• Reklama

10 telefonów z CHINA zatrzymanych przez UC -> DHL

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

10 telefonów z CHINA zatrzymanych przez UC -> DHL

Postprzez all4you » 25 lis 2013, o 19:26

Witam,
w tamtym tygodniu kupiłem sobie 10 telefonów z CHIN , oczywiście noname albo jest na nich jakaś nazwa PXphone czy coś takiego , zamówiłem przez DHL-a .No i paczkę mi zatrzymali ,w statusie jest teraz oczekiwanie na dokumenty .

I tu moje pytanie co będę musiał im wysłać ? Bo chinczyk jakąś fakture dołączył do telefonów , ale czy ona i potwierdzenie z banku przelewu wystarczy ? bo kurierem pierwszy raz zamawiam, wcześniej jak kupowałem to wysyłali mi pocztą a tam jedynie im wystarczało wysłać screen ze strony i potwierdzenie przelewu . W tym przypadku też to wystarczy ?

dzięki za odpowiedź i zainteresowanie ;)
all4you

Telefon:: SONY

Reklama

Re: 10 telefonów z CHINA zatrzymanych przez UC -> DHL

Postprzez marx » 25 lis 2013, o 21:03

z DHL zadzwonią do ciebie i ci wszystko powiedzą, poślesz mailem oświadczenie i skany i tego samego dnia zwolnią paczkę.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez zriel » 25 lis 2013, o 22:33

Proponuję poszukać w internecie(ktoś nawet na forum oferował że takowe ma) certyfikaty CE, wyniki testów,SAR itp. dlaczego? Przy tej ilości według polskiego prawa jesteś traktowany jako podmiot wprowadzający do obrotu te urządzenia i oprócz zapłacenia vat musisz spełnić powyższe wymogi - jeśli tego nie będziesz miał mogą zarekwirować je albo odesłać spowrotem.
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Postprzez eRd » 28 lis 2013, o 08:42

Jakiś czas nie wchodziłem na forum, bo kupiłem 3 telefony i na razie dobrze wszystkim służą. Widzę, ze zaczęli bardziej pilnować certyfikatów itp. Czy możesz zriel powiedzieć czy jak się zamawia 1 sztukę to dopuszczają do obrotu czy odsylaja do sprzedawcy? Może tylko jak w tym przypadku tylko przy większej ilości? Byłoby to spore utrudnienie w zakupach
eRd

Pochwały: 3

Postprzez zriel » 28 lis 2013, o 12:49

Jak zamówisz sobie jedną sztukę to możesz im w razie czego napisać że to prywatny import na własny użytek więc nie musi spełniać wymogów typu certyfikaty itp(RoHS i tak jest na całym świecie).taki jednostkowy import przeznaczony na użytek własny nie jest wprowadzaniem towaru do obrotu(czyli zakupem w celu dalszej odsprzedaży) i dla tego przepisy dopuszczają użytkowanie takiego sprzętu - a to co robią celnicy to nadgorliwość i żerowanie na nieświadomości ludzi(wykazują że zapobiegli "wprowadzeniu do obrotu" więc punkciki do premii lecą) Teoretycznie przy sprowadzeniu 2 sztuk też nie powinno być problemu - można powiedzieć że drugi dla żony/syna/córki itp. Powyżej tej ilości trudno będzie za argumentować. Przy sprowadzeniu hurtem 10 sztuk(czy nawet 5 nawet różnych) nie ma szans jeśli zażądają certyfikatów. Dlatego coraz więcej firm i osób prywatnych które zarabiały do tej pory sprowadzając smartfony z Chin przerzuca się na zwykłe pośrednictwo - ewentualnymi problemami musi się martwić nabywca. Z tego co widać na forum wynika też że urzędy celne powoli zaczynają wprowadzać ewidencję takich przesyłek - jeśli do jednej osoby przychodzę pojedynczo telefony w niewielkim odstępie czasu to już istnieje prawdopodobieństwo że taka osoba próbuje ominąć przepisy. Także zanosi się na to że zostaną tylko duzi importerzy i cała rzesza pośredników(często drobnych cwaniaczków), dla telchina to dobrze bo wzrośnie popularność portali na których osoby pragnące coś sprowadzić indywidualnie będą mogły znaleźć potrzebne informacje.
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Postprzez matlos » 29 lis 2013, o 00:19

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

dasz jakąś podstawe ?
Wysłane z Nokia 3310
matlos

Pochwały: 6

Postprzez eRd » 29 lis 2013, o 01:03

Dzięki zriel za wyczerpującą odpowiedź. Sam jak już pisałem ściągnąłem 2x ZTE V970 i Stara S7589, z którego sam korzystam. Tylko tyle, że w czasie kiedy je ściągałem miałem tylko ewentualny VAT na głowie, a teraz pojawiło się sporo informacji, że np. taki sprzęt odsyłają do sprzedawcy albo sprzedawcy wycofują się z wysyłki do PL właśnie z tego powodu. Sam miałeś tego typu sytuację, że zażądali certyfikatów? Pytam, bo chciałbym wiedzieć jak postąpić gdybym chciał sobie zamówić telefon czy tablet, a sporo ciekawych modeli się ostatnio pojawiło jak chociażby Umi Cross.
eRd

Pochwały: 3

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI