• Reklama

5" za $80-120

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

5" za $80-120

Postprzez udarr » 17 lis 2014, o 13:47

Hej
Wybaczcie kolejny temat z podobnym problemem ale jednak wolę go założyć niż zlepiać informację z tematów innych użytkowników, którzy mają w pewnych sprawach inne wymagania. Tak więc miałem zamiar kupić jakiś jeden lepszy telefon ale rezygnuję z tego i kupuję dwa słabsze, prawdopodobnie takie same, jeden będzie prezentem dla brata. Cena w jakiej chciałbym się poruszać to $80-120. Już prawie zamawiałem Landvo L200 bo można znaleźć go w genialnej cenie właśnie ok. $80 do tego obsługuje Aero. No ale co nagle to po diable, postanowiłem jeszcze poszukać i wpadłem na Leagoo Lead 2 - niestety tutaj brak aero, w przeciwnym razie już by do mnie chyba leciał, jednak to go nie skreśla tak definitywnie... oraz THL T6 Pro, który z tego co widzę obsługuje wcdma 900 jednak mniej mi się podoba, szczególnie ten czarny plastik wygląda mocno budżetowo w porównaniu do tego Leagoo, no ale przy okazji ma 8 rdzeni i lepszą rozdziałkę oraz mniejszą baterię... Co byście mi poradzili? Ogólnie aero nie jest jakąś koniecznością bo jednak coraz więcej tych hotspotów mamy no i każdy jakiś tam pakiet internetu ma co by wejść na szybko do internetu, nie korzystam z niego nałogowo więc zastanawiam się nad sensownością aero... Poza tym celuję w 5" mniejszy na pewno nie, większy raczej też... Na parametrach typu procesor średnio mi zależy bo telefon ma służyć do dzwonienia, pisania, przeglądania internetu i raczej tyle. Bardziej zależy mi na jakości wykonania, materiałach i wyglądzie niż na parametrach. Możecie jeszcze coś polecić? Z obsługą aero jak i bez.
I przy okazji jeszcze jedna sprawa - co prawda zamawiałem już kilka rzeczy z Chin jednak nie były to telefony, co mogę zrobić jako kupujący by mieć jak największe szanse na ominięcie vatu? Dzięki bardzo za pomoc.
Pozdrawiam, Kuba.
udarr

Telefon:: Nokia

Reklama

Re: 5" za $80-120

Postprzez hitachi139 » 17 lis 2014, o 14:08

Moja rada bierz thl t6pro , telefon zdobywa coraz większą popularność przez co cena szybko idzie do góry.Ma w miarę dobry , oszczędny układ i dobre wsparcie.Thl jest dość znana w Chinach, ma dużo swoich sklepów to już o czymś świadczy.Fakt nie prezentuje sie znakomicie ale patrz na cenę. Jeśli fon ma wyglądac ładnie to polecam Umi c1 , ma 3G 900Mhz, tylko widzę go za 130$ , jakbyś miał jakieś kody, to cenę można by jeszcze obniżyć.Dla mnie telefon bez 3G 900 Mhz jest nieprzydatny z racji częstych podroży i karty aero2.Rzadko kiedy jestem na nadajnikach 2100Mhz z reguły w Polsce powiatowej dominują nadajniki 900Mhz.Polecam zakupić tez power bank np xiaomi.Popatrz tez coś z firmy elephone ale oni nie dają zazwyczaj obsługi 3G 900Mhz ale ładnie się prezentują.
Co do uniknięcia Vatu to loteria, niektórzy wybierają takich sprzedawców którzy przesyłają najpierw do innych krajów UE np Holandii lub maja swoje magazyny np w Hiszpanii czy Anglii.Wtedy jest duże prawdopodobieństwo że celnicy nie zajrzą do paczki.Ostatnio wracałem z Warszawy z lotniska i wsiadło tez dwóch celników i sobie humorystycznie rozmawiali ile to telefonów z Chin dziś oglądali , więc dla nich też to jakaś frajda.Moja rada nastaw się że będziesz musiał zapłacić vat a jak ci się uda uniknąć go to będziesz miał bonus, który cie nieźle ucieszy.

Autor postu otrzymał pochwałę
Co tam Panie w polityce ?Chińczyki trzymają się mocno?
hitachi139

Pochwały: 4
Telefon:: samsung note

Postprzez udarr » 17 lis 2014, o 14:43

Dobrze mówisz, chyba zdecyduję się na tego THLa. Teraz muszę powertować gdzie go najtaniej dostanę ale widzę, że Goldway sprzedaje po $116 więc chyba lepiej nie trafię. Jeszcze odnośnie przesyłki i vatu. Jak zamawiam 2 telefony to może poprosić o wysyłkę w oddzielnych paczkach? Może tym sposobem zmniejszy się szansa na nałożenie vatu na oba telefony. Gifty Chińczycy wysyłają z automatu, tak? I jakąś zaniżoną wartość? wpisują czy trzeba ich o to prosić?

edit : Warto dopłacić za przesyłkę DHL? Wtedy też zdarza się, że nałożą cło?
udarr

Postprzez hitachi139 » 17 lis 2014, o 15:15

Co do Dhl to róznie piszą.Jedni że jest większa szansa na nie zapłacenie Vat-u inni przeciwnie że Vat masz jak w banku.Ja nie zamawiałem dhl to nie poradzę.Wybierz przesyłem poczta holenderską to jest teraz na topie w sposobie na unikniecie Vat-u, Bo paczka idzie do Holandi a potem do Polski.Co do przesyłki musisz pisać do sprzedawcy o konkrety bo za każdym razem jest inaczej.Musisz mu napisać konkretnie czego oczekujesz a on ci odpisze czy to zrobi.Lepiej w osobnych paczkach. Co do giftów to samo ale mam wrażenie że coraz trudniej coś dostać od nich w prezencie.Kup sobie jeszcze power bank od xiaomi bo thl t6pro ma dosyć słabo baterie.I czekam na jakaś fajna treściwą recenzje.
hitachi139

Postprzez Grzech76 » 17 lis 2014, o 15:23

udarr, jak chcesz thl t6pro to bardzo dobrą ofertę ma pandawill.com. Za 116.99 dostajesz kartę 16GB i hard case gratis. Mi wysłali post.nl, sami z siebie bez pisania i bez dopłaty.
Pozdro
Grzech76

Pochwały: 3
Telefon:: nokia

Postprzez udarr » 17 lis 2014, o 15:24

A jak zrobić ten myk z Holandią? Do wyboru mam tylko Singapore Post i DHL za $22...
udarr

Postprzez hitachi139 » 17 lis 2014, o 15:30

to zależy od sprzedawcy jak ma taka opcje.Jak kupujesz tez fajnie by było napisać mu że dowiedziałeś się o ich sklepie z polskiego forum o chińskich telefonach telchina.pl, wtedy może będziemy mieć na przyszlosc jakieś bonusy.
Grzech 76 może pokusisz się o recenzje? bo fon wart uwagi .
hitachi139

Postprzez udarr » 17 lis 2014, o 15:36

Ok, to już chyba wszystko wiem. Na tym pandawill faktycznie dorzucają 16gb kartę, dodatkowo jest ubezpieczenie od vatu i cła za 5% wartości, czyli niecałe $6 od jednego telefonu - chyba warto (chyba, że Goldway zaproponuje mi jakąś fajną cenę z racji kupna 2 telefonów bo coś takiego przeczytałem tutaj na forum). Tylko nie znam tego serwisu (panda), pewny jest?
udarr

Postprzez hitachi139 » 17 lis 2014, o 15:49

Panda to znany duży sklep maja swoje minusy jak każdy. Dowiedz się czy maja go na stanie i za ile dni mogą go wysłać bo jeśli Hl post to powinieneś go mieć szybciutko w kilka dni .A że kupujesz dwa to dla nich za bardzo nie robi wrażenia ale spróbuj może będziesz miał upust lub dorzuca ci szybkę.Warto do nich pisać.
hitachi139

Postprzez Nibiru » 17 lis 2014, o 17:17

landvo l200,, chyba właśnie znalazłeś moje prezenty pod choinkę w tym roku.

Znasz może jakieś większe telefony w tej cenie z obsługą Aero2?
Nibiru
AKTYWNY

Pochwały: 20
Telefon:: Nibiru H1
ROM: 4.2.2.

Postprzez Grzech76 » 17 lis 2014, o 17:43

hitachi139 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Trochę opisałem telefon w wątku o thl t6pro. Starałem się odpowiadać na pytania użytkowników. Na recenzję nie mam na razie weny :).

udarr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja kupiłem na pre sale, wybrałem SingPost a oni wysłali mi post.nl. Nie robiłem żadnych myków. Ot szczęście po prostu.
Grzech76

Pochwały: 3
Telefon:: nokia

Postprzez fake4r » 17 lis 2014, o 17:59

U niektórych to jest standard pisze SG a wysyłają NL.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?