• Reklama

5.5" z wielką baterią (do ok 400zł), Homtom HT6, Doogee T7?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

5.5" z wielką baterią (do ok 400zł), Homtom HT6, Doogee T7?

Postprzez basswitek » 13 mar 2016, o 16:08

Cena (bez VAT): 400 ewentualnie ciut więcej jeśli warto dołożyć
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: minimum 5", najlepiej 5.5"
Ilość RAM/ROM/Procesor: minimum 1GB RAM, 8GB ROM
Preferowane marki: nie znam się
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje):
1) mocna bateria (minimum 4 dni normalnego użytkowania - telefony, smsy, niewiele internetu)
2) czuły i precyzyjny dotyk z ekranem "nie uginającym się" pod naciskiem - oczywiście przesadzam ale po kilku próbach na dużych telefonach, odniosłem wrażenie tego nieprzyjemnego efektu, takiego mało sztywnego ekranu, na mojej starej Nokii C7-00 tego nie ma, dotyk i twardość ekranu idealna, w porządku było jeszcze na Homtom HT5 (na Homtom HT3 już beznadziejnie), czy tu chodzi może o to że te telefony mają wzmacnianą szybę - Gorilla Glass itp ?

Telefon ma być dla wujka (a jak będzie fajny to sobie kupię taki sam ;)), cena do 400zł (chyba że naprawdę warto dołożyć). Z tego co na szybko wyszukałem to najlepszy mieszczący się w budżecie wydaje się Homtom HT6 (bateria 6250mah) tylko nie wiem czy on ma taką twardą szybkę jak HT5. Znalazłem też trochę droższe smartfony, wg parametrów wypadają dość podobnie ale są pewnie inne aspekty, których nie da się wyczytać z danych technicznych.
http://www.kimovil.com/en/compare/cubot ... itel-k6000
Czy Homtom HT6 to dobry wybór wg was ? A może lepiej dołożyć do Doogee T6 lub Oukitel K6000, Cubot H1 ? Ewentualnie do innego modelu z tych wyżej, różnica w cenie chyba do przełknięcia (no chyba że jeszcze coś innego jest, ale wątpię - użyłem wyszukiwarki na kimovil). Jest jeszcze opcja z tańszych Homtom HT5, spełnia wszystkie wymagania poza tym że to mniejszy tel 5", ale jest tańszy i sprawdzony organoleptycznie - ma twarde szkło z fajnie działającym dotykiem, inne trzeba by brać w ciemno.
Doradźcie coś z jakimś uzasadnieniem dlaczego ten czy inny model. Dzięki.
basswitek

Pochwały: 12

Reklama

Re: 5.5" z wielką baterią (do ok 400zł), Homtom HT6, Doogee

Postprzez fake4r » 13 mar 2016, o 16:17

Oukitel to będzie cegła. Raczej bym odpuścił. Ewentualny typ z tańszych to jeszcze Vkworld vk700 max.
fake4r
VIP

Pochwały: 202

Postprzez basswitek » 13 mar 2016, o 16:37

Cegła w sensie ciężki ? Myślę że to nie jest taki problem, ma też metalową obudowę to też fajna sprawa. Z tego co widzę to Homtom HT6 waży też bardzo dużo, podobnie. Doogee jest sporo mniejszy patrząc na wymiary i lżejszy, wygląda trochę bardziej plastikowo, ciekawe jak działa ekran. Oglądałem na Youtube jakiś ruski test, gość grał na tym VK max i dotyk kiepsko łapał miejscami. To jest właśnie to czego chciałbym uniknąć.
Dodatkowo design kiepski, brak metalowej ramki, nieprzyjemnie się taki telefon trzyma w ręku.
Patrząc na design to Doogee jest dość mały jak na 5.5", tylko wygląda plastikowo, ale jeśli ekran by dobrze chodził i nie byłoby wrażenia tego uginającego się plastiku, to może warto byłoby do niego dołożyć ok 15$ (w stosunku do Homtom HT6 - 99$) ? A odkładając na bok fakt "kloca", Oukitel nie byłby jednak lepszy ?
Co sądzicie ?
basswitek

Postprzez areq1987 » 13 mar 2016, o 16:41

Jesl waga ci nie przeszkadza to Oukitel K6000 jest bardzo ale to bardzo ładnym telefonem, wyglada na klase premium.
areq1987
AKTYWNY

Pochwały: 5

Postprzez Boomszakalaka » 13 mar 2016, o 18:23

Miałem chwilę HT6 i ekran chodził bardzo dobrze. Telefon rzeczywiście duży i ciężki ale znowu jak na swoją baterię całkiem znośnie. Wykonanie ogólnie też mnie zaskoczyło pozytywnie, nic tam się nie uginało przynajmniej u mnie. Co do innych nie mam porównania ale HT6 moim zdaniem jest wart polecenia.

Wysłane z mojego X98 Air 3G(C5J6) przy użyciu Tapatalka
Boomszakalaka
AKTYWNY

Pochwały: 15

Postprzez basswitek » 15 mar 2016, o 00:34

Dzięki za informacje. Wujek wybrał Homtom HT6, głównie z uwagi na cenę.
Osobiście dołożyłbym chyba do Doogee (lżejszy i mniejszy) albo Cubota (lżejszy, podświetlane klawisze, pełny dual-sim a nie hybrid).
basswitek

Powrót do Jaki telefon kupić ?