• Reklama

5.0" (lub mniej) z jak najlepszym audio z jack'a 3.5mm

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

5.0" (lub mniej) z jak najlepszym audio z jack'a 3.5mm

Postprzez betterstranger » 26 wrz 2015, o 22:35

Cena (bez VAT): 1200
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: max 5.0" - preferowany 4,7"
Ilość RAM/ROM/Procesor: min. 2gb ram, 16gb, proc. szybszy od LG L90
Dual/Single sim: bez znaczenia
Preferowane marki: bez znaczenia
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): chiny (polska też może być)
Wymagania (parametry, funkcje): jak najlepsza sekcja audio... coś w stylu meizu mx4pro, vivo x5max, slot MICRO SD!
Opis:

Chodzi mi o smartfona, który mógłby zastąpić mi przenośnego grajka. Tj. wyposażonego w porządną sekcję audio - dobry chip, wzmacniacz słuchawkowy itd.
Meizu mx4pro czy mx5pro, lub vivo x5max, Qiku Q Terra, byłby idealne gdyby nie fakt bycia lotniskowcami posiadającymi 100000 cali.
Wielkość mojego LG L90 (136x66mm) jest idealna - pozwala na komfortowe użytkowanie go 1 ręką.

Z pasujących mi telefonów jedynie Vivo x5 (nie max/pro) posiada ekran 5.0" (chociaż i tak prz 143x72mm jest trochę za duży) i dobrą sekcję audio (DAC cirrus logic Cirrus CS4398 DAC, DSP Yamaha YSS205X i wzmak Maxim MAX97220) jednak na http://www.devicespecifications.com/en/brand/b9e76e naliczyłem całą masę wersji tego telefonu (x5m, x5s, x5v(x5f), x5) i jestem zagubiony nieco. Może ktoś mogłby mi co nieco na temat tego tel powiedzieć? W dodatku widzę, że jego następca (x5pro) na gizchina dosyć średnią recenzję zebrał...

A innych marek niestety nie znam, więc może ktoś mógłby mi doradzić w wyborze?

Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie
betterstranger

Telefon:: lg

Reklama

Re: 5.0" (lub mniej) z jak najlepszym audio z jack'a 3.5mm

Postprzez baaltic » 26 wrz 2015, o 22:54

Alcatel One Touch Idol 3 4.7
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/alcatel/o ... 3-4.7.html
Wydaje się stworzony dla Ciebie, a JBL to klasa sama w sobie

EDIT: Teraz zauważyłem że w wymaganiach min. 2GB ramu, ale to nie zmienia faktu że ta słuchawka jest godna uwagi i rozważenia
baaltic

Pochwały: 2
Telefon:: Meizu M2 5.0
ROM: 4.5.3O

Postprzez betterstranger » 26 wrz 2015, o 23:26

Tzn. powiem tak - kojarzę telefon, na headfi pisali dosyć ciepło o wersji 5,5", jednak nie do końca wiadomo jaki sprzęt w niej siedzi.
Zazwyczaj słucham muzyki na 32 Ohmowych słuchawkach (Phonak Audeo), więc trochę mocy potrzeba, żeby je napędzić.
A chciałbym uniknąć półśrodków, czyli coś trochę lepiej grającego od - nie ukrywajmy - przeciętnie grającego L90 (chociaż jako telefon, jestem nim bardzo pozytywnie rozczarowany i zaskoczony). Z półśrodków chciałem nabyć Xperie Z3 compact - bo jest idealna, poza brakiem dedykowanej sekcji audio (a i dźwiękowo to jeden z najlepiej grających telefonów, jednak wciąż będący ligę bądź dwie pod takim mx4pro).
Poza tym 16gb pamięci na pokładzie to minimum. Preferowałbym 32gb lub 64... +microsd oczywiście. Przy 8gb zainstalowane mam real reacing 3 (nie w całości...), gg, skypea, jeszcze 2 czy 3 apki i mam 200mb wolnego miejsca.
betterstranger

Postprzez baaltic » 26 wrz 2015, o 23:34

Alcatel jest wyposażony w gniazdo MicroSD do 128 giga więc z miejscem nie byłoby problemu
Niektóre telefony HTC są wyposażone w BeatsAudio, może coś w tym kierunku
Miałem 8x z tym systemem i byłem zadowolony z jakości audio
baaltic

Pochwały: 2
Telefon:: Meizu M2 5.0
ROM: 4.5.3O

Postprzez betterstranger » 26 wrz 2015, o 23:43

Przede wszystkim - dzięki za odpowiedź.
Tutaj bardziej chodzi o to, ze aplikacji nie da sie przeniesc na karte sd. Takie realracing 3 zajmuje ze 2 giga jak nie wiecej. I niestety te dane musza byc w pamieci telefonu (ograniczenia androida) - z tego co wiem nie ma mozliwosci przeniesiania ich na karte, bez rootowania telefonu :)
Z HTC chyba m8 i m9 grają całkiem nieźle z tego co czytałem, jednak to nie moj rozmiar (147mm, to juz o wiele za wiele...)

Pozdrawiam
betterstranger

Powrót do Jaki telefon kupić ?