• Reklama

5 calowy telefon do 800zl

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

5 calowy telefon do 800zl

Postprzez cvanyy » 8 kwi 2016, o 19:52

Witam,
proszę Was o pomoc w wyborze telefonu 5 calowego, maximum jest to 5,2. Telefony 5,5 calowe odpadaja ze wzgledu na brak wygody, (nie jestem w stanie obsluzyc go jedna reka) co dla mnie jest znaczynym minusem. Padlo mi tydzien temu calkowicie moj Zopo C2, do ktorego nie bylem przekonany na poczatku gdy go zamowaialem (chinczyk i te sprawy), jednak okazal sie 2,5 roku temu telefonem, ktoremu malo jaki mogl dorownac, a i do tej pory sam design wygladal na bardzo dobrym poziomie. Otóż nie gram w żadne gry, jednak wiadomo zawsze moze sie cos tam zainstaluje. Chodzi mi głownie o bardzo plynna prace, brak lagow oraz dobry aparat. Chcialbym, zeby posiadal juz jakies tam bajerki typu fingerprint sensor no ale wiadomo to nie jest wymagane :) Bardzo podobaja mi sie telefony LeTV, glownie X500 jednakze ich rozmiar jest zdecydowanie za duzy. Moze jest cos godnego uwagi podobnego do telefonow tego producenta ? Mile widziana aliminiowa obudowa.

Cena (bez VAT): 800-900zl
Wielkość ekranu/Rozdzielczość:5'' max 5,2''
Ilość RAM/ROM/Procesor:2-3
Dual/Single sim: obojetne
Preferowane marki: brak
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Wolalbym Polske. Chiny tez wchodza w gre, jednakze ostatnie prawie kazda przesylka liczona jest z clem. :(
Wymagania (parametry, funkcje): jak wyzej.
Opis: jak wyzej.

Z góry dziekuje za odpowiedz :)
Pozdrawiam
cvanyy

Reklama

Re: 5 calowy telefon do 800zl

Postprzez Flyagaric » 8 kwi 2016, o 20:23

Z najciekawszych ostatnio ofert to: Xiaomi Mi4 LTE i Mi4c na ali u Fantacy (ale ta promocja się chyba skończyła). W 5-ciu calach zwyczajnie ciężko jest znaleźć coś lepszego od nich, a ceny ostatnio są znakomite. W Polsce będzie odpowiedni drożej, ale nawet u nas na forum zdarzają się okazje na te fony, w twoim budżecie.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 63

Postprzez cvanyy » 8 kwi 2016, o 20:38

Tak tez sam mysalem, ze mi4 to najlepsza oferya. Myslalem jescze o meizu mx4 bo jest ciut wiekszy od mi4 i bylby to raczej max jezeli chodzi o wymiary, no ale jest to model z 2014 :/ Powiedz mi dlaczego teraz producenci ciagle bawia sie w same 5,5 calowki skoro sa one malo wygodne w codziennym uzytkowaniu ? :?
cvanyy

Postprzez Flyagaric » 8 kwi 2016, o 21:00

Bo takie są trendy - ale jak słusznie zauważył Apple rozmiary mniejsze niż mainstream też będą miały rzesze fanów i imho tu jest wciąż niezła kasa do ugrania. Chińczycy uparcie unikają tematu - no, poza Mi4/4c/4s i OnePlus X. U nich 5 cali, to rozmiar dla taniochy ...
Nie bez znaczenia jest też fakt, że w takiej większej obudowie łatwiej upchnąć topowe komponenty i odprowadzić z niej ciepło.
Mnie denerwuje, że 5-cio calówkach upychane są znacznie gorsze aparaty niż w fonach większych.

Nie wiem czy nawet MX4 by cię nie irytował rozmiarem. Powiem ci tak: skoro masz tak wyraźne wątpliwości, to nie daj się przekonać do 5.5 cala, bo po jakimś czasie stanie się to problemem. Ja myślałem, że będzie ok i na początku nawet było ok, ale z czasem zaczął mnie mój 5.5 calowy fona bardzo uwierać. Do tego stopnia, że chociaż nic mu nie brakuje to coraz bardziej ciśnie mnie do zmiany.
Zdaje się nasz Sephot z forum miał podobne doświadczenia i już teraz siedzi szczęśliwy na 5-cio calowym Redmi 3.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez cvanyy » 8 kwi 2016, o 21:31

Dobrze, ze utwierdziles mnie tylkp w tym przekonaniu, ze nie ma sensu sie zmuszac do czegos co mi nie pasuje :) czyli mowicie, ze juz nie ma nic godnego uwagi oprocz mi4 ?
cvanyy

Postprzez Flyagaric » 8 kwi 2016, o 21:39

cvanyy napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeszcze jest Mi4c, ale wychodzi ciut drożej - jest już trochę niżej wątek porównawczy o nich.
Flyagaric
VIP

Postprzez leoxxx » 8 kwi 2016, o 22:00

Nubia z9 mini. Piękny telefon.
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez jan1994 » 8 kwi 2016, o 22:07

Zopo Speed 7
jan1994

Pochwały: 10

Postprzez Flyagaric » 8 kwi 2016, o 23:25

leoxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale gówniany SoC, i aparat jednak gorszy niż Mi4c.
Flyagaric
VIP

Postprzez cvanyy » 8 kwi 2016, o 23:33

Dobra, a powiedzcie mi czy w dzisiejszych czasach i jakosci zdjec telefonow 16gb ROM, to nie za malo ? Co prawda w moim C2 bylo 32gb az nad to ale pewnie kolo 20gb mialem zapelnione.

Jak jest aktualnie z przesylkami z aliexpress, kuzyn mi mowil, ze teraz ostro trzepia praktycznie kazda paczke i bez cla sie nie nie obejdzie. Czy to prawda ?
cvanyy

Postprzez BUDZAK » 8 kwi 2016, o 23:44

Witam co do pamięci to wszystko zależy jak używasz telefonu czy będziesz na nim przetrzymywał dużo filmów, zdjęć, muzyki mi na przykład 16 w zupełności wystarczy choć i tak karta 32 włożona tak żeby nie brakło :) co do vatu to loteria choć napewno jest dużo gożej niż kilka lat temu mi ostatnio jedynie jeden tel przeszedł bez vatu a opisany był z godnie z zawartością i ceną 139$ i poszło dalej ale to jeden na pięć tak przynajmnie u mnie to wychodzi tak że trzeba się z nim liczyć a jak sie uda to zostanie na jakieś pierdołki do telefonu.
Ps. Popieram klegę wyżej nubia z9 mini super telefon i zdjęcia robi naprawdę super, żal było sprzedawać:)
BUDZAK

Pochwały: 3

Postprzez cvanyy » 8 kwi 2016, o 23:54

Czyli tak jak slyszalem. Sam zamawialem kilka razy z ali i nigdy mi nie przyszedl vat ale bylo to rok temu. :) No tak z9 super ale przekracza moj budzet o 300 zl :D Patrze na cene tego MI4 i MI4c. 2gb RAM bedzie wystarczajaco czy wresja 3gb jest bardziej optymalna ?
cvanyy

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?