mi4 ~130$ 9.3 vs 9.1 Redmi Note 2 w podobnej cenie (ciut drożej w tej samej ocenie jest też Mi4c)

Tu masz przykład że wyliczają jedynie po parametrach. Teraz widzę się zmieniły oceny.
Z opinii ludzi lepsze fotki robi Mi4c od Mi4, ten drugi ma jednak wyższą ocenę bo ma F1.8 (więcej światła zbiera) a nie 2.0 jak w Mi4c + optyczną stabilizację. W sumie Mi4 ma ocenę 10 co jest debilizmem, bo są wyraźnie lepsze aparaty w telefonach. A Mi4c ma 9, co jest może bliskie prawdy. Jeśli tak to ocena Redmi Note 2 -- 8.9 to już kabaret. Ten telefon robi przeciętne zdjęcia, wręcz słabe wg opinii właścicieli, o klasę gorsze od Mi4c a ma prawie identyczną ocenę. Tak samo Redmi Note 3 Pro - to nie jest aparat na poziomie Mi4c, jego ocena 8.8 to chyba za te 16mpix, ale megapixele niewiele znaczą. Mój kompakt cyfrowy, jak ustawię na 5mpix zrobi lepsze zdjęcia od tych 16mpix w Xiaomi Redmi i pewnie też trochę lepsze od Mi4c.
Albo podam inny przykład - Cubot Note S ma ocenę ledwie 4.1, taką samą jak Homtom HT3 (bo wg danych podobne aparaty) ale jakość jest nieporównywalna na korzyść tego pierwszego. Wiem bo miałem oba w domu. W zasadzie takie bzdurne oceny dotyczą większości telefonów. Skoro nawet w najbardziej popularnych modelach są takie kwiatki, to o żadnej wiarygodności tego rankingu Kimovila nie ma mowy. Ten serwis może jedynie nakierować na jakieś modele telefonów, a resztę należy samemu zweryfikować czytając/oglądając testy i recenzje, próbki zdjęć itd.
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 7

Poprzednia strona

Powrót do Porównania telefonów