• Reklama

2 telefony z EU i obecnych promocji

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

2 telefony z EU i obecnych promocji

Postprzez Havoc » środa, 15 czerwca 2016, 19:14

Cena (bez VAT): 140$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5" max
Ilość RAM/ROM/Procesor: No właśnie...? 2GB? 3?
Dual/Single sim: Single
Preferowane marki: Xiaomi, LeTV?
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): EU/UK
Wymagania (parametry, funkcje): w obu - dobry GPS. Sprawna praca OSu, najlepiej żeby nie ubijały apsów co 2 minuty.
Opis:

Witajcie.
Zagubiony jestem całkowicie.
Szukam telefonu dla siebie i dla dziewczyny. Zawęziłem już widełki cenowe, ale ponadto myślę cały czas czy będzie jej potrzebne coś pokroju Redmi3 czy może jednak utnę tutaj trochę i sobie kupię mocniejszą maszynkę. Problem w tym, że moim ostatnim chińczykiem był Jiayu F1. Ona obecnie używa Galaxy S Advance i kwestie które są do zmiany to: długo uruchamiające się appki - szczególnie skype, fb messenger. Ogólnie mulenie i powolność. Ekrany poniżej 5" ją zadowalają, no ale tu wyboru chyba i tak nie ma, same 5 i 5,5 na rynku. Telefon dla NIEJ musi mieć złoty (lub ewentualnie biały) front... i bądź tu mądry :]

Jeśli o mnie chodzi to piłka jest prosta. Dużo internetu, grafik i wykresów w przeglądarce, sprawna obsługa javy mile widziana. Wielozadaniowość do ciągnięcia nawigacji i bezproblemowej pracy w tle reszty aplikacji i przeglądarki w tym samym czasie.

Walczę z poszukawaniami czegoś tańszego, ale ostatecznie i tak po przeanalizowaniu wszystkiego wracam do Redmi3. Dla dziewczyny chyba będzie idealny.
Czy jest jakiś haczyk lub jest to jakaś "dziwna wersja" Redmi 3? W samych chinach nie ciężko o wyższą cenę. A tu 0% VAT tak?
http://www.aliexpress.com/store/product ... 09266.html

Dla mnie 2GB ramu może być chyba za mało, nie wiem. Doradźcie proszę. Jeśli celować w 3GB to czy warto iść w wersję PRO za 110GBP czy może brać za 118GBP LeTV x620 ale z 16GB romu. Nie zależy mi na pojemności o ile nie będzie to strzałem w kolano w przypadku nowych bardziej zasobożernych romów.
http://www.aliexpress.com/store/product ... 60193.html
Havoc

Reklama

Re: 2 telefony z EU i obecnych promocji

Postprzez szymi » środa, 15 czerwca 2016, 19:28

najpierw piszesz zakres cenowy do 140$, a potem wklejasz letv za 164
ogarnij się
szymi
VIP

Pochwały: 69
Ostrzeżenia: 2

Postprzez Havoc » środa, 15 czerwca 2016, 20:30

Dzięki za zajrzenie do wątku :) Okey, przepraszam już się ogarniam :D
Napisałem też że chce 5" a tu LeTV z 5,5" ekranem. Słowem dopuszczam nagięcie granic. Jestem w stanie dopłacić marne 20 baksów jeśli będzie warto. Pułap cenowy na jakim chciałbym zostać to jednak 140 sztuka, ale nie znalazłem 3GB w tej cenie. A jednak sądzę, że mógłbym potrzebować, jednak zdaje się tu na Wasze doświadczenie, bo nie wiem co zagwarantuje mi spokój duszy w czasie jazdy autem. Naprawdę mam dosyć sytuacji kiedy telefon nie jest w stanie opanować połączenia przychodzącego w momencie kiedy nawigacja pracuje.
Havoc

Postprzez MarekSha » środa, 15 czerwca 2016, 21:28

W przypadku tego Redmi 3 od Goldwaya musisz wybrać wysyłkę "Seller's Shipping Method" za 16,84 USD, żebyś nie został obciążony VAT-em. Ja swojego Redmi 3 dostałem w ten sposób po 13 dniach. Więcej szczegółów o zamawianiu od Goldwaya masz w odpowiednim temacie.
MarekSha

Postprzez Havoc » środa, 15 czerwca 2016, 21:46

Osz kurka... :( Na czasie aż tak nie zależy, ale to już kolejna dopłata. 15gbp zniżki na ebayu mam teraz do wykorzystania...hm. Może tam poszukać. Sobie mogę od Goldiego ściągnąć i tak, a dla lubej może żeby było szybciej zerknę na coś w okolicach może. Ale to i tak chyba tylko REDMI 3? O Cubot H2 nie wiele mogę znaleźć, ślepy jestem? (forumowa szukajka ma problemy z modelami telefonów.... h2, m2 etc...za krótkie słowa :/ serio, ktoś to powinien ogarnąć ;) )
Havoc

Postprzez spanek » środa, 15 czerwca 2016, 22:04

Havoc napisał(a):.....O Cubot H2 nie wiele mogę znaleźć, ślepy jestem? (forumowa szukajka ma problemy z modelami telefonów.... h2, m2 etc...za krótkie słowa :/ serio, ktoś to powinien ogarnąć ;) )

masz tu: cubot-h2-t26280.html
spanek
AKTYWNY

Pochwały: 5

Postprzez Havoc » środa, 15 czerwca 2016, 23:04

Ten post znalazłem, liczyłem na więcej ;) Trzeba chyba przetrzepać google. Badź co bądź to trochę większy wydatek niż nowe skarpetki. A rozumiecie...byle problem, byle bug cokolwiek i obiadu nie będzie.
Havoc

Postprzez Boomszakalaka » środa, 15 czerwca 2016, 23:32

To bierz Redmi3, stabilny soft, duże wsparcie, ładny telefonik (dla kobiet wygląd z reguły jest najważniejszym kryterium, wybacz jeśli się mylę w Twoim przypadku)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Boomszakalaka
AKTYWNY

Pochwały: 14

Postprzez Herezja » czwartek, 16 czerwca 2016, 10:06

Skopiowałem część swojej wypowiedzi z innego wątku.

Mx Base ma wymienną baterię i można go nabyć z magazynów europejskich za 117 dolarów http://eud.dx.com/product/mlais-mx-base ... -844395178 czyli masz raczej pewność, że VAT-u nie zapłacisz
Herezja
AKTYWNY

Pochwały: 20

Postprzez Havoc » czwartek, 16 czerwca 2016, 18:20

Mx Base byłby technicznie okey dla lubej ale kolor odpada :(
Załamuję się, bo zorientowałem się że wypadałoby sprawdzić częstotliwości LTE na jakich pracuje moja sieć. I żadne Xiaomi ich nie ogarnia... :/ (GiffGaff/O2) Słowem, w UK wszystko "super" będzie działać jako 3G, klops straszny.
Havoc

Postprzez Herezja » piątek, 17 czerwca 2016, 08:48

Mlais mx ma 3 kolory. Biały, czarny i turkusowy (czyli ale morski).

Wysłane z Mlais MX Base
Herezja
AKTYWNY

Pochwały: 20

Powrót do Jaki telefon kupić ?