• Reklama

600 zł chińczyk czy moto g?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

600 zł chińczyk czy moto g?

Postprzez hafcio » 19 lip 2014, o 03:11

cześć, szukam telefonu do 600 zł dotychczas moim pewniakiem była motka, ale ostatnio słyszałem pozytywne opinie na temat chinczyków. od telefonu oczekuje sporego wyświetlacza (najlepiej powyżej 4,5"), dobrej jakości muzyki i solidnych podzespołów tak aby mi służył przez jakieś 3 lata. Jeśli chińczyk będzie lepszym wyborem to proszę o podawanie konkretynych modeli bo nie mam żadnego obeznania w rynku chinskich telefonów.
hafcio

Telefon:: lg

Reklama

Re: 600 zł chińczyk czy moto g?

Postprzez tatagenek » 19 lip 2014, o 09:48

mam moto g i to naprawdę solidny telefon . Niestety nie ma slotu na micro sd i tylko jeden na sim . mam wersję 8 GB ROM i to zdecydowanie za mało .
ZTE RED BULL V5 ma identyczny proc. ekran większy o pół cala slot na micro sd i kłopoty z DUAL SIM :-( .
JIAYU G4S świetne bebechy wygląd rozmiar i bateria i tylko czytając to forum można odnieść wrażenie że nic w nim nie działa ;-)
ASUS ZENFONE 5 procesor od INTELA elegancki , wykonany z dobrych materiałow , ale ten rozmiar ( gdzie włozyć 15 cm cegłę ?)
COOLPAD F1 myślę że dobry fon tylko ludzie piszą że cichy , a to go dla mnie dyskwalifikuje
JIAYU G2F to trochę tańsza alternatywa , ale wcale nie musi być gorszy
Jest jeszcze masa fajnych fonów i czytając to forum można na pewno znależć coś dla siebie .
Ja czekam aż naprawią obsługę dual SIM w ZTE RED BULL V5 , albo kupię na próbę jiayu g2f ,ale to po wakacjach .
Swietną motkę oddałem synowi aby szpanował w gimnazjum orginalnym telefonem .
Wymazane na JAJU
tatagenek

Pochwały: 2
Telefon:: Jiayu g3c
ROM: stock

Postprzez dytruff » 19 lip 2014, o 10:18

Motorola należy do Lenovo więc to chiński telefon.
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Re: Odp: 600 zł chińczyk czy moto g?

Postprzez marcino1104 » 19 lip 2014, o 10:41

dytruff napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Motorola wypuściła Moto G jeszcze przed przejęciem przez Lenovo. A miano chińskiego telefonu raczej do niego nie pasuje. Co do samego telefonu to jest to bardzo dobry sprzęt, dobre wsparcie, niezłe parametry i ładny design. Z chińskich polecam zapoznać się z tymi które zostały już wymienione a dodatkowo z Xiaomi Hongmi 1s.Jest o nim sporo wątków w których znajdziesz wszelkie informacje o tym modelu.
marcino1104

Pochwały: 3
Telefon:: Redmi

Postprzez hafcio » 19 lip 2014, o 18:41

witam ponownie, póki co rozważam 4 telefony - zenfone 5, redmi note, moto g oraz jeśli telefon jest serio bardzo solidny to zenfone 6. mógłby ktoś coś o nich opowiedzieć? przy okazji miło by było gdybyście podrzucili linki do sprawdzonych sprzedawców tych telefonów z aliexpress
hafcio

Telefon:: lg

Postprzez ddr » 19 lip 2014, o 19:39

Zenfone 5 to z antelife z kodem telchina.pl lub antelife2014pl. Zenfone ma duże ramki, tak jak rr 1s przez co jest duży prawie jak 5,5'. Redmi note jest ok, tylko aparat ma gorszy. Zenfone 6 ma wielki ekran oraz ramki jak 5 przez co jest naprawdę wielki. Większa bateria i lepszy aparat, niestety ekran mimo że większy to rozdziałka ta sama przez co przy 6' ma dosyć słabe ppi. Reszta bebechów taka jak w zen 5. Moto g nie spotkałem to nie wiem.
Chociaż jeśli oczekujesz solidnych podzespołów no to cóż, osobiście wszystko co ma grafikę mali 450mp4 osobiście odradzam. Adreno 305 z rr 1s jako tako mi wystarczał, sgx544mp2 z zenfonów jest nieco mocniejszy od tego adreno. Note niestety cierpi na mali.
Jeśli zamierzasz siedzieć na necie i używać aplikacji głównie 2d i 3d na poziomie gta to mali powinno Ci w zupełności wystarczyć.

Dlaczego tak pluję na mali? Bo adreno 305 jest o 40% mocniejsze w 3d, a na tym adreno w gierkach typu dungeon hunter na full detalach miałem jakieś 20 fps. Jak łatwo się domyślić, na mali musiałbym jechać na medium lub low :p.

Ktoś wychwala G4S, niech poczyta o GPS :). No i ten telefon też jedzie na mali, jak większość na mtk.

Jest jeszcze newman k1s, ale mało o nim informacji.

Wysłane z już nie mojego HM 1SW
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez Undertow » 19 lip 2014, o 20:45

Moto G to naprawdę udany telefon, przynajmniej tak wynika z kilku recenzji które oglądałem. w Antutu wyciągał chyba 17k jeżeli to jakiś wyznacznik dla Ciebie. Dla mnie minusem moto g to brak możliwości rozbudowy pamięci czyli siedzisz na 8GB i kapa, nic więcej nie zrobimy. Pewnym plusem jest czysty android, a nie jakieś durne nakładki typu miu, cyanogen które mają od zasrana bugów.
Undertow

Telefon:: Wkrótce Xiaomi

Postprzez mrergie » 19 lip 2014, o 20:55

Undertow napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Używałeś w ogóle kiedykolwiek MIUI lub Cyana w oficjalnej wersji a nie wątpliwych jakości portach?
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez tatagenek » 19 lip 2014, o 22:02

W moto g jest dostępne tylko 5.5 GB : jakaś gierka 1,8 GB plus nawi plus trochę muzy we FLACu i koniec . Ratuje sprawę OTG filmy można oglądać bezpośrednio
z pena . Czysty android "kici kici" to szczyt funkcjonalności i motka śmiga na nim jak szalona . Z miui miałem przygodę na moim HTC desire , ale po idealnym HTC sense nic nie jest wystarczająco dobre .
Wymazane na JAJU
tatagenek

Postprzez Libero » 19 lip 2014, o 22:10

:lol: Uśmiałem się do rozpuku!!! Nakładki miui czy cyanogen?!? WTF?!
Może Ci chodzi o theme :-D Bugi powiadasz? A w czystym Andku nie ma?
Idź zmień nakładke w swojej Noki 3310.
Libero
NewsMan

Pochwały: 8
Telefon:: OnePlus One
ROM: CYANOGEM MOD 11S

Postprzez mivean » 20 lip 2014, o 09:08

tatagenek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ty tak na poważnie z tym FLAC w telefonie? Bo nie wiem czy śmiać się czy płakać. :lol:
mivean

Telefon:: ASUS Zenfone 5

Postprzez tatagenek » 20 lip 2014, o 11:14

Możesz płakać . Jak ktoś ceni dobrą jakość to poświęcenie 2GB na sd nie jest dużym problemem
Wymazane na JAJU
tatagenek

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?