• Reklama

2 tygodnie szukania i nic. Tel z gps, lte, GG

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

2 tygodnie szukania i nic. Tel z gps, lte, GG

Postprzez tyszek » 20 gru 2014, o 01:09

Witam wszystkich!!

Nie lubię jak ktoś nie szuka i od razu piszę na forach posty więc i ja szukałem ale niestety rezultat średni ;/

Telefon który poszukuję chciałbym aby miał:
od 4" do 5"
LTE
aparat główny min 5MB
Gorilla Glass lub inny odpowiednik
GPS

Opcjonalnie dobry wyświetlacz, średniej wielkości bateria, dual sim, Aero2.
Pamięć wbudowana jeśli będzie czytnik kart nie musi być powalająca :P
Wszelkie parametry odnośnie ramu czy rdzeni są można powiedzieć obojętne. Grał na nim nie będę, tylko net, gps, muzyka, foto.

Przeszukałem spis co na forum w "excel" jest i tylko tyle mi pokazało:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

może to nie mało ale odrzucając telefony ponad 1000zł to dużo nie ma :(

Ogarniając powyższe macie jakieś propozycje?
Jeśli chodzi o kwotę to ciężko mi powiedzieć ile mogę przeznaczyć, bo nie chcę kupić gorszego niż mam (nokia c6)

Pozdrawiam i dzięki z góry za zainteresowanie i pomoc :)
tyszek

Telefon:: Nokia

Reklama

Re: 2 tygodnie szukania i nic. Tel z gps, lte, GG

Postprzez filozof71 » 20 gru 2014, o 03:50

Jest jeszcze Z7 Mini, która ma 5 cali. Podany przez Ciebie model Max ma 5.5. Koszt około 1100 - 1150 PLN.
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez tyszek » 20 gru 2014, o 04:43

Dzięki za odpowiedź!
Nie chciałbym wychodzić poza 1000zł.

Szukałem po sklepach i znalazłem:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kingzone ma gorilla
Za to elephone ma lepszy proc i 2x więcej ram i rom.

Z tych dwóch który byście wybrali do normalnego używania. Gry jeśli już to takie zabijacze czasu bez żadnych efektów :) Bardziej zależałoby mi na GG o ile połowa tego ramu czyli ten 1GB w kingzone by pozwalał na normalne używanie.
Cena przynajmniej w tym sklepie 4$ różnicy.
tyszek

Telefon:: Nokia

Postprzez Trojanek » 20 gru 2014, o 04:53

Tego Kingzone się nie opłaca. Jest jeszcze Xiaomi Note LTE, ale to już 5,5 cala. Ja bym szedł albo w xiaomi, albo elephone. Recenzje elephone masz na forum.
Trojanek
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: HTC

Postprzez fake4r » 22 gru 2014, o 23:04

Polecam note, w prawdzie mam wersję lte ale to nie ma większego znaczenia. Możesz kupić te z dual simem i octa core kosztm lte. Chociaż chyba aero2 juz powoli umiera, a pakiety internetowe są juz naprawdę dość tanie.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez kris_kjk » 25 gru 2014, o 02:17

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To, że Aero2 (pracujące na 900MHz) pomału umiera nie ma większego znaczenia, w kraju sieć 3G korzysta z dwóch częstotliwości WCDMA 2100MHz i właśnie 900MHz. Częstotliwość 2100MHz (mniejszy zasięg, słabo radzi sobie z przeszkodami, większa liczba użytkowników na nadajniku) jest stosowana głównie w miastach, a uzupełnienie pokrycia jest na 900MHz (większy zasięg, lepiej radzi sobie z przeszkodami, mniejsza liczba użytkowników na nadajniku). 900MHz jest bardzo często stosowana poza miastami, gdzie potrzeba mniej nadajników, ale o większym zasięgu.

Tak wiec telefon bez obsługi WCDMA 900MHz (używaną też przez Aero2) czy to z kartą Orange, T-mobile czy inną siecią, poza miastami (zresztą w miastach też) praktycznie będzie bardzo często narażony na brak zasięgu internetu 3G.

Telefony bez obsługi tzw. Aero2 czyli bez obsługi WCDMA 900MHz czyli częstotliwości wykorzystywanej przez pozostałych operatorów w Polsce jest po prostu "kastratem", którym moim zdaniem nie warto się interesować.
kris_kjk

Pochwały: 3

Powrót do Jaki telefon kupić ?