• Reklama

70 telefonów z wykazem podzespołów i oceną aparatu

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Re: 31 telefonów z wykazem podzespołów i oceną aparatu

Postprzez deton24 » niedziela, 3 kwietnia 2016, 05:21

I ostatnia, trzecia grupa obrazków wydajnościowych z kimovil.
Streszczenie tego co wyżej.
Jest rozpiernicz bo nie mogę edytować pierwszego posta.
Grupa 3
Telefony nowe może nie tak opłacalne, ale zamysłem było już małe grzebanie we flagowcach, starszych, czy nowszych, ile nas to wyniesie, i z jakim skutkiem, oceną aparatu.
Częściowo używki za niezabijającą jeszcze cenę, i z drugiej strony, powiedzmy, drogo ale jeszcze tanio na tą ocenę aparatu.
Po finalny werdykt zapraszam do porównań sampli z aparatu tu i ówdzie, lub do co najmniej dociekania więcej statystyk gwoli ścisłości na analogicznym portalu z ocenami aparatów - specsout.com
https://www.dropbox.com/sh/ut51wewibyek ... hUU8a?dl=0

Pewnie to tyle co się da na dziś dzień.
deton24

Reklama

Re: 31 telefonów z wykazem podzespołów i oceną aparatu

Postprzez deton24 » niedziela, 3 kwietnia 2016, 14:56

Nie da się też ukryć że we współczynniku cena jakość w używkach za cenę S5 lub S5 Neo, jest też Xperia Z2 z 3GB RAMu, w Antutu i tak wyprzedza wersje Neo S5 z ośmioma rdzeniami, ale aparatem jest gorzej 9.8/9.9 vs 9.2.

Używka Z3 Compact lub Z1 to pułap cenowy nowego Xiaomi Redmi Note 2.
W Zetkach jest dobra redukcja szumów, w nocy zdjęcia są legitne.

Z3 Compact np. kręci np. w 4K w odróżnieniu od wszystkich trzech.
deton24

Re: 70 telefonów z wykazem podzespołów i oceną aparatu

Postprzez deton24 » piątek, 22 kwietnia 2016, 21:36

Znalazłem nową stronkę z bazą punktową do oceniania aparatów w telefonach:
http://www.dxomark.com/
Wyszczególnione są nawet oceny za poszczególne warunki oświetleniowe.
MX4 vs MX4 Pro widzę różnice gsmarena.com Photo Compare Tool.
deton24

Postprzez deton24 » czwartek, 28 kwietnia 2016, 14:54

Zauważyłem jeszcze że Sony Xperia Z1s (32GB) ma bardzo ciekawą ocenę aparatu na poziomie Gionee Elife E7. Inna ocena dla wersji zwykłej Z1 (16GB) i inna jest dla tej drugiej.
Minus to to, że nie ma obecnie na polskim rynku tego telefonu, na ebayu na dzień dzisiejszy tylko do sprowadzenia ze Stanów. Mało opłacalnie cenowo.

Biorąc pod uwagę cenowo, korzystniej wychodzi Elife E7 od nawet używki S5/Neo, a aparatowo jest ta sama ocena, choć sample można zobaczyć. 466 vs 600 zł
Ciut lepiej i taniej, i polski rynek, to jedynie Lumia 640 XL od poniżej 400zł.
deton24

Postprzez deton24 » piątek, 29 kwietnia 2016, 21:37

Nie wrzucałem jeszcze osobno do tego tematu linka do trzeciej strony służącej porównywaniu aparatów w telefonach.

Na tej stronie znajduje się praktycznie większość nawet najstarszych modeli telefonów wiodących producentów, jeśli nie prawie wszystkie do pewnego okresu wstecz. Oczywiście bardzo znana:
GSM Arena
http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... era3=30003

Mam pytanie, a zarazem kilka spostrzeżeń co do wyników porównań z w.w. strony.

Jest tam grafika czarno-biała kształtów 2D, pasy itp. do porównania ostrości, prawdopodobnie bardziej pod dokumenty, ale nie tylko, a po prawej chyba najważniejsze - poszczególne kolory do porównywania.

I tutaj np. ciekawą rzeczą jest to, że duża część przeciętnych aparatów z chińskich smartphonów, ogólnie jak dla mnie nie mają startu do niektórych starszych modeli smartphonów, mimo iż ich ocena na kimovile jest niższa, a porównanie palety barw jak najbardziej może przemawiać za moimi przypuszczeniami że to może być ocena nie do końca słuszna. Otóż najprawdopodobniej takie zjawisko może występować z powodu dwóch, lub trzech czynników. Mianowicie - poziom zaszumienia zdjęć w nocy i nie tylko, ilość megapikseli matrycy, i być może nawet szybkość łapania autofocusa.
Ogólna ocena kimovil (zwłaszcza te przeciętne oceny porównywane z hipotetycznie niższymi) może nie odzwierciedlać w pełni tego, jak rzeczywiście wyglądają najczęściej zdjęcia, czyli takie które robione są jednak w warunkach dziennych. Tutaj rzeczywiście okazuje się, że jednak oglądanie sampli może popłacać.

Jakie są Wasze doświadczenia?
deton24

Postprzez deton24 » czwartek, 5 maja 2016, 20:06

Jakby ktoś zintensyfikował swoje poszukiwania, nie tylko w oparciu o kimovile, to z specsout niektóre oceny nie do końca się pokrywają, i tak np. znalazłem takiego kwiatka który ma ocenę tam taką samą jak Galaxy S5 -

UHANS U100 - ocena A
Kimovil daje mu ocenę dużo niższą, ale ciekawa rzecz. Do porównywania sampli każdy sam może zdecydować co mu najbardziej w obrazie pasuje.

Zatem podaję kilka ocenionych tam modeli w przedziale raczej budżetowym do sprawdzenia jeśli ktoś się będzie bawił
Starmobile Up Vision A-
Lenovo A916 B+
Cherry Mobile Flare S3 B+
Zte Sprint Vital B-
i nieocenione:
Firefly Mobile Intense (ten kosztuje tylko 44$ - nie ma go w bazie kimovil)
Cherry Mobile Flare XL
Cherry Mobile Cosmos Force
Cherry Mobile Cubix Cube
Ulefone Paris Golden
TCL 3S
Meizu M1

Kolejność przypadkowa, dane bardziej do researchu, i porównywania sampli.
Nie da sie na specout ustawić filtra po wyszukiwaniu samych telefonów z ocenami tylko A, bo i nawet bazy nie mają najlepszej, ale przydałoby się.
deton24

Postprzez deton24 » niedziela, 15 maja 2016, 23:53

Zapraszam do tematu i wypowiedzenia się o swoich typach:
Najlepsze aplikacje do robienia zdjęć na Androida - test
najlepsze-aplikacje-do-robienia-zdjec-na-androida-test-t27809.html
deton24

Postprzez deton24 » sobota, 21 maja 2016, 22:41

Mała aktualizacja ocen dla aparatów telefonów Doogee F5, F3 została poczyniona na kimovile. Tak dokładniej to się obniżyła.
Dorzucę przy okazji kilka nowych telefonów z nie najgorszymi ocenami aparatu w tym przedziale cenowym, coby wypełnić lukę:

Do 130$
Alcatel OneTouch Flash 2 120$ 9.3
THL 2015 83$ 8.9
ZTE Nubia Z5S 130$ 9.1
Mi4 ~130$ 9.3 vs 9.1 Redmi Note 2 w podobnej cenie (ciut drożej w tej samej ocenie jest też Mi4c)
iNew V8 95$ 8.6 (ma obracaną tylną kamerę do selfie)

I w droższym przedziale do 190$ (kolejność wg. aparatu)
Lumia 640 xl, Blackwiev R7, Meizu MX4 Pro, MX5, Asus ZD551KL, Meizu MX4 Lenovo K920, ZTE Nubia Z9, Lumia 640
deton24

Postprzez Flyagaric » niedziela, 22 maja 2016, 12:07

2 strony już masz tego. Celowość rozpisywania się tutaj jest co najmniej dyskusyjna, bo ocenę na Kimovil każdy może sobie sprawdzić sam. Natomiast kierowanie się przy wyborze telefonu oceną aparatu z ich strony nie ma najmniejszego sensu. Szybki przykład:
- ocena aparatu Galaxy S5 = 9.6, co sugeruje naprawdę topowy aparat, jak jest faktycznie, to przecież wiadomo
- ocena Galaxy A5 (2016) = 7.6, czyli niby poziom dołowy, a tymczasem A5 (2016) przebija aparatem S5-tkę, i to wyraźnie. Wiem, bo porównywałem. Aparat w tym telefonie, to akurat jedna z jego największych zalet.

Takich przykładów można tam mnożyć setki. Podziwiam samozaparcie kolegi, ale to grafomania jest, do żadnych konstruktywnych wniosków doprowadzić to nie może.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez deton24 » niedziela, 22 maja 2016, 16:16

Jakbyś przeczytał te grafomańskie wywody trochę dokładniej, to byś zauważył że eureki nie odkryłeś, i dobrze wiem o tym, że tam się błędy zdarzają, ale jak sam zauważyłeś, jakoś ocena S5 i kilku innych jest wiarygodna, i ma nierzadko potwierdzenie wśród uzytkownikòw, i w samplach, na które to zwracałem uwagę powinny być przede wszystkim wyjściowym punktem odniesienia przy wybieraniu danego telefonu i porównywania z drugim. Nie chce mi sie powtarzac kolejny raz, ale zawsze te wyniki trzeba brać pod lupę przez to co reprezentują sobą sample w różnych, konkretnych warunkach oświetleniowych. Nie jestem też do końca pewien co czasami powoduje takie a nie inne oceny tam, i czy nie bywaja to czasem tylko cyferki, kiedy testy sa pobiezne. Zanizać może też sprawność w różnych warunkach, lub zwykłe zaniedbania w rzetelnych ocenach. Mówiłem tez o niższych ocenach niektórych starszych modeli, które wcale na takie nie zasługują. Ale jedno jest pewne; że to jedyna tak duża baza od której można by zacząć poszukiwania dobrego aparatu w tańszym chinczyku, i nawet nie tylko.
Im więcej też informacji na temat rozbieżności tej bazy z rzeczywistoscia, tym jest to jak najbardziej na miejscu.
deton24

Postprzez Flyagaric » niedziela, 22 maja 2016, 18:22

S5 mógł kogoś powalać (9.6 wskazuje na powalającą jakość) jakością zdjęć ze 2 lata temu, jak nie więcej. Pewnie z tego okresu pochodzi ocena. Świat poszedł mocno do przodu przez ten czas, dlatego jak ktoś poleci na tą 'wiarygodną' ocenę, to mocno się zdziwi. Aparat jest tam bardzo dobry w porównaniu do większości chińczyków, ale nie w porównaniu do topowych aparatów dzisiaj.
Nie jesteś pewien co powoduje takie, a nie inne oceny? Ano powoduje to pełna dowolność zamieszczanych tam wpisów i wątpliwa ich obiektywność (sprzedawcy, naganiacze, marketingowcy, itp), dlatego lepiej przestań się nimi ekscytować.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez deton24 » niedziela, 22 maja 2016, 21:14

Dla eksyctacji tu nie ma miejsca. Jest za to pokaźna baza do dalszych poszukiwań, która jednak częściowo pokrywa się z odczuciami użytkowników.
Przynajmniej uświadomiłem jaka może być jakość aparatu w przeciętnym/tańszym chińczyku na tle bardziej znanych modeli z podobnych przedziałów cenowych choćby w używkach, i przynajmniej to się udało. Baza interesujących modeli nie zaszkodzi. Można dotrzeć do sampli, zestawić opinie, porównać różne telefony ze sobą, i można mieć dobre dane do dalszego researchu. Od przybytku głowa nie bili.

Poza tym, bardzo dobre spostrzeżenie z możliwą oceną na dany rocznik.
Na ocenie z S5 było oparte tutaj kilka porównań z chińczykami, jak znasz tańsze modele które mają lepszy aparat, a np. ich ocena jest niższa, na pewno ta informacja komuś pomoże.
deton24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Porównania telefonów